• تعداد بازديد :
  • جمعه 1382/07/25
  • تاريخ :

بنیاد بین المللی چهره های ماندگار ایجاد می شود

گروه فرهنگ و هنر: بخش بین المللی ستاد چهره های ماندگار برای تجلیل از استادانی كه به فرهنگ اسلام و ایران خدماتی كرده اند، به زودی راه اندازی می شود.

محمود اسعدی، دبیر همایش چهره های ماندگار با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت: قرار است از شخصیت ها و استادان شاخص اسلام و غرب كه در عرصه های اسلام، ایران، تاریخ و تمدن اسلامی و ایرانی و میراث فرهنگی ایران فعالیت هایی داشته و به اعتلای فرهنگی اسلام و ایران كمك كرده اند، تجلیل شود.

وی با اشاره به این كه این بخش از سال آینده در ستاد چهره های ماندگار راه اندازی می شود، گفت: در تلاش هستیم تا با همكاری انجمن های فرهنگی و علمی، این ستاد به بنیاد چهره های ماندگار تبدیل شود.

وی بكارگیری امكانات بین المللی برای معرفی چهره های ماندگار و وسیع كردن گستره فعالیت این بنیاد را از جمله فعالیت های آتی اعلام كرد و افزود: اقدامات اولیه برای ثبت این بنیاد در كشورهای عربی آغاز شده و فعالیت ها برای ثبت آن در كشورهای اروپایی به زودی آغاز می شود.

اسعدی با اشاره به این كه ایرانیان و ایرانیان مقیم خارج از كشور در اولویت این طرح قرار دارند، گفت: در این همایش توجه ویژه ای به رشته های هنری صورت گرفته كه در همین زمینه از 3 سینماگر، یك گرافیست، 3 موسیقیدان و چند نفر از شخصیت های ادبی و هنری تجلیل می شود.

وی ارتقاء كمی این همایش و تجلیل از 40 چهره  را از جمله ویژگی های همایش سوم عنوان كرد و گفت: برخی رشته های جدید چهره ماندگار حذف و برخی رشته های جدید جایگزین شده اند و انتخاب چهره ها توسط مردم و صاحب نظران به ویژه در استان ها از دیگر ویژگی های این همایش است.

به گفته اسعدی، راه اندازی بانك اطلاعات استادان، پایگاه اینترنتی چهره های ماندگار و انتشار كتاب عكس كه همزمان با سومین همایش منتشر می شود، از جمله اقدامات اخیر ستاد چهره های ماندگار است.

دبیر همایش چهره های ماندگار، انتشار جلد كتاب مستقل در زمینه آثار و احوال استادان دوره های اول و دوم را از فعالیت های شاخص این ستاد عنوان كرد و گفت: كتاب های ویژه ی دیگر استادان نیز به زودی منتشر می شود.

UserName