• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • يکشنبه 1386/01/19
 • تاريخ :

پرسپولیس 4   مس كرمان یك

پرسپولیس كمى تا قسمتى زلزله

پرسپولیس - مس کرمان

جمعه 17/1/1386

ساعت:17

ورزشگاه: آزادى تهران

پرسپولیس: 4

گل ها: علیرضا واحدى نیكبخت (27) ، حسین كعبى (57) ، پژمان نورى (68) و زیاد شعبو (74)

مس كرمان: یك

گل: صابر میرقربانى(84)

داور: هدایت ممبینى

كمك ها: محمدجواد تقى پور و سهراب ساعى

اخطار: علیرضا واحدى نیكبخت و مهرزاد معدنچى

تماشاگر: 30 هزار نفر

پرسپولیس در روزى كه فوتبال مهیج و تماشاگرپسندى را ارایه كرد نتیجه خوبى هم گرفت تا براى هفته هاى باقیمانده و نبرد حساس در جام حذفى روحیه اى مضاعف داشته باشد و روند رو به رشدى را كه از بازى مقابل استقلال شروع كرده تداوم بخشد.

پرسپولیس دیروز و در مصاف با مس با وجود 2-3 تغییرى كه دنیزلى در تركیبش داده بود در تمامى خطوط بدون اشتباه و فوق العاده عمل كرد تا در نهایت نتیجه اى جالب توجه كسب كند و دومین پیروزى پرگل خود در فصل جارى را به دست آورد.

در این بازى با محرومیت ساها، پژمان نورى در حكم پیستون چپ به كار گرفته شد. كریم باقرى یك خط جلوتر آمد و خط دفاع سرخ ها با مثلث آشوبى- حاجى زاده- الونگ چیده شد. آن جلو هم مثلث كعبى- نیكبخت- معدنچى نشان داد شاید حالا حالا به بازگشت بادامكى آماده هم نیازى نباشد. در سوى مقابل مس كه 2 هفته پیش دچار تغییراتى شده بود در دومین گام با فرهاد كاظمى سردرگم و نامطمئن نشان داد و در غیاب تقى پور خط دفاع این تیم محل تركتازى سرخ ها شد.

كاظمى كه خیلى زود به اشتباهش در چیدمان تركیب پى برده بود، خیرى را در همان نیمه نخست به كار گرفت اما حفره اى كه در سمت چپ خط دفاعى اش به وجود آمده بود پرشدنى نبود. در این منطقه از زمین شیث رضایى یكى از بهترین بازیهایش را ارایه كرد و با نفوذهاى مكررش پایه گذار  2 گل سرخپوشان بود.

 

پرسپولیس - مس کرمان

حملات پردامنه سرخ ها در 45 دقیقه نخست تنها یك بار توسط نیكبخت به ثمر نشست اما 45 دقیقه دوم فرصت طلبى كعبى، نورى و شعبو برترى پرسپولیس را با 4 گل تثبیت كرد. مس كه در پایان كار چیزى براى از دست دادن نداشت در  10 دقیقه پایانى با تمام قوا فشار آورد كه حاصل آن جبران یكى از گل هاى خورده توسط صابر میرقربانى بود.در نهایت در خلاصه كلام باید گفت پرسپولیس با ارایه یك بازى روان، تماشاگرپسند و دیدنى یكى از نمایش هاى خوب خود را این بار با نتیجه اى خوب همراه كرد تا همچنان در بالاى جدول باقى بماند و هوادارانش را به فتح جام حذفى امیدوار كند.


در حاشیه دیدار پرسپولیس – مس

پرسپولیس - مس کرمان


غیبت مشكوك تقى پور و نیك

عبدالزهرا، نیك و ابراهیم تقى پور به دلیل مصدومیت از لیست 18 نفره خارج شدند و بازى تیم شان را از روى سكو دنبال كردند. شنیده مى شود تنها عبدالزهرا دچار مصدومیت بوده و تقى پور و نیك به دلایل انضباطى از لیست خارج شده بودند اما هیچ یك از اعضاى كادر فنى مس این خبر را تأیید نكرد، البته تكذیب هم در كار نبود.


آقاى عشق دوربین

سرمربى مسى ها روابط خوب و البته دوستانه اى با برخى تصویربرداران رسانه ملى دارد و همین امر باعث شده بود ملاقات كننده هاى آقاى فرهاد جلوى نیمكت مس صف بكشند تا با او دیده بوسى كنند اما نكته جالب توجه اینجا بود كه نیمكت نشینان مس اصلاً از فضاى موجود رضایت نداشتند و دایم زیر لب اعتراض مى كردند اما آقاى مربى بى خیال این رفتارها بود!


نیكى در كرمان

در راهروهاى استادیوم آزادى خبرى به گوش رسید كه اگر سران سرخ پى به واقعیت آن ببرند بدون شك زیاد خوشحال نمى شوند. یك فرد آگاه مى گفت دربرخوردى كه مسؤولان مس با بازیكنان مس داشته اند یكى از دوستان با نیكبخت چند دقیقه اى خلوت كرده و موضوعى را به اطلاع وى رسانده و اعلام كرده مسى ها حاضرند فصل بعد به او مبلغ خوبى بدهند. پس اگر نیكى مسى شد تعجب نكنید!!


تشویق یونگ

تئودور یونگ مربى هلندى استقلالى ها هم دیروز در میان اعتراض شدید پرسپولیسى ها به ورزشگاه آمد تا از نزدیك بازى این 2 تیم را ببیند. یونگ كه اعلام كرده بود استقلال با فاكتور شانس تمام بازیهاى خود را پیروز مى شود از سوى برخى تیفوسى هاى سرخ تشویق شد اما بعد از چند دقیقه آنها هم به جمع مخالفان وى اضافه شدند.


بادامكى برمى گردد؟

على رغم اینكه قبل از شروع بازى گفته مى شد حسین بادامكى بخشیده شده اما انگار افندى هنوز از تصمیم خود مبنى بر اخراج وى منصرف نشده و بادامكى را فعلاً به سكوهاى آزادى تبعید كرده تا شاید وى كمى به دوران گذشته اش برگردد. البته بادامكى با این شرایط غریبه نیست.

او تجربه سكونشینى در كارنامه اش دارد و روزهاى سردى را در مشهد روى سكوها سپرى كرده است.

پرسپولیس - مس کرمان


200 + تیفوسى هاى آبى

هواداران مس كرمان كه تعدادشان به 200 نفر نمى رسید با سیاستى خاص تیفوسى هاى استقلال را در آغوش گرفتند تا حداقل در ورزشگاه یكصدهزار نفرى آزادى عده اى اندك تیم كرمانى را تشویق كنند. البته در این بین استقلالى ها بیشتر شاهین خیرى استقلالى سابق را مورد لطف قرار دادند.


دنیزلى با هیجان

مصطفى دنیزلى كه با هیجان خاصى بازى تیمش را دنبال مى كرد در زمانى كه داور بازى حركت شاگردانش را با دمیدن سوت خود متوقف مى كرد به شدت به تصمیم داور اعتراض مى كرد. داور چهارم هم با لبخندى دوست داشتنى وى را به آرامش دعوت مى كرد اما او از هدایت ممبینى به شدت عصبانى بود و معتقد بود او اشتباهات زیادى مرتكب مى شود.قابل توجه آقاى عنایت.


كاظمى دنبال مقصر

فرهاد كاظمى كه به تازگى سكان هدایت مس كرمان را در دست گرفته است بعد از گل سوم توسط پژمان نورى با عصبانیت وارد زمین شد و محسن زاهدى را مقصر اصلى دریافت گل سوم معرفى كرد.

او تصور نمى كرد مصطفى دنیزلى وى را در گام نخست اینگونه مات كند. كاظمى روزهاى سختى را پیش رو خواهد داشت.

پرسپولیس - مس کرمان


او را همه دوست دارند

عملكرد علیرضا واحدى نیكبخت دوست و دشمن را به واكنش واداشت. در دقیقه 72 که وى بنا به تصمیم دنیزلى با زیاد شعبو تعویض شد حاضران در ورزشگاه ایستاده به تشویق وى پرداختند.

استقلالى ها هم كه او را محصول تیم خود به حساب مى آورند به تشویق او پرداختند و پرسپولیسى ها را حسابى شرمنده كردند.


چه كسى بود صدا زد دست نشان

تماشاچیان كرمانى حاضر در ورزشگاه بعد از گل چهارم پرسپولیس به تشویق نادر دست نشان سرمربى سابق تیمشان پرداختند و از سرمربى جدیدبه شدت انتقاد كردند كه با وساطت برخى لیدرهاى مس شعارهاى خود را علیه كاظمى قطع كردند. تماشاچیان مس پس از گل چهارم استادیوم را به تدریج ترك كردند.


باقری بدنساز شد

کریم باقری قبل از شروع مسابقه ؛ وظیفه بدن سازی و گرم کردن بازیکنان پرسپولیس را بر عهده داشت .این در حالی است که دنیزلی و نورالدین در رختکن حضور داشتند .


سال 86 ، سال نیکبخت

  سال 1386 تا به اینجا سال علیرضا واحدی نیکبخت بازیکن شماره 10 پرسپولیس  بوده است . نیکبخت امسال را با یک گل  ملی در یک دیدار دوستانه در برابر قطر شروع کرد و در ادامه توانست در دابی 62 اولین گل پرسپولیس در سال 86 را به ثمر برساند . بازی با مس هم ادامه گلزنی های نیکبخت بود  تا در 3 بازی انجام داده در سال 86 ؛  3 گل وارد دروازه حریفان کند .جالب آن است که هر 3 گل نیکبخت با ضربه سر زده شده است  .


دنیزلی: بازی زیبایی بود

پرسپولیس - مس کرمان


هم گل زدیم و هم در موقعیت گل قرار گرفتیم

مصطفی دنیزلی پس از پیروزی پرگل تیمش مقابل مس كرمان از عملكرد بازیكنان تیمش ابراز رضایت كرد.

 مصطفی دنیزلی پس از پایان بازی در جمع خبرنگاران اظهار كرد: بازی زیبایی بود؛ چرا كه هم گل زدیم و هم در موقعیت گل قرار گرفتیم.

وی افزود: ما باید برنامه‌هایمان را ادامه دهیم و مثل امروز خوب بازی كنیم. فكر می‌كنم تماشاچی‌ها بازی خوبی را دیدند و مثل هفته‌ی گذشته، پرسپولیس فوتبال خوبی را بازی كرد.

وی با اشاره به این‌ كه از لحاظ تیمی هم در دفاع و هم در حمله كار بازیكنان خوب بود گفت: تا موقعی كه با سرعت در حمله قرار می‌گیریم، نتایج خوبی را به دست می‌آوریم.

دنیزلی تاكید كرد: از اول فصل خیلی جابه‌جایی داشتیم. به طور مثال، كعبی در تیم ملی در خط دفاع بازی می‌كرد؛ اما، ما از او در خط حمله استفاده می‌كنیم.

دنیزلی در رابطه با وضعیت حسین بادامكی گفت: حسین، مادرش مریض است و از نظر روحی و روانی انگیزه برای بازی كردن ندارد. برای همین چند روزی را به او استراحت دادیم تا به شرایط خوب گذشته‌اش برگردد و بر سر تمرینات حاضر شود.

وی در پایان در رابطه با بازی پرسپولیس برابر سپاهان گفت: هنوز و قت آن نرسیده كه در مورد سپاهان صحبت كنم. بگذارید برای روز بازی خودش.


كاظمی: شكست را بر گردن می‌گیرم

فرهاد كاظمی پس از شكست سنگین تیمش گفت: نمی‌دانم چرا این‌قدر ضعیف بازی كردیم و باختیم.

 فرهاد كاظمی در جمع خبرنگاران اظهار كرد: ما امروز نقطه‌ی مقابل پرسپولیس بودیم. آنها از لحاظ تاكتیكی در انسجام بودند؛اما، ما تازه در آغاز راه هستیم.

وی اظهار كرد: نیمه‌ی اول، پرسپولیس بهتر از ما بود. نیمه‌ی دوم سه موقعیت گل داشتند كه هر سه آنها به گل تبدیل شد؛ اما، ما از موقعیت‌های خود به درستی بهره نگرفتیم. بازیكنان ما در نیمه‌ی دوم به مراتب بازی بهتری را به نمایش گذاشتند.

كاظمی در رابطه با وارد شدن شوك به مجموعه‌ی تیم مس كرمان چیست؟ گفت: پاسخ این سوال را از مدیرعامل باشگاه بپرسید؛ اما، من معتقدم وارد كردن شوك به تیم به این معنا نیست كه معجزه‌ای صورت گیرد. باید با توانایی خود پیش برودیم. این تیم پتانسیل بالایی دارد. آقای دست‌نشان زحمات زیادی را برای این تیم كشیده و نتایج خوبی را نیز به دست آورده است.

وی در پاسخ به سوالی كه نیمه‌ی دوم چگونه ظاهر شدید؟ گفت: نیمه‌ی دوم خیلی از بازیكنانم راضی هستم. آنها تمام تلاش خود را كردند؛ اما، شاید اشتباه من در ارنج كردن تیم و سیستم بازی بود كه موجب این شكست شد. از عملكرد بازیكنان خود رضایت كامل دارم و مسوولیت این شكست را بر گردن می‌گیرد.

وی در پایان با اشاره به این ‌كه خواسته‌ام در رده‌بندی لیگ برتر چهارم تا هشتم است، گفت: قول نمی‌دهم؛ اما، اگر سال آینده در تیم مس كرمان باشم سعی می‌كنم تا با شناخت كافی و جذب بازیكنان مورد نیاز، تیمی قدرتمند تشكیل داده تا پاسخ‌گوی مردم كرمان باشم.


توقف قعر نشینان جدول رده بندی

پرسپولیس - مس کرمان

رقابتهای هفته بیست و چهارم فوتبال لیگ برتر با پیروزی ذوب آهن و توقف تیم های قعرنشین راه آهن و فولاد خوزستان پایان  یافت .

 تیم ذوب آهن اصفهان موفق شد در ورزشگاه درخشان صبا شهربا نتیجه 2 بریک میزبان خود صبا باتری تهران را شکست دهد.

محمد صلصالی دردقیقه 56 و مهدی رجب زاده دردقیقه 87 برای ذوب آهن گلزنی کردند وتک گل صبا باتری توسط سهراب بختیاری زاده در دقیقه 58 به ثمر رسید.

در ورزشگاه اکباتان تهران هم تیم راه آهن مقابل تیم فجرسپاسی شیراز به تساوی یک بریک رضایت داد تا همچنان با 16 امتیاز قعرنشین رقابت های لیگ باشد. هادی اصغری برای راه آهن گلزنی کرد و محمدرضا کرمی گل تیم فجر را به ثمر رساند.

ملوان بندرانزلی در ورزشگاه خانگی با گل دقیقه 90 امیرخدا مرادی ازشکستی خانگی گریخت و توانست مقابل فولاد خوزستان به تساوی یک بریک دست یابد. همژل در دقیقه 10 گل برتری فولاد را به ثمر رساند. ضمن اینکه پیترخاویر در دقیقه 80 با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد .

با یک امتیازی که بین دوتیم تقسیم شد ملوان و فولاد به ترتیب با 22 و 17 امتیاز در رده های چهاردهم و شانزدهم جدول رده بندی لیگ برترقرارگرفتند.

مطالب مرتبط :

تساوی 1 - 1 سرخ و آبی

 

UserName