• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/20
  • تاريخ :

ال کلاسیکو برنده نداشت

بارسلونا 3 ؛ رئال مادرید 3


دیدار تیم های بارسلونا و رئال مادرید از هفته 26 لیگ اسپانیا با تساوی 3 – 3 به پایان رسید .

دو تیم که از لیگ باشگاه های اروپا بصورت زودهنگام حذف شده بودند در این دیدار مهم چشم به پیروزی داشتند

تیم بارسلونا که در زمین خانگی خودش در نیوکمپ و با حضور 100 هزار تماشاگر حمایت میشد شانس بیشتری را برای پیروزی داشت اما این تیم رئال بود که در دقیقه 5 توسط "فان نیستلروی" به گل اول رسید اما این گل را "لیونل مسی" در دقیقه 11 برای بارسلونا جبران کرد .

دو دقیقه پس از این گل بازیکن تیم بارسلونا در محوطه جریمه خطایی را مرتکب شد که داور بلافاصله نقطه پنالتی را به درستی نشان داد و "فان نیستلروی " هلندی گل دوم مادریدی ها را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند .

پس از این گل رفته رفته فشار حملات بارسلونا افزوده شد و در دقیقه 28 حرکت خوب رونالدینیو و دفع ناقص دروازه بان رئال باعث شد تا "مسی" آرژانتینی توپ را محکم به بالای دروازه رئال بزند و بازی را به تساوی بکشاند .

پس از این گل بازی متعادل دنبال شد تا در دقیقه 44 خطای "اولگوئر" کارت زرد دوم و متعاقبأ کارت قرمز را در پی داشته باشد و تیم بارسلونا ده نفره شود.

نیمه اول بازی با نتیجه 2- 2 و ده نفره شدن بارسلونا به پایان رسید.

در نیمه دوم تیم بارسلونا عقب کشید و تیم رئال ابتکار عمل را در زمین تیم بارسلونا در اختیار گرفت . در ادامه بازی چند فرصت عالی را "فان نیستلروی" از دست داد هرچند که نباید عکس العمل های فوق العاده دروازه بان بارسلونا را هم نادیده گرفت .

در اوج حملات رئال بود که سانتر بازیکن رئال ( از روی خطایی که در پشت محوطه انجام شده بود ) با ضربه سر "سرجیو راموس" به گل سوم رئال تبدیل شد . این گل به این صورت بود که سانتر بازیکن رئال "گوتی" به "سرجیو راموس" رسید و ضربه سر این بازیکن بصورت نامتعادل با خوش شانسی به کنج دروازه بارسلونا رفت تا یک گل زیبا را شاهد باشیم.

در ادامه تیم رئال با وجود یک یار بیشتر بی دلیل عقب نشینی کرد و این عقب نشینی باعث شد تا در دقیقه 91 و درحالیکه رئال سعی در آرام کردن بازی داشت ، توسط "لیونل مسی" گل سوم را دریافت کند و بارسلونا به گل تساوی برسد.

دو تیم پس از 90 دقیقه تلاش به تساوی 3-3 رسیدند . تیم بارسلونا با وجودی که 10 نفره شد توانست گل سوم را به ثمر برساند اما نباید فراموش کرد که این تیم در زمین خودش و با حضور 100 هزار تماشاگر حمایت میشد و شکست این تیم برابر رئال در زمین خودش میتوانست باعث برکناری سرمربی این تیم شود .

با این تساوی تیم بارسلونا با یک بازی بیشتر اما امتیاز مساوی نسبت به سویا در مکان اول اسپانیا قرار گرفت و فاصله پنج امتیازی خود با رئال مادرید را حفظ کرد .

فابیو كاپلو : باید می بردیم

فابیو كاپلو سرمربی رئال مارید معتقد است تیمش باید در بازی دیشب با بارسلونا پیروز می شد.

وی گفت : ما فرصتهای زیادی برای گلزنی داشتیم و اگر شانس همراه آنها نبود و درخشش دروازه بانشان نبود نتیجه دیگری رقم میخورد.

کاپلو افزود : سرنوشت من در رئال در دست رئیس باشگاه است و در این باره هیچ گونه اظهار نظری نمی كنم.

فرانك رایكارد : از نتیجه راضیم

فرانك رایكارد سرمربی بارسلونا پس از تساوی تیمس برابر رئال مارید اظهار كرد از نتیجه به دست آمده راضی است.

وی گفت : من قبل از بازی گفته بودم نتیجه مساوی به هیچ عنوان ما را راضی نخواهد كرد اما با توجه به شرایط پیش آمده در بازی و اخراج یك بازیكن ما خوشحالم كه توانستیم ده نفره در دقایق پایانی به تساوی برسیم و اكنون از این یك امتیاز خوشحالم.

رایکارد با تمجید از لیونل مسی گفت : او مرد اول میدان بود و به تنهایی توانست رئالیها را خرد كند.

در ضمن گفتنی است تصاویر این دیدار را می توانید در قسمتآلبوم تصاویر مشاهده فرمایید

UserName