• تعداد بازديد :
  • جمعه 1382/07/11
  • تاريخ :

امروز و طی مراسم در تالار اندیشه حوزه هنری

نخستین جشنواره بین المللی طنز به كار خود پایان می دهد

گروه فرهنگ و هنر: نخستین جشنواره بین المللی طنز ایران، عصر امروز در تالار اندیشه به كار خود پایان می دهد.

ابوالفضل زرویی نصرآباد، دبیر این جشنواره با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: امروز «جیم گمبل»، هنرمند آمریكایی در مراسم اختتامیه، اجرای برنامه دارد و نمایش «دنیای جالب عروسك ها» را به روی صحنه می برد.

همچنین «شهرام شكیبا» در خصوص این جشنواره به خبرگزاری مهر گفت: آنچه در این جشنواره اتفاق می افتد - و مهمتر از معرفی طنز ما به دنیاست-  معرفی طنز پردازان جوانی است كه می توانیم در این جشنواره آنها را پیدا كنیم و با آنها آشنا شویم.

وی با اشاره به این كه ما در جامعه ای زندگی می كنیم كه همه مسؤولان مملكت درباره نیاز به شادی در جامعه صحبت می كنند، یادآور شد: طنز و برگزاری چنین جشنواره هایی لازم و مفید است. ما مردمی هستیم كه در زمان شادی شاد و در زمان نیاز به همدردی، همدرد همدیگر هستیم. اكنون زمانی است كه جامعه نیاز به شادی دارد و این كار طنزپرداز است.

نادر ختایی (طنزپرداز) نیز با گفتن این مطلب كه از این نوع جشنواره ها در هر مقوله ادبی كه برگزار شود مطمئناً در جامعه ادبی ما تأثیر زیادی خواهد داشت، گفت: طنز یك مقوله مهم ادبی است و به قولی طنز مانند تیغ جراحی است كه می توان با آن هر چیزی را نقد و بررسی كرد.

وی خاطر نشان كرد: به نظر من طنز نگاه سالم، شریف و آگاهانه یك هنرمند به جامعه است؛ طوری كه آن را با شیوه ای هنری ارائه كند.

گفتنی است، در نخستین جشنواره بین المللی طنز كه از 8 مهرماه آغاز شده است، گروه تئاتر هارون، نمایش «نیكروز» به كارگردانی «فرخ قاسم اف » ازتاجیكستان را به روی صحنه می برد.

همچنین در این جشنواره، نماینده مجلس جمهوری آذربایجان، نمایش «یالان» را به روی صحنه می برد. به گفته زرویی نصرآباد، در مراسم اختتامیه به همه شركت كنندگان در این جشنواره یك «گوشتكوب» داده می شود.

UserName