• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1382/07/06
  • تاريخ :

اخبار ادبی و هنری 6 مهرماه 82

پنج هزار و سیصد قطعه شعر و 153 مقاله

بیش از پنج هزار و سیصد و بیست قطعه شعر و 153 عنوان مقاله و قطعه ادبی برای دبیرخانه دوازدهمین كنگره شعر دفاع مقدس رسیده است.

به گفته ی مجید اسدی مسئول دبیرخانه كنگره دوازدهم شعر دفاع مقدس، این آثار تقریباً از تمامی استان ها و شهرستان های كشور، برای دبیرخانه رسیده است.

وی همچنین گفت: سرعت و حجم ارسال آثار شعر و مقاله و قطعه ادبی، غیر منتظره و غافلگیر كننده بوده است و همه ی اینها گویای آن است كه در صورت گسترش حوزه فعالیت كنگره اجرای برنامه های جدی تر و پایدارتر، كنگره شعر دفاع مقدس خواستگاه بسیاری از جریانات ادبی در كشور می شود.

وی رشد كمّی و كیفی آثار شركت كننده در كنگره دوازدهم را چشمگیر خواند و عنوان كرد: در دوره یازدهم كنگره تنها ششصد قطعه شعر برای دبیرخانه رسیده بود و این در حالی است كه در كنگره امسال، رقم آثار رسیده بالغ بر پنج هزار شعر، مقاله و قطعه ادبی است.

اسدی، جوان گرایی و حضور گسترده ی نوجوانان و جوانان را، از ویژگی های كنگره دوازدهم خواند و اضافه كرد: ما در شعر دفاع مقدس، شاهد ظهور نسل جدیدی از شاعران و نویسندگان هستیم.

وی كار كمیته داوری را بسیار سخت و حساس توصیف كرد و یادآور شد: كمیته داوری، مركب از آقایان علیرضا قزوه، پرویز بیگی حبیب آبادی و شیرینعلی گلمرادی، طی دهها جلسه بحث و بررسی و ارزیابی ، آثار 52 شاعر را برای كنگره دوازدهم انتخاب كرد.

مجید اسدی اظهار امیدواری كرد كنگره بتواند به عنوان جدی ترین تشكل و مرجع در زمینه شعر دفاع مقدس با اتخاذ سیاست های مؤثر، پشتیبانی و حامی خوبی برای شاعران دفاع مقدس، به ویژه نسل جوان شاعر باشد.

UserName