• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1386/01/09
  • تاريخ :

غیبت ، انتظار و ظهور


سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(ع) بر همه ی شیعیان مبارک باد.

9 ربیع الاول را تاجگذاری آن حضرت می دانند چرا که پس از شهادت مظلومانه ی پدر بزرگوارشان امام عسگری (ع) بار سنگین امامت و رهبری عالم بر دوش آن حضرت قرار گرفت.

هرچند آن حضرت به حکمت الهی از دیده ها پنهان اند و توفیق رویت چهره ی دلربای ایشان از جامعه ی بشری سلب گشته است، اما اعتقاد به حضور آن بزرگوار در میان مردم و تاثیر گذاری ایشان در نظام آفرینش و اداره ی عالم هستی از مهمترین باورهای شیعی است و وجود باهرالنور آن امام همام را به خورشید پس ابر تشبیه نموده اند که اگر چه قابل رویت نیست ، ولی گرمابخشی و دیگر خواص آن پابرجاست.

امام عصر "ارواحنا فداه" غائب اند و ما در حال سپری کردن روزگار سخت و پرمحنت غیبتیم. آنچه در دوران غیبت آن حضرت از ما خواسته شده است ، امید مندی و اعتقاد راسخ به ظهور و فرج است که به تعبیرروایات، گشایش و فرج شیعیان هم در گرو چنین باوری است.

هر چند این دوران سرد و تاریک که به انواع ظلمها آمیخته شده و درد دوری امام زمان علیه السلام با دردها و ظلمها و کشتارها و بی عدالتی های دیگر گره خورده است ، اما بر این باوریم که خداوند ظهور را نه تنها محقق خواهد کرد، بلکه زود زود به این امر (غیبت) خاتمه خواهد داد. چرا که :

انهم یرونه بعیداً و نراه قریباً (1)

حاکمیت امام زمان(عج) وعده ی الهی است.

وعدالله الذین آمنوا منکم و عملوالصالحات لیستخلفنکم فی الارض کما استخلف الذین من قبلهم ...

و خدا هیچ گاه از وعده ی خود تخلف نمی فرماید.( و ان الله لایخلف المیعاد )

بیاییم با انتظار واقعی که همان کسب معرفت نسبت به آن حضرت و اصلاح خود، خانواده و جامعه ی مان است آن یار سفر کرده را یاری کنیم و مقدمات ظهور موفورالسرور او را تدارک ببینیم و از خدا بخواهیم تا حجت خود را آشکار نماید و ما را به سربازی و خدمت آن امام همام مفتخر فرماید.

یا رب این شام را سحر گردان                       آن سفر کرده را تو برگردان

سردبیر

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
UserName