• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1386/01/30
  • تاريخ :

خلیج عربی بمباران شد

 www.arabian_gulf.info

جوانان ایرانی با ساختن یك سایت اینترنتی با آدرس‌ www.arabian_gulf.info و تبدیل نمودن آن به یك بمب گوگلی

میلیاردها دلار هزینه از سوی كشورهای غربی و عربی را در تغییر نام «خلیج فارس» به چالش كشیدند.

به گزارش خبرگزاری فارس ،جوانان مبتكر ایرانی در یك اقدام تیمی با مشاركت هزاران تن از ایرانیان سراسر جهان، واژه جعلی خلیج عربی را در موتورهای جستجوی اینترنتی به مبارزه طلبیدند.

نحوه ساخت یك بمب گوگلی به این ترتیب است كه سایت‌های فراوانی به یك سایت مشخص لینك بدهند كه این باعث می‌شود در صورت جستجوی كلیدواژه مورد نظر، سایت مذكور به عنوان اولین نتیجه نمایش داده شود.

ساختن این سایت و لینك دادن وبلاگ‌ها و سایت‌های بی‌شمار فارسی به آن، سبب شده كه هر كاربر گوگل از اقصی نقاط جهان، زمانی كه كلمه جعلی Arabian Gulf یا خلیج عربی را جستجو كنند، در اولین نتیجه با این سایت مواجه شود.

 سایت مذكور شكل جالب توجهی دارد و از صفحه نمایش خطای جستجو در «اینترنت اكسپلورر» الهام گرفته است.

 

 www.arabian_gulf.info

با كلیك بر روی آدرس این سایت، شكلی از یك صفحه حاوی خطا به نمایش درمی‌آید كه به كاربر اعلام می‌كند خلیجی كه شما با این نام به دنبال جستجوی آن هستید وجود ندارد و هیچ دریایی با این نام تا به حال در جهان وجود نداشته است.

كلمه درست «خلیج فارس» است همانگونه كه همیشه بوده است و تا ابد خلیج فارس باقی خواهد ماند.

در ادامه این صفحه با بیان این‌كه «شما می‌توانید با كلمه خلیج فارس مجدداً جستجو كنید»، آمده است: دیگر كلمه

خلیج عربی را جستجو ننمایید و اگر تصور می‌كنید خلیج عربی كلمه درستی است، بهتر است چند كتاب تاریخی دراین مورد بخوانید.

در ادامه با ارائه لینكی، به كاربر آدرس اینترنتی مطالبی از سایت دانشنامه بین‌المللی ویكی‌پدیا در مورد خلیج فارس داده شده است.

برخی كشورهای عربی و غربی، با خرج میلیاردها دلار هزینه در ساختن سایت‌های اینترنتی و تهیه نقشه‌های جعلی و هدیه آن به دانشگاه‌ها و مدارسی در اقصی نقاط جهان، در صدد جا انداختن این واژه جعلی به جای واژه تاریخی"خلیج فارس" بودند. این اقدام از سوی ایرانیان باعث انجام اطلاع‌رسانی مناسبی در سطح بین‌المللی خواهد شد.

UserName