• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:41
  • تاريخ :

آیت‌الله مقتدایی: بیان احكام شرعی و مسائل روز دو كاركرد مهم مساجد است

 عضو شورای عالی مدیریت حوزه و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، بیان مسائل شرعی و مسائل روز را دو كاركرد مهم مساجد دانست و گفت: انجام توام این دو كاركرد در جامعه امری ضروری است.

آیت‌الله " مرتضی مقتدایی" روز پنج شنبه در همایش استانی مساجد در گنبد- كاووس افزود: انجام توام این دو كاركرد از سوی متولیان مساجد سبب حضور بیشتر مردم در مساجد خواهد شد.

وی با بیان اینكه دراسلام دین از سیاست جدا نیست، گفت: متولیان مساجد به ویژه ائمه جمعه و جماعات در مساجد بایستی دركنار بیان احكام شرعی به بیان مسائل روز كشور و جهان نیز بپردازند.

آیت الله مقتدایی همچنین به نقش مساجد در دوران صدراسلام و سیره پیامبر (ص) در تبلیغ دین مبین اسلام اشاره كرد و استقامت، پشتكار و مشورت كردن با مردم را‪۳ویژگی پیامبر درانجام رسالت نبوی‌اش دانست و افزود: پیامبر اسلام علاوه بربیان احكام الهی، مسائل اجتماعی و سیاسی را نیز درمسجد بیان و در خصوص آنان تصمیم‌گیری می‌كرد.

وی تصریح كرد: اكنون نیز ائمه‌جمعه و جماعات و همه متولیان مساجد بایستی در بیان احكام اسلام و مسایل روز جامعه از سیره پیامبر(ص) پیروی نمایند.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین به نقش وحدت در غلبه بر دشمنان اشاره كرد و گفت: مادامی كه مسلمانان اعم از شیعه و سنی با یكدیگر وحدت داشته باشند می‌توانند توطئه‌های دشمنان اسلام را خنثی و برآنان غلبه نمایند.

آیت‌الله مقتدایی، معجزه وحدت را غلبه بر دشمنان دانست و افزود: نمونه شیرین وحدت و ایمان به خدا ، پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم صهیونیستی بود.

وی با اشاره به وحدت موجود بین همه آحاد و اقوام ساكن درجمهوری اسلامی ایران، خاطر نشان كرد: وجود این وحدت سبب شده تا دشمنان فكر هرگونه حمله به این كشور را از سر بیرون نمایند.

عضو شورای عالی مدیریت حوزه علمیه قم همچنین به پاسخ ایران به بسته پیشنهادی كشورهای‪۵+۱اشاره كرد و گفت: پاسخ ایران درموعد مقرر داده شده است و ایران آماده مذاكره دراین خصوص است.

وی، استفاده از انرژی هسته‌ای را حق مسلم ملت ایران دانست و افزود :

اروپا آمریكا و سایر كشورها بدانند ملت ایران و همه اقوام ساكن درآن، با وحدت و یكپارچگی از این حق خود دفاع خواهد كرد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان نیز دراین همایش طی سخنانی، مساجد را مركز عبادت اسلامی و پاكیزگی دانست و گفت: مساجد باید بر پایه تقوا و پاكیزگی بنا شوند.

آیت الله "سید كاظم نورمفیدی"، توجه به خدا، توجه به رفع گرفتاری‌های مسلمانان و ایجاد وحدت بین امت اسلامی را سه ویژگی مساجد دانست و افزود:

بر همه دست اندركاران مساجد لازم است جهت تحقق هرچه بیشتر این سه ویژگی تلاش نمایند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان نیز دراین همایش به اهداف دشمنان در به انحراف كشاندن اسلام ، گفت: دشمنان اسلام در قالب انقلاب‌های نارنجی و سفید ، آخرین تیرهای در تركش خود را برای انحراف اسلام بكار گرفته‌اند.

"فتح الله نوری" با خطرناك خواندن حربه جدید دشمنان در به انحراف كشاندن اسلام افزود: برای مقابله بااین خطر، بایستی نقش و كاركرد مساجد و روحانیت به عنوان سنگربان مساجد احیا شود.

درهمایش استانی مساجد همچنین امامان جمعه شیعه و سنی شهرستان گنبدكاووس سخنانی درخصوص نقش و اهمیت مساجد بیان كردند.

دراین همایش كه در محل مصلی نماز جمعه شهر گنبدكاووس برگزار شد، جمع كثیری از روحانیون ، ائمه جمعه و جماعات شیعه و سنی استان گلستان حضور داشتند.

UserName