• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/01/07
  • تاريخ :

مهدوی‌كیا: خوشحالی ایرانی‌ها در عید نوروز جذاب است


مهدی مهدوی‌كیا از جمله لژیونرهای موفق ایرانی است كه سالها در بوندس‌لیگای آلمان فعالیت دارد و افتخارات بزرگی را در عرصه فوتبال به دست آورده است.

این روزها موشك ایرانی در تیم هامبورگ از جمله نفرات كلیدی تیم آلمانی محسوب می‌‌‌شود و مسئولان و مردم شهر بندری هامبورگ ارتباط بسیار خوبی با این ستاره ایرانی دارند.

* در سال 85 شرایط‌تان در هامبورگ چه طور بود؟

متأسفانه بر خلاف فصل‌های گذشته هامبورگ شرایط چندان خوبی نداشت و در دیدارهای داخلی و خارجی نتایج خوبی را كسب نكردیم اگرچه جایگاهم در این تیم چندان دچار تزلزل نشد.

* از حضور چندین ساله‌ در هامبورگ چه احساسی دارید؟

هامبورگ از جمله تیمهای مطرح آلمانی است و من از بازی كردن در این تیم و ارتباط نزدیك با مردم رضایت دارم.

* نظرت درباره توماس دال و افت فاحش هامبورگ در فصل جاری چیست؟

دال مربی بزرگی است و با همین مربی ما جواز حضور در لیگ قهرمانان را كسب كردیم اما باید پذیرفت كه نتایج ضعیفی را به دست آوردیم و در پایان مسئولان باشگاه وی را كنار گذاشتند.

* ارتباطت با سرمربی جدید هامبورگ درچه حدی است؟

استیونس مربی بسیار بزرگی است و من از كار كردن در كنارش لذت می‌برم.

* شایعه حضور استیونس و كنار گذاشتن مهدوی‌كیا تا چه حد صحت داشت؟

متأسفانه برخی از رسانه‌ها با شایعه سازی، اخبارهای ضد و نقیضی را منتشر می‌كنند در حالی كه سرمربی جدید هامبورگ پیش از حضور در این تیم مرا به خوبی می‌شناخت و زمانی كه سرمربی شالكه بود می‌خواست مرا به تیمش انتقال دهد.

برخلاف مطالب منتشره استیونس علاقه زیادی به سبك بازی من دارد و با قرار دادن من در مسابقات اخیر به خوبی این ادعا را ثابت كرده است.

* علت اصلی تحول هامبورگ پس از كنار رفتن «دال» چه بود؟

متأسفانه ما در میان18 تیم حاضر در بوندس‌لیگا در پایین‌ترین رده قرار گرفتیم و این جایگاه هرگز برای بازیكنان و هواداران هامبورگ قابل تحمل نبود.

پس از تغییر و تحولات مدیریتی و حضور استیونس، این انگیزه به بازیكنان تزریق شد كه تیم را از شرایط بحرانی نجات دهند و با پیروزی با ارزش برابر بروسیا دورتموند مأموریت جدیدمان در مسابقات باشگاهی آلمان آغاز شد.

* نظرت درباره پیروزی با ارزش مقابل صدرنشین بوندس‌لیگا چیست؟

پس از برتری برابر دورتموند بازیكنان با روحیه بالایی برای برگزاری دربی شمال آلمان حاضر شدند و در خانه حریف یك پیروزی با ارزش را كسب كردیم. پیروزی كه توان و روحیه همه ما را دو چندان كرد.

* نظرتان درباره عید نوروز چیست؟

عید نوروز در میان ایرانی‌ها اهمیت بالایی دارد چرا كه ما سال جدید را در نوروز جشن می‌گیریم و مردم طراوات خاصی در این ایام دارند.

* برنامه‌تان در نوروز چیست؟

در سالهای گذشته بیشتر به مسائل ورزشی تمركز كرده‌ام چرا كه حضورم در‌ آلمان مرا مجاب كرده است كه به تمرینات و مسابقات توجه ویژه‌ای داشته باشم، اما سعی می‌كنم برای شادی اقوام و دوستان و خانواده‌ام در كنار آنها باشم.

* چه آرزویی در آستانه تحویل سال جدید دارید؟

آرزوی موفقیت و سربلندی مردم كشورم و شادی دل میلیون‌ها ایرانی را دارم.

منبع : مجله فوتبال

UserName