• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1382/08/04
  • تاريخ :

حمیده خیرآبادی ، ژاله علو ، هدیه تهرانی و...

در روز دوم « یاد یاران»

دومین جلسه از طرح  یاد یاران - چهارشنبه و پنج شنبه شب گذشته با حضور هنرمندان سینما، تئاتر و تلویزیون در سینما فرهنگ تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم كه با استقبال مردم همراه بود، بازیگرانی چون عزت‌الله انتظامی، حمیده خیرآبادی، ژاله علو، هدیه تهرانی، سیروس ابراهیم زاده، الیزابت امینی، سعید پیردوست، مهدی میامی، حسن شكوهی، حمید دلشكیب، سعید امینی و ... حضور پیدا كردند.

تعدادی از هنرمندان حاضر در جلسه، نظرات خود، درباره‌ی این طرح را با خبرنگار ما در میان گذاشتند.

ژاله علو اظهار داشت: « به هر حال هر كاری یك قدم اول دارد. این قدم برداشته شده و حالا باید ببینیم تا چه حد می‌توانیم پیش برویم. هر حركتی كه شروع می‌شود به هر حال یكسری افراد را هم می‌خواهد كه پشتیبانی كنند. این پشتیبانی می‌تواند از شورای شهر گرفته تا وزارت فرهنگ و ارشاد باشد تا این قدمی كه برداشته شده سست نشود و در نهایت بتوانیم خدمتی به یاران وهمكارنمان بكنیم و مقداری از مشكلاتشان را حل كنیم.

مهدی میامی نیز گفت: من امیدوارم هیچ موقع مجبور به اجرای چنین طرح‌هایی نباشیم یعنی آنقدر شرایط درست و سالم باشد كه به اینجاها كشیده نشود ولی در این شرایط مجبوریم و محكومیم و فكر می‌كنیم كار بسیار پسندیده، خوب و انسانی است.

همچنین سعید پیردوست تصریح كرد این كار هنرمندان پیشكسوت را امیدوار می‌كند به اینكه مردم دوستشان دارند و به فكر آینده ‌شان هستند.

الیزابت امینی بازیگر فیلم‌های خواب سفید و توكیو بدون توقف گفت: من حسب‌الامر آمدم اینجا، اما خیلی خوشحالم كه حركتی شده در جهت حمایت از پیشكسوتان خیلی خوبمان و فكر می‌كنم اگر این طرح هر ماه در سینماهای بیشتر اجرا شود و جا بیافتد خیلی عالی است چرا كه پیشكسوتان ما شدیدأ نیازمند این كمك‌ها هستند.

حمید دلشكیب نیز اظهار داشت: نفس عمل، درست است اما بازیگر نیاز به حمایت كسی ندارد.بازیگر متعهد كسی است كه با سیلی صورت خود را سرخ كرده باشد. بازیگر، متكدی نیست. این‌گونه مراسم، باید تحت عنوان تجلیل از هنرمند باشد. « تجلیل» پرستیژ هنرمند را بالا می‌برد.

در پایان، عز‌ت‌الله انتظامی، بانی این طرح به ایسنا گفت: هر چه می‌گذرد استقبال مردم بهتر می‌شود من فقط چشمم به مردم است چون همیشه مردم در این كارها پیش قدم هستند البته اگر ارگان و سازمانی امكاناتی در

 اختیار ما بگذارند تا دست ما بازتر شود تشكر می‌كنیم.

وی افزود: یك چیز مهم این است كه اینجا همچنین تبدیل به باشگاهی شده كه هنرمندان همدیگر را می‌بینند. قبلاً ما فقط در مراسم «ختم» همدیگر را می‌دیدیم اما اینجا ساعت ها از هنرمندان جوان گرفته تا سن‌های بالا همینجور با هم بگو و بخند می‌كنند و در این امر خیر با ما همكار هستند.

به گفته‌ی انتظامی، روز سوم ِ این طرح در روز عید سعید فطر برگزار می‌شود.

UserName