• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 12:00
  • تاريخ :

امام جمعه مسجد مكی زاهدان: اهل سنت آماده شهادت در راه نظامند

امام جمعه مسجدمكی اهل سنت زاهدان گفت: كسانی كه دست به جنایاتی مانند شهید كردن چهار مامور انتظامی در زاهدان زده‌اند، نه شیعه هستند و نه سنی.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی كه روز یكشنبه به همراه چند نفر از مسوولان زاهدان با خانواده دو شهید حادثه تروریستی زاهدان دیدار كرد افزود: این مصیبت تنها مربوط به خانواده شهیدان نیست بلكه تمام مردم استان اعم از شیعه و سنی در این غم شریك و سهیم هستند.

به گزارش ایرنا، وی با عرض تسلیت به خانواده شهید سردار "علیم شیبك" اضافه كرد: این شهید با حسن اخلاق مخصوصا در زمانی كه در بخش میرجاوه زاهدان خدمت می كرد منشا خدمات و بركات زیادی برای مردم بوده است.

او افزود: مردم منطقه قدردان حسن رفتار، كردار، اخلاق و خدمات این شهید هستند.

امام جمعه مسجد مكی اهل سنت زاهدان گفت: شهید مقام والایی دارد و شهادت نصیب هر شخصی نمی‌شود، خداوند اشخاص نیكوكار را به این درجه نایل می‌كند.

وی همچنین در دیدار با خانواده شهید "احمد خواجه" گفت: عاملان این جنایت نه شیعه و نه سنی هستند بلكه عناصر طرد شده از وطن هستند كه به آغوش دشمن پناه برده و حتی نام خانوادگی و فامیل خود را تغییر داده‌اند.

او تاكید كرد: مردم این استان اعم از شیعه و سنی حامی و پشتیبان نظام اسلامی و آماده جانفشانی در این راه هستند.

امام جمعه مسجد مكی اهل سنت زاهدان گفت: برای ما سخت است كه فقط از شیعیان در راه حفظ دستاوردهای نظام اسلامی به شهادت می‌رسند در حالی كه اهل سنت نیز آماده شهادت در این راه هستند.

در این دیدار كه فرماندار، رییس شورای اسلامی و شهردار زاهدان نیز حضور داشتند.

شامگاه پنجشنبه گذشته چند فرد مسلح ناشناس با استفاده از یك دستگاه خودروی سواری سرقتی، چهار مامور انتظامی از جمله سردار شیبك، سروان خواجه و دو سرباز وظیفه را در تقاطع خیابان بزرگمهر و بلوار معلم زاهدان به شهادت رسانده و متواری شدند.

خودروی مورد استفاده این افراد به همراه پیكر راننده آن "غلامرضا فلاحتی كهخا ژاله" كه در صندوق عقب قرار داده شده و در یكی از خیابانهای زاهدان رها شده بود، ساعاتی پس از این حادثه غیرانسانی، توسط ماموران انتظامی كشف شده است.

به گفته یكی از نزدیكان راننده این خودرو، غلامرضا فلاحتی از یك خانواده فقیر و مستمندی بود كه با مسافركشی با پیكان مدل قدیمی خرج خود، همسر، فرزند هفت ماهه و خانواده پدری‌اش را تامین می‌كرد.

قتل فجیع و شرم آور این راننده و چهار مامور انتظامی موجی از نفرت عمومی در اهل تشیع و تسنن استان ایجاد كرده و دهها هزار نفر در آیین تشییع پیكر شهیدان و مجالس سوگواری این عزیزان، تنفر خود را از این اقدام غیر انسانی ابراز كردند.

در حادثه تیراندازی به ماموران انتظامی یك شهروند عادی و راننده یك دستگاه خودروی پراید كه پشت چراغ قرمز متوقف بود نیز زخمی شد.

چند نفر از شاهدان این حادثه گفتند سرهنگ شیبك و سه مامور انتظامی دیگر كه به شهادت رسیدند به دلیل ترافیك و شلوغی محل درگیری برای جلوگیری از آسیب رسیدن به شهروندان، ناگزیر اقدام به تیراندازی نكردند

UserName