• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/12/15
  • تاريخ :

دایى : این حکم برای خودشیرینی بود


بعد از جلسه غیر علنى كه حدود 30 تا 35 دقیقه طول كشید، على دایى به تنهایى پایین آمد و در سالن كنفرانس پاسخگوى سؤالات متعدد خبرنگاران شد.

دایى گفت: اول از همه بگویم من خواستم این جلسه غیر علنى باشد چون انسان نمى تواند همه چیز را در رادیو، تلویزیون و روزنامه ها بگوید. اصلاً قرار نبود این جلسه علنى باشد اما اینكه الان مى بینیم واقعاً جالب است. ماشاءالله براى جلسه هیأت دولت اینقدرعكاس و خبرنگار نمى روند. من در جلسه غیر علنى صحبت هایم را كردم و امیدوارم با دیدن فیلم ان شاءالله به امید خدا كمیته انضباطى با آگاهى كامل رأى خود را اعلام كند.

على دایى ابتدا در مورد توهینى كه از سوى نشریات نژادپرستانه عنوان شده بود گفت: من هیچ مصاحبه اى هیچ جا نداشته ام و به نظر من بعضى روزنامه ها كه همیشه به من لطف دارند به این موضوع آب و تاب داده اند. اولاً كه فكر مى كنم آقاى شیث مازندرانى هستند و تا آنجا كه من مى دانم مازنى ها با مردم خوب گیلان رابطه خوبى ندارند. گفته اند كه من تبعیض نژادى كرده ام، مگر در زمین سیاهپوست بوده كه من توهین نژادپرستانه كنم؟ ایشان چون مى دانستند مازنى ها با گیلانى ها مشكل دارند با گفتن این موضوع خواسته مردم فهمیده گیلان را تحریك كند. خود من دوستان رشتى زیادى دارم كه بسیار باشخصیت و تحصیلكرده هستند. من به تمام مردم خوب ایران احترام قایلم و هیچ وقت چنین حرفى نزدم.

دایى ادامه داد: اگر من چنین حرفى زدم چرا شیث همان روز نگفت؟ او هر روز مصاحبه مى كند و یك چیز متفاوت مى گوید. مطمئنم كه كسى به او این حرف ها را یاد داده. دایى گفت: 17 سال است در داخل و خارج بازى مى كنم و حداقل 25 سال است كه فوتبال مى بینم اما هیچ وقت كارهایى كه شیث انجام داد را ندیدم. شما فقط 3 – 4 مورد آن را دیدید، او از دقیقه یك حركاتش را شروع كرد و موقعى كه دوربین نبود حركات دیگرى هم انجام داد. این كثیف ترین فوتبالى بود كه من در زندگى ام دیده بودم.

پرسپولیس یک میلیارد براى مربى كشتى داده!

دایى ادامه داد: شیث در بازى همه كار كرد اما افشاریان اصلاً اعتنایى نكرد. ده بار به او اعتراض كردم اما اصلاً توجهى نداشت. شیث در این بازى 28 بار خطا كرد و اقدام به عمل او در لگد زدن كارت قرمز داشت. فیلم بازى هم در صدا و سیما موجود است. اگر یك بار بود عادى بود اما این حركات بارها تكرار شد و...

دایى كه تند تند صحبت مى كرد، گفت: من از آن بازیكنانى نیستم كه خودم را به زمین بیندازم و غلت بزنم. شیث دقیقه 15 یا 20 یك بار هم لب خط این كار را كرد. به نظر من پرسپولیس یك میلیارد داده تا مربى كشتى بیاورد.

دایى درباره سایپا گفت: مجموعه اى كه من دارم امسال تنها تیمى است كه قهرمان لیگ مى شود. در بازى صبا – استقلال 2 امتیاز به نفع استقلال كار كردند و در این بازى هم 2 امتیاز ما را گرفتند تا در مجموع ما 4 امتیاز عقب بیفتیم. خیلى ها دوست ندارند تیم ما قهرمان شود چون خیلى از موازین به هم مى خورد. من با این تیم كار مى كنم و به موفقیتش اطمینان دارم.

دایى در پاسخ به این سؤال كه آیا حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا تأثیرى در این اتفاقات داشت گفت: مطمئناً این یكى از دلایلش بود. نه تنها استقلال بلكه فوتبال ملى ما از این مسأله ضرر كرد.

دایى در مورد پرسپولیس هم گفت: من هیچ وقت در مورد هیچ كس مستقیم صحبت نمى كنم اما كدام باشگاه بى پولى است كه یك میلیارد پول مربى بدهد؟ من همین جا اعلام مى كنم كه كل مجموعه كادر فنى سایپا سرجمع 120 میلیون پول گرفته اند. من به تیمم ایمان دارم و حتى اگر محروم هم بشوم بازیكنان با شرافت در سایپا هستند كه جایم را پر مى كنند.

مربى - بازیكن سایپا در مورد تماشاگران پرسپولیس گفت: آنها اصلاً به من فحش ندادند و مدیون تماشاگران پرسپولیس هستم. در آن صحنه ها هم معلوم بود كه طرف تیم شان را بگیرند تا تیم شان برنده شود.

براى شیث میكروسكوپ بیاورید!

دایى در مورد ضربه سرى كه به شیث زده بود گفت: در آن صحنه من مى خواستم از دست شیث فرار كنم. راهى نداشتم و باید سرم را از آنجا رد مى كردم. چطور شیث مدعى شده كه من به او ضربه زدم در حالى كه جاى كوچكترین خراشى روى صورتش نیست؟ اگر من به سرش كوبیده باشم باید اثرش مانده باشد. بهتر است میكروسكوپ بیاورید تا آن را پیدا كنید.

دایى با گله از كارشناسان داورى گفت: من از كارشناسان داورى گله دارم. بعد از بازى آنها گفتند آقاى رفعتى شجاع است اما باید بگویم اگر من پنالتى را مى زدم آیا او باز هم ضربه را تكرار مى كرد؟

در بازى با استقلال و موقع پنالتى یزدانى، طالب لو 2 متر از دروازه بیرون آمد اما اتفاقى نیفتاد. شما این دو پنالتى را مقایسه كنید تا همه چیز را بفهمید. در بازى پرسپولیس - پیكان پنالتى به سود پرسپولیس گرفته شد كه چون تأثیرى در جریان كار نداشت به چشم نیامد. دایى در مورد شكایت عنایت از او نیز گفت: به نظر من هر آدم عاقلى مى داند كه كمیته داوران حساسیتش نسبت به ما بیشتر شده. من در مورد این كمیته نه موضعى گرفتم و نه افترا زدم. انسان هر حرفى مى زند باید دلیل داشته باشد. مطمئن باشید اگر بازى 2 – 1 به نفع سایپا مى شد همه چیز به هم مى ریخت. دیدید كه با همین نتیجه هم شركت اتوبوسرانى 12 میلیون تومان خسارت دید.

دایى با گلایه از نوع داورى ها گفت: ما در فوتبالمان داوران با وجود و باشرف هم زیاد داریم اما باز هم مى گویم كه در بعضى بازیها داورى ها نتیجه را تعیین مى كنند. مربى - بازیكن سایپا درباره اظهارات فكرى که گفته بود کمیته انضباطی جرات محروم کردن دایی را ندارد ، گفت : کری باید حد و حدود خود را بداند و در حیطه اختیارات یک بازیکن صحبت کند. او بهتر است به دنبال دفاع از حق تضییع‌شده استقلال و حذف از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا باشد و مقصران را به مردم معرفی کند. گذشته از تمام این حرف‌ها هم وقتی شاه‌حسینی در جلسه هیأت مدیره باشگاه استقلال شرکت می‌کند، انتظار بیشتری نیست و باید در بین اذهان عمومی پاسخگو باشد.

دایی : مطمئن باشید سایپا بدون من هم قهرمان میشود

اما بعد از پایان حرفهای دایی او در راه خروج از ساختمان فدراسیون فوتبال قرار گرفت که داوود عابدی خبرنگار شبکه خبر ، خبر محرومیت 4 جلسه ای اش را به او می دهد!

گویی حرفهای عابدی جرقه ای ست در انبار باروت ؛

شاه حسینى به خاطر خودشیرینى نزد تیمهاى پرطرفدار این حكم را صادر كرد

نه شخص شاه‌حسینی و نه هیچ احد دیگری نمی‌تواند عزت علی دایی را خدشه‌دار کند و اطمینان داشته باشید که من برای احقاق حق تضییع شده‌‌ام به فیفا شکایت خواهم کرد. وی همچنین اذعان داشت: همان طوری که علی دایی بدون حضور در تیم‌ملی توانست به فوتبالش ادامه دهد اطمینان داشته باشید همین روال را دنبال خواهد کرد.

دایی دلیلی برای اعتراض به رأی صادره و شکایت به شواری عالی استیناف ندید و تأکید کرد: برای اعتراض به شورای عالی استیناف نمی‌روم و به فیفا که مرجعی بالاتر برای رسیدن به این وضعیت خواهد بود، شکایت می‌کنم.

مطمئن باشید من این جرأت را دارم پای تمام حرف‌هایی که زده‌ام بایستم و از حق سایپا دفاع کنم. این تیم بدون من یا همراه من می‌تواند قهرمان شود و هیچ فردی نمی‌تواند جلوی این هدف سایپا را بگیرد. بازیکنانی در اختیار دارم که همگی شایستگی پوشیدن پیراهن تیم‌ملی را دارند و عزم خود را جزم کرده‌اند تا قدرت جدیدی در فوتبال معرفی شود.

من به بازیكنانم و مجموعه سایپا ایمان دارم. آنها هیچ چیز براى قهرمانى كم ندارند. ما مردانه كار مى كنیم و تا آخر براى رسیدن به هدفمان تلاش خواهیم كرد.

گل های دیدار پرسپولیس – سایپا

UserName