• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:58
  • تاريخ :

نام نویسی دوره آزاد دانشکده مجازی علوم حدیث آغاز شد

مدیر دانشکده مجازی علوم حدیث در گفت‌وگو با رسا از آغاز نام‌نویسی دوره آزاد دانشكده مجازی علوم حدیث خبر داد.
حجت الاسلام سید حمید حسینی، صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار رسا، با اعلام خبر آغاز نام‌نویسی دوره آزاد دانشکده مجازی علوم حدیث ابراز داشت: با توجه به استقبال گسترده و درخواست علاقه‌مندان به فراگیری علوم و معارف اسلامی، دوره آزاد دانشكده مجازی علوم حدیث برگزار می‌شود.
وی با اشاره به این كه طلاب و دانشجویان می‌توانند با هر شرایطی در این دوره تخصصی نام‌نویسی کنند، افزود: این دانشکده اینترنتی تا کنون طی دو دوره با مجوز و نظارت رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری بیش از یك هزار و دویست دانشجو از مناطق مختلف داخل و خارج کشور پذیرفته است.
معاون فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات دانشکده علوم حدیث، دوره‌های اینترنتی این دانشکده را همراه با خدمات و برنامه‌های گوناگون آموزشی، پژوهشی و فرهنگی اعلام کرد و وجود ضوابط و مقررات آموزشی، ضرورت مشاهده به هنگام دروس از سوی دانش‌پذیران و حل تمرین‌ها را عامل مهمی در حفظ کیفیت و بازده آموزشی دوره‌های الکترونیکی این دانشكده دانست.
حجت الاسلام حسینی در ادامه گفت: با وجود مزایا و ویژگی‌های دوره‌های رسمی دانشکده مجازی علوم حدیث، بسیاری از علاقه‌مندان به دلیل نداشتن شرایط لازم یا عدم فرصت کافی برای رعایت ضوابط و مقررات آموزشی این دوره‌ها، امکان بهره‌گیری از آن را ندارند. از این رو با توجه به درخواست و اشتیاق این دسته از علاقه مندان طرح برگزاری دوره‌های آموزشی آزاد در این دانشکده اجرا می‌شود.
وی در مورد شیوه اجرای این طرح یادآور شد: بر اساس پشتیبانی‌های فنی و محتوایی انجام شده، هر فرد می‌تواند در همه روزهای سال با مراجعه به پایگاه اینترنتی این دانشکده به نشانی www.vu.hadith.ac.ir دروس مورد نظر خود را از میان دروس گوناگون دانشکده انتخاب و دوره‌های آموزشی را برای خود تعریف و فعال کند. این دروس به صورت چندرسانه‌ای و تعاملی طراحی شده و به دانشجویان و طلاب برای فراگیری بهتر مطالب یاری می‌رساند.
مشاور IT رییس سازمان ملی جوانان، رسیدگی علمی به نیازها و پرسش‌های شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها، برگزاری آزمون‌های اینترنتی برای سنجش میزان آموخته‌های آنان و اعطای گواهی‌نامه داخلی به شرکت‌کنندگان را از دیگر ویژگی های این دوره‌های آموزشی برشمرد و اظهار امیدواری کرد این طرح فرصت آشنایی علاقه‌مندان را با شاخه‌های مختلف علوم اسلامی چون حدیث، اخلاق، اعتقادات و مانند آن و دیگر علوم و مهارت‌های مرتبط از جمله منطق، فلسفه، ادبیات عرب، مکالمه عربی، روش تحقیق و دیگر دروس عمومی، پایه و تخصصی را به خوبی فراهم سازد.
لازم به ذکر است، شرکت در دوره‌های رسمی دانشکدی مجازی علوم حدیث که مدرک کارشناسی رسمی وزارت علوم را در پی دارد مشروط به دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی است و شرکت‌کنندگان در آن موظفند دروس ارایه شده را به صورت کامل مشاهده کنند و به پرسش ها و تمارین دروس با دقت پاسخ دهند. ضمن این که آزمون های پایان ترم آن به صورت حضوری برگزار می‌شود.
دوره‌های آزاد این دانشکده هیچ‌گونه برنامه زمان‌بندی و محدودیتی از نظر تاریخ ‌نام‌نویسی و آغاز دوره ندارد و همه داوطلبان در هر زمان می‌توانند نسبت به نام‌نویسی یا انتخاب دروس جدید اقدام کنند.
علاقه‌مندان می توانند برای نام‌نویسی در دوره آزاد دانشکده مجازی علوم حدیث به پایگاه اینترنتی این دانشکده به نشانی ‌www.vu.hadith.ac.ir مراجعه نمایند.
UserName