• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1382/08/01
  • تاريخ :

ترمیناتور 3 و دار و دسته های نیویوركی در تهران

فیلم های سینمایی « ترمیناتور3 »، «بالستیك»، «شهرك ساحلی» و « دار و دسته های نیویوركی» از عید فطر تا پایان سال در سینماهای تهران به نمایش درمی آیند.

مدیر كمیته انتخاب فیلم خارجی بنیاد سینمایی فارابی در گفتگو با ایرنا گفت: پس از بازبینی حدود 250 عنوان فیلم خارجی توسط كارشناسان بنیاد سینمایی فارابی، 50 اثر برای اكران در سینماهای كشور خریداری شد كه اسامی كامل آنها به زودی اعلام می شود.

« سید ضیاء هاشمی» توجه به مخاطبان را هدف اصلی بنیاد سینمایی فارابی دانست و افزود: اكران فیلم های روز دنیا با كیفیت مطلوب موجب آشتی مخاطبان با سینما می شود.

وی افزود: فیلم های خارجی جدید بدون واسطه از كمپانی های تولید كننده خریداری شده اند و به صورت نسخه های « دی وی دی» و 35 میلی متری با صدای دالبی (سه بعدی) و مونو به نمایش درمی آیند.

این تهیه كننده با اشاره به توجه معاونت فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی برای تجهیز سینماهای تهران به سیستم صدای دالبی سراند (صدای سه بعدی) افزود: تا پایان سال 82 بیش از پنجاه سینمای كشور به سیستم صدای دالبی سراند مجهز خواهند شد.

هاشمی، نقش فیلم خارجی در بهبود شرایط اقتصادی سینما را مهم دانست و خاطر نشان كرد: اگر مخاطب به جای توجه به رسانه هایی نظیر تلویزیون، ماهواره و ویدئو، به سینما توجه كند، فیلمهای ایرانی با اقبال بیشتر روبرو می شوند. وی فیلم های خارجی اكران شده در طول سال های گذشته را مناسب با نیازهای جامه ندانست و افزود: فیلم های هنری و آثار حادثه ای قدیمی، قدرت جذب مخاطب را ندارند و تنها با نمایش فیلم های مطرح روز دنیا می توان به آینده نمایش فیلم های خارجی امیدوار بود. هاشمی تصریح كرد: نمایش فیلم خارجی آسیبی به سینمای ایران نمی رساند، بلكه موجب رونق برخی از سینماها می شود. وی همچنین از رایزنی بنیاد سینمایی فارابی برای كاهش عوارض نمایش فیلم های خارجی با شهرداری تهران خبر داد.

فیلم های سینمایی خارجی در گروه سینمایی رودكی و در یك نوبت (سانس) در سینماهای فرهنگ 1 و 2، ایران 3 و آفریقا به نمایش در می آیند.

UserName