• تعداد بازديد :
  • جمعه 1382/07/11
  • تاريخ :

مصاحبه با جناب آقای دكتر خاموشی ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دكتر خاموشی ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی عصر روز یكشنبه 6 مهر 82 در همایش كاستی ها و راهكارهای بخش فرهنگ كه درتالار فردوسی دانشكده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شده بود شركت نموده و به ایراد سخنرانی پرداختند؛ روابط عمومی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان پس از پایان این مراسم مصاحبه ای را با ایشان ترتیب داد كه مشروح آن به شرح ذیل می باشد:

جناب آقای دكتر خاموشی در پاسخ به سوال روابط عمومی تبیان مبنی بر اینكه " نقش سایتهای اسلامی را در توسعه بخش فرهنگ به چه شكل می بینید و چه توصیه ای برای سایت تبیان دارید؟" بیان داشتند:

نقش اطلاع رسانی با ابزار جدید نقش بسیار كارآمدیست ، زیرا سرعت اطلاع رسانی، دقت و جامعیت آن بسیار زیاد است و چهره  جدید ابزار نوین را برای حركت پویای اجتماع در عرصه های مختلف فرهنگی دیكته می كند. به نظر می رسد كه در ایجاد سایتهای متعدد در كشور حركت بسیار نوینی صورت گرفته و در نسبت سنجی تعداد سایتهای موجود در امسال نسبت به سالهای گذشته معلوم می شود این حركت چقدر در كشور نهادینه شده و چقدر افراد این ابزار را به عنوان انتقال پیام خود و یا تولیدات فرهنگی خود قبول كرده اند.

بنابراین ضرورت اتخاذ این روش كه با این ابزار كار كنیم یك ضرورت غیرقابل انكار است. من به سایت تبیان تبریك عرض می كنم از اینكه این كار را صورت داده و توانسته این سرعت، دقت و تجمیع اطلاعات را بوجود آورد.

نكته دیگر كه در این جا قابل ذكر به نظر می رسد تعداد كاربران در مراجعه به هر سایت می باشد ، مسلماً باید سایتهای اسلامی برنامه ریزی ویژه ای برای افزایش كاربران و جلب نظر آنها انجام دهند. و این ابزاریست كه قطعاً در مقایسه با صدا وسیما یا روزنامه و مكتوبات سهم مجزا و بالاتری را به خود اختصاص خواهد داد. زیرا كاربر در فضایی وارد می شود كه هر چه بخواهد در این فضا كشف می كند، پس اگر شما بتوانید در این فضا كاربران بیشتری را جذب كنید با تبلیغات مشروع، با ارائه اطلاعات موزون از لحاظ سطح اطلاعات و اگر طبقه بندی ویژه ای برای اطلاعات داشته باشید و ذهن مخاطب را جذب كنید، بسیار مطلوب خواهد بود . بنده سه توصیه به تبیان دارم: توصیه اول آن است كه تبیان كار خود را نسبت به تجمیع اطلاعات به سرعت پیش ببرد و نقش تولید را به مجامع تولید كننده اطلاعات بدهد یعنی حوزه های علمیه، دانشگاهها، تشكل های مردمی كه توان تولید اطلاعات دارند تولید نمایند و تبیان از آنها خریداری كند یا مشاركت كند و اطلاعات مختلف را دریافت نماید. توصیه دوم، تعامل صحیح با تولید كنندگان اطلاعات و سایتهای دیگر اسلامی داشته باشد و سوم اینكه به نحوی عمل كند تا با معرفی تمامی سایتهای دینی و فرهنگی، به عنوان پنجره و درگاهی برای اتصال به آنها مطرح گردد.

UserName