• تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/12/26 ساعت 14:51
  • تاريخ :

آخرین توصیه‌ها برای روزهای آخر

آخرین توصیه‌ها برای هفته آخر

 

هفته آخر است

دو امتیاز طلایی برای شما: آرامش و اعتماد به نفس

در مسابقات ورزشی بسیاری تیمها یک یا چند روانشناس دارند که مثلاً در فاصله دو نیمه بازی به کمک بازیکنان می‌آیند و با روشهای علمی آنان را از نظر روحی تقویت می‌کنند. کنکور هم یک مسابقه است . مسابقه ای علمی که همچون مسابقات ورزشی برای موفقیت در آن به دو عامل آرامش و اعتماد به نفس نیاز دارید. داوطلبان جدی که برای خود برنامه و راه و رسم مشخص دارند از سایرین آرامترند و نتیجه بهتری می‌گیرند.

 

چرا داوطلبان جدی آرامش دارند؟

 این موضوع اصلاً تصادفی نیست آنها با جستجو و مطالعه بهترین روشهای برنامه ریزی را پیدا و خود را بدانها مقید می‌کنند.در داوطلبان جدی نیز اضطراب وجود دارد ولی آرامش و شادابی آنها در مقایسه با دیگران بسیار بیشتر است . آنان اغلب اشاره می‌کنند که در جلسه کنکور همان احساسی را داشتند که در آزمونهای آزمایشی! به همین دلیل اضطرابی حس نمی کردند.

 

داوطلبان جدی در ارزیابی خود توهم ندارند.

آنها به خود امید واهی نمی دهند به محلهایی نمی روند که سخنان و امیدهای پوچ و دلخوش کننده بشوند. آنان جایگاه واقعی خود را تا حدود زیادی می‌شناسند.

 

کنکور بخت آزمایی نیست

داوطلبان جدی می‌دانند که فقط برنامه صحیح و پشتکار برای اجرای آن می‌تواند به موفقیت برسد. آنان کمتر رویاپردازی می‌کنند و خود را نیز دست کم نمی گیرند. آنان دقیقاً می‌دانند در چه مرتبه ای قرار دارند و در همان حد از خودشان متوقعند و حد این توقع را در اطرافیانشان نیز ایجاد کرده اند این تشخیص یکی از رمزهای موفقیت در کنکور است که اگر به صد عامل نیز برای تحققش نیاز باشد ، حتی یکی نیز شانس و اقبال نیست.

و ... در این چند روز آخر، توصیه می‌کنیم که جمله های زیر را با خط درشت بنویسید و در محلی قرار دهید که در معرض دیدتان باشد.

1- آرامش و اعتماد به نفس بیشتر نتیجه بهتر در کنکور.

2- در این روزهای آخر ، تقویت آرامش و اعتماد به نفس از خود درس خواندن مهمتر است.

 

UserName