• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1385/12/21
  • تاريخ :

اسنقلال 2 – ملوان 1

استقلال آرام آرام تا صدر جدول


ورزشگاه: آزادى

استقلال : 2

گل ها: پیروز قربانی (74) ؛ سیاوش اکبرپور (89)

ملوان: یك

گل: محسن یوسفى (گل به خودى – 46 )

داور: رحیم رحیمى مقدم

كمك ها: جواد تقى پور و علیرضا كهورى

اخطار: حسین كاظمى و محسن یوسفى (استقلال)

تماشاگر : 15 هزار تماشاگر

بازى معوقه استقلال - ملوان به سود تیم بالانشین تهرانى تمام شد تا این تیم با توجه به توقف سایپا مقابل ابومسلم با یك بازى كمتر در فاصله 3 امتیازی این تیم قرار گیرد. استقلال كه با تفكرات یونگ، فكرى را از تركیب بیرون گذاشته و به مرتضى ابراهیمى بازى داده بود، هرگز در حركت تیمى خود موفق نبود و 45 دقیقه سردرگم و بى هدف بازى كرد.

در سوى دیگر میدان تیم جوان ملوان با وجود دوندگى هاى زیاد در انجام امور تاكتیكى و حركات تهاجمى ناموفق و ناتوان نشان داد تا در نیمه نخست روى دروازه هاى ? تیم صحنه هاى خطرناكى به وجود نیاید. اما با شروع نیمه دوم ورق برگشت. هنوز یك دقیقه از بازى نگذشته بود كه ملوان به گل رسید تا ورزشگاه در بهت و حیرت فرو رود. گل به خودى قربانى حساب كار را یك - صفر به سود میهمان كرد تا آبى ها به خود بیایند و با آگاهى از نتیجه بازى سایپا مقابل حریفش از فرصت به وجود آمده سود ببرند.

8 دقیقه بعد از ثبت این گل یونگ پى به اشتباه تاكتیكى اش برد و با بیرون آوردن ابراهیمى، منصوریان باتجربه را به زمین فرستاد. با ورود منصوریان آهنگ تیمى آبى ها تغییر كرد و تهاجم همه جانبه استقلالى ها دروازه ملوان را آماج حملات خود قرار داد.

ملوانى ها نیز بیكار ننشستند و در ضدحملات خطرناك نشان دادند اما بى تجربگى آنها اجازه نداد گل هاى این تیم بیشتر شود.

استقلال هم كه موقعیت هاى زیادى را هدر داده بود سرانجام توسط قربانى به گل رسید تا هواداران این تیم نفس راحتى بكشند. حملات پردامنه آبى ها بار دیگر در دقیقه 89 جواب داد و اكبرپور با ضربه آزادى زیبا برترى را از آن این تیم كرد تا استقلالى ها بعد از حذف از لیگ قهرمانان در واپسین لحظات طعم خوش شادى را بچشند و با توجه به تساوی 1 – 1 سایپا در مشهد برابر ابومسلم آرام آرام خود را به صدر جدول نزدیک کنند.

در حاشیه دیدار استقلال – ملوان

استقلالى‌ها در رختکن‌ به‌ دنبال‌ نتیجه‌ سایپا

در حالى‌ که‌ بازى‌ ابومسلم‌ - سایپا به‌ دقایق‌ پایانى‌ نیمه‌ اول‌ خود رسیده‌ بود و استقلالى‌ها مهیاى‌ حضور در میدان‌ شده‌ بودند تا مقابل‌ ملوان‌ صف‌آرایى‌ کنند، آبى‌پوشان‌ تا قبل‌ از حضور در زمین‌ مرتب‌ دنبال‌ نتیجه‌ جدال‌ یاران‌ دایى‌ و عزیزى‌ بودند.

نکته‌ جالب‌ توجه‌ اینکه‌ اغلب‌ استقلالى‌ها تساوى‌ سایپا را هم‌ در نوع‌ خود نتیجه‌اى‌ مطلوب‌ محسوب‌ مى‌کردند، زیرا جدى‌ترین‌ حریفشان‌ دو امتیاز حساس‌ از کف‌ داده‌ است

حسن زاده؛ مربى - سرپرست

رضا حسن زاده مربى آبى ها دیروز حكم سرپرست این تیم را نیز داشت و وظایف سرپرستى را نیز بر عهده گرفته بود. بعد از استعفاى نظرى جویبارى هنوز استقلال سرپرست ندارد و با توجه به معرفى نشدن هیچ شخصى، مربى آبى ها این وظیفه را تقبل كرده است.

تشویق مداوم نوازى

محمد نوازى بازیكنى بود كه دیروز بیش از گذشته مورد توجه هواداران استقلال قرار گرفت و نامش بارها از سوى تماشاگران صدا زده شد. نوازى كه ? بازى قبلى را فیكس بازى كرده بود، در این بازى تنها یكى دو دقیقه بازى كرد. هواداران استقلال از دقیقه 60 به بعد مدام او را صدا زدند اما تعویض نوازى فقط براى حفظ نتیجه و تثبیت پیروزى بود.

باز هم مى ریم آسیا

به نظر مى رسد هواداران استقلال فاجعه حذف از لیگ قهرمانان را فراموش كرده اند. دیروز هواداران این تیم مدام فریاد قهرمانى سر مى دادند و اعتقاد داشتند تیم محبوبشان دوباره قهرمان لیگ برتر مى شود. آنها در پاسخ به شعارهاى پرسپولیسى ها كه پنجشنبه گذشته سر داده بودند مى گفتند: «دوباره مى ریم آسیا».

اسكوربورد براى سایپا

با توجه به طولانى شدن بازى ابومسلم - سایپا و حساسیت آن دیدار براى آبى ها، در 10دقیقه نخست دیدار استقلال - ملوان، اسكوربورد ورزشگاه بازى رقیب آبى ها را نمایش داد. هواداران استقلال هم كه نگران نتیجه بازى سایپا بودند یك چشم به زمین و چشم دیگرشان به اسكوربورد دوخته شده بود تا صحنه هاى حساس آن بازى را نیز از دست ندهند.

درگیرى یونگ - مرفاوى

سوت پایان نیمه اول كه زده شد به یكباره نیمكت آبى ها به هم ریخت. یونگ و مرفاوى به یكباره درگیرى لفظى پیدا كردند و براى لحظاتى چشم ها را خیره جر و بحث خود كردند. علت این درگیرى هم معلوم نشد اما مثل اینكه قصه اختلاف این دو سر دراز دارد.

مرفاوی: استقلال قهرمان می شود

بازیکنان آماده در ترکیب تیم قرار می گیرند

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: من برخلاف دیگران نمی گویم حتما قهرمان می شویم بلکه می گویم ان شاء الله استقلال قهرمان می شود.

صمد مرفاوی پس از پیروزی 2 بر1 تیمش برابرملوان بندرانزلی با بیان این مطلب درجمع خبرنگاران گفت : هردوتیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند خصوصا درنیمه دوم که سه بارتوپ ازخط دروازه ها گذشت. نیمه اول به دلیل مشکلاتی که با آن مواجه بودیم نتوانستیم بازی که مورد نظرمان بود انجام دهیم. متاسفانه بازیکنان آنچه که از آنها خواسته بودیم را انجام ندادند اما درنیمه دوم با تغییرشیوه وآرایش بازی روند کارمان بهترشد و توانستیم با اعمال فشاربیشتربه گل برسیم و بازی را به سود خود تمام کنیم.

وی ادامه د اد: ملوان یکی ازتیم های جوان و با انگیزه لیگ برتراست که با انگیزه و تلاش بسیاربازی خوبی را مقابل ما به نمایش گذاشت. این تیم همانند بازی با سایپا بازی خوبی را به نمایش گذاشت و همانطوری بازی کرد که انتظارش را داشتیم . به بازیکنانم گفته بودم که بازی با ملوان آسان نیست و این تیم برابرما ازپیش بازنده نخواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با ابرازرضایت ازعملکرد بازیکنانش خاطرنشان ساخت، بازیکنان من درنیمه دوم آنچه را که از آنها خواسته بودم به اجرا گذاشتند که ثمره آن زدن دوگل و شکست ملوان بود.

وی با تاکید براینکه درکادرفنی استقلال نظرهیچ مربی بر دیگری ارجح نیست، اذعان داشت: علت عدم حضورمحمود فکری در بازی با ملوان اعمال نظرتئودویونگ نیست . ما ترکیبی را به میدان فرستادیم که مد نظرکادرفنی بود. بازیکنانی که بتوانند خواسته های ما را در زمین اجرا کنند دربازی های آتی نیز به نوعی ترکیب قرارخواهند گرفت تا بتوانیم روند رو به رشد خود را ادامه دهیم.

مرفاوی در پاسخ به اصرارخبرنگاران که از وی درخصوص دلایل نیمکت نشینی فکری سئوال می کردند پاسخ داد: منصوریان هم در تیم نیمکت نشین است . درتیم ما بازیکنانی که آمادگی داشته باشند به زمین می روند و اگر شما (خبرنگاران) صلاح می دانید خودتان تیم را ارنج کنید.

وی تاکید کرد: تمرکز ما روی استفاده از اوت های دستی نبود . از اوت دستی به عنوان یک تاکتیک استفاده می کنیم. مهم پیروزی تیم است ، حال می خواهد با اوت دستی به دست آید یا کرنر وضربات ایستگاهی .

وی در پاسخ به اظهارات علی دایی که قهرمانی تیمش را حتمی خوانده بود گفت: من راجع به اظهارنظردیگران حرفی نمی زنم . ما کار خود را می کنیم و برای قهرمانی تلاش می کنیم. من برخلاف دیگران نمی گویم حتما قهرمان می شویم بلکه می گویم ان شاء الله استقلال قهرمان می شود.

مرفاوی اذعان داشت : برای ما همه بازیها مهم است و هیچ تفاوتی با بازی دربرابرپرسپولیس ندارد. دربازی هفته آینده با تمام قوا به مصاف تیم راه آهن می رویم و تلاش می کنیم 3 امتیاز را به دست آوریم. دربازی آتی به پیروزی احتیاج داریم و رویارویی با پرسپولیس دلیل نمی شود که بازی آینده مان را با توان کمتری به میدان برویم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان ساخت : نیمه اول، ایده ای داشتیم که برای اجرای آن درترکیب تیم مان تغییراتی را اعمال کردیم و در همین راستا مرتضی ابراهیمی درترکیب اصلی به میدان رفت، اما با شروع نیمه دوم پس ازدریافت گل اول ملوان دست به تغیراتی درترکیب تیم مان زدیم که خوشبختانه موثر واقع شد و توانستیم نتیجه را به سود خود کنیم.

وی تاکید کرد: برای استفاده از توپ های برگشتی برنامه داشتیم اما متاسفانه بازیکنان مان خیلی کم از این روش برای گلزنی استفاده کرند. قطعا دربازی های آینده با استفاده از این تاکتیک به دنبال گلزنی خواهیم بود.

احمدزاده: اوت دستی تاکتیک تیم برنده بود

هنوز به ماندن در لیگ امیدواریم

مربی تیم فوتبال ملوان گفت: مثل همیشه اوت دستی یکی از تاکتیک های تیم برنده بود و ما نتوانستیم این تاکتیک تیم حریف را خنثی کنیم .

به گزارش خبرنگارمهر، محمد احمد زاده سرمربی تیم فوتبال ملوان پس ازشکست تیمش برابر استقلال با بیان این مطلب درجمع خبرنگاران گفت: نیمه اول ملوان یک بازی پایاپای را درمقابل استقلال به نمایش گذاشت اما زدن یک گل زودهنگام درنیمه دوم باعث شد تا ناخواسته عقب نشینی کنیم.

وی ادامه داد: دربازی های گذشته نیز زمانی که گل برتری را به ثمر رسانده بودیم نتوانستیم از اندوخته خود دفاع کنیم ، به همین خاطربارها از بازیکنانم خواسته بودم به جای انجام بازی تدافعی به حملات خود ادامه دهند اما آنها برخلاف تفکرمن گمان می کردند بهترین راه دفاع است و به غیر ازسه یا چهاربازیکن باقی با ترس بازی می کردند.

احمدزاده خاطرنشان ساخت : زمانی که دیدم تیمم ناخواسته رو به دفاع آورده تمامی بازیکنان را به کنار زمین فراخواندم و ازآنها خواستم با جرات بیشتری به کار ادامه دهند . سعی کردم به تیم ام انگیزه بدهم تا روند بازی را تهاجمی کنم اما متاسفانه خواسته های من اجرا نشد و بازی را واگذار کردیم.

وی تاکید کرد: اتلاف وقت دربرنامه ما جایی ندارد. بازیکنانم راه وقت تلف کردن را نمی دانند اگر این راه را می دانستیم خیلی بهتر از این می توانستیم نتیجه بگیریم.

احمدزاده تاکید کرد: بازیکنان من اگربتوانند به خوبی بازی با استقلال بازی کنند و بتوانند ازگل های زده خود دفاع کنند ماندن در لیگ برتر دور از دسترس نیست.

نتایج هفته بیستم لیگ برتر ؛

UserName