• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/13
  • تاريخ :

برگزاری همایش عاشورا و انتظار در قم


همایش عاشورا و انتظار پنج شنبه دهم اسفند ماه 1385 در محل سالن همایشهای مدرسه علمیه دارالشفاء برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی تبیان دفتر قم این همایش با معرفی آثار مرتبط با موضوع همایش آغاز، و با نمایش کلیپ مدّاحی، معرفی مرکز خیمه و معرفی مرکز تخصصی مهدویت ادامه یافت.

سپس حضرت آیت الله استادی عضو جامعه مدرسین قم و مجلس خبرگان رهبری با موضوع عاشورا و انتظار به ایراد سخنرانی پرداخت و بعد از ایشان دکتر سید رضی موسوی گیلانی استاد حوزه و دانشگاه ، دکترای فلسفه و هنر مقاله ای تحت عنوان تفسیر ارگانیک از عاشورا و غیبت قرائت نمود. در ادامه این مراسم از چهره های برتر هنری آقایان سید مهدی شجاعی ، سید مجتبی حسینی و فرج الله سلحشور تقدیر به عمل آمد.

در قسمتی دیگر از این برنامه دکتر همایون استاد دانشگاه ، معاونت برنامه ریزی و توسعه وزارت فرهنگ و ارشاد ، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات به موضوع تمایز حق و باطل پرداخت. سپس آقای فرج الله سلحشور کارگردان مجموعه های حضرت ایوب ، مردان آنجلس و حضرت یوسف در مورد سینمای دینی ، موانع و راهکارهای آن به ایراد سخنرانی پرداخت و در ادامه مقاله ای توسط حجت الاسلام رحیم کارگر استاد حوزه ، نویسنده کتاب آینده جهان (برنده کتاب سال 84 در حوزه دین) تحت عنوان نقش عاشورا در مصاف نهائی حق و باطل قرائت گردید.

همچنین حجت الاسلام حسینی محقق، نویسنده و استاد حوزه به موضوع عاشورا و حقیقت انتظار و سید مهدی میر باقری ریاست فرهنگستان علوم اسلامی به ارائه سخنرانی با موضوع تربیت عاشورایی منتظران پرداخت.

در پایان از چهره های برتر همایش عاشورا و انتظار با حضور مدیریت حوزه علمیه قم آیت الله حسینی بوشهری تقدیر به عمل آمد.

روابط عمومی دفتر تبیان قم

UserName