• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:40
  • تاريخ :

شكایت اساتید موسسه امام خمینی از مدیر مسوول روزنامه جمهورری اسلامی

بیش از 200 تن از اساتید، اعضای هیات علمی و دانش‌پژوهان موسسه امام خمینی(ره) از مدیر مسوول روزنامه جمهورری اسلامی شكایت كردند.

به گزارش ایكنا بیش از 200 تن از اساتید، اعضای هیات علمی و دانش‌پژوهان موسسه امام خمینی(ره) از آقای مسیح مهاجری، مدیر مسوول روزنامه جمهورری اسلامی و نویسنده مقاله «جریان‌شناسی 15 خرداد» به دلیل نشر اكاذیب، توهین، تهمت و افترا به مجموعه آن موسسه شكایت كردند. متن این شكایت‌نامه بدین شرح است:

دادستان محترم دادگاه ویژه روحانیت

سلام علیكم

 قسمتی از مقاله:

از بدو تأسیس این مركز، دوباره طرز فكر پرخاشگری و جارو چنجال در مرحله شكل گیری مجدد قرار گرفت و به رشد و حایت خود ادامه داد... و در آستانه انتخابات مجلس نهم (؟!) ناگهان خود را به طور علنی وارد صحنه سیاسی كشور كرد

احتراماً به استحضار می‌رساند روزنامه جمهوری اسلامی در شماره 7791 روز سه‌شنبه 23/3/85 با انتشار مقاله‌ای با عنوان «جریان شناسی حوادث اخیر قم و هشدار به بزرگان» به قلم آقای ناصر اقدم‌فیضی به نشر اكاذیب، توهین و افترا به اینجانبان نموده است.

توضیح آنكه در مقاله موصوف ضمن اشاره به موسسه امام خمینی (ره) كه تحت مدیریت حضرت آیت‌الله مصباح می‌باشد، آمده است: «... از بدو تأسیس این مركز، دوباره طرز فكر پرخاشگری و جارو چنجال در مرحله شكل گیری مجدد قرار گرفت و به رشد و حایت خود ادامه داد... و در آستانه انتخابات مجلس نهم (؟!) ناگهان خود را به طور علنی وارد صحنه سیاسی كشور كرد... پس از انتخابات نیز این روند همچنان ادامه پیدا كرد، ایادی تندرو این جریان افراطی در هفته‌نامه «پرتو سخن» و ماهنامه پویا، ارگان این موسسه، مرتب مقالات تندی را بر علیه معظم‌له به چاپ می‌رساندند و سعی داشتند تا هر طور شده چهره سیاسی و انقلابی آقای هاشمی را در میان مردم خدشه‌دار كنند...»

شخصیت افرا موسسه از دیدگاه نویسنده مقاله

اولا اغلب این آقایان به یك نوع تكبر و غرور و خود بزرگ‌بینی فاحش دچار هستند ثانیاً هنگام بحث به كوچ‌كترین اصول اخلاقی پایبند نمی‌باشند و به راحتی تهمت و افترا به شخصیت‌های محترم می‌بندند و به آسانی سخن دروغ می‌گویند

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: «در آخر به چند ویژگی اخلاقی این افراد كه از نزدیك شاهد آن بودنم اشاره می‌كنم، اولا اغلب این آقایان به یك نوع تكبر و غرور و خود بزرگ‌بینی فاحش دچار هستند ثانیاً هنگام بحث به كوچ‌كترین اصول اخلاقی پایبند نمی‌باشند و به راحتی تهمت و افترا به شخصیت‌های محترم می‌بندند و به آسانی سخن دروغ می‌گویند. ثالثاً؛ به رغم همه این‌ها، همیشه ژست اخلاقی و عرفانی به خود می‌گیرند و با مخاطب طوری حرف می‌زنند و غیرمستقیم به وی القا می‌كنند كه گویا هم‌اینك از محضر حضرت ولیعصر (عج) و رهبر معظم انقلاب آمده‌اند و بدین ترتیب هیچ احتمال خطا و اشتباه در رفتار، كردار و گفتارهای خود نمی‌دهند و خودشان را قسیم‌النار والجنه تصور می‌كنند كه این‌ها او‌صاف مشترك رهبران و‌هابیت، بهائیت، گروه فرقان، منافقین و ... در طول تاریخ بوده است.»

بنابراین آن مقام محترم تصدیق می‌فرمایند كه نویسنده مقاله اینجانبان را در صف رهبران وهابیت، بهائیت، گروه فرقان و منافقین قرار داده است كه تمام موارد فوق از مصادیق بارز توهین و افترا و نشر اكاذیب است و طبعاً متشاكیان محترم می‌بایست با حضور در دادگاه دلایل متقن و قطعی بر ادعاهای خود ارائه دهند.

  بخشی از شكایت‌نامه

نویسنده مقاله اینجانبان را در صف رهبران وهابیت، بهائیت، گروه فرقان و منافقین قرار داده است كه تمام موارد فوق از مصادیق بارز توهین و افترا و نشر اكاذیب است و طبعاً متشاكیان محترم می‌بایست با حضور در دادگاه دلایل متقن و قطعی بر ادعاهای خود ارائه دهند.

 با عنایت به مراتب فوق و انطباق اعمال مجرمانه متشاكیان با مواد 697 و 698 قانون مجازات اسلامی، از آن مقام محترم صدور دستور مقتضی جهت تعقیب، رسیدگی و صدور كیفر‌خواست و سپس تعیین مجازات را استدعا داریم.

 ضمناً محتمل است نام نویسنده مقاله مستعمار باشد. شایان ذكر است: شكایت اینجانبان علاوه بر مدیر مسئول و سردبیر روزنامه از نویسنده مقاله نیز می‌باشد. نام واقعی و مشخصات وی در روزنامه جمهوری اسلامی موجود است.»

UserName