• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 498
 • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:33
 • تاريخ :

حضرت زینب جریانی است كه بر تمام اصول جامعه ما حاكم است

 نام گذاری ولادت حضرت زینب (س) به عنوان روز پرستار تعارف و تجلیل نیست بلکه شخصیت ایشان باید به عنوان تابلویی از مقاومت و ایثار ترسیم و به یك جریان تبدیل شود.

  امام جمعه مشهد صبح امروز در جمع پزشکان ، پیرا پزشکان ، پرستاران و کارکنان بیمارستان امام حسین (ع) و سایر مراکز درمانی سپاه در مشهد ضمن تاکید بر مطلب فوق اظهار داشت : مسائل جامعه امروز ما باید از پوسته شعار و تشریفات و مراسم خارج شده و بایستی روی این مسائل جدی نگری و جدی اندیشی شود .

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه ارزیابی فرهنگ ما تحت تاثیر و فرهنگ شناسی معمول دنیا قرار گرفته گفت : جوامع امروزی برخورد متعارض و قشری با فرهنگ دارند و با آن به صورت یک میراث برخورد می کنند که منطق اسلام اصول فرهنگی متخذ از شریعت و فرهنگ در متن برنامه است و جریان اصلی و جدی زندگی را تشکیل می دهد .

وی با اشاره به نام گذاری روز ولادت حضرت زینب (س) به نام روز پرستار تصریح کرد : حضرت زینب فقط(س) اسطوره ای نیست که توانسته در زمان خویش از خود نخبگی نشان دهد بلکه ایشان یک جریان است که امروز بر تمام اصول زندگی ما حاکم است .

وی با به حق برشمردن تجلیل از پرستاران اظهار داشت : امروز غیر تجلیل در برابر این قشر باید یک دید و برخورد باورمندانه نیز داشته باشیم و اینکه روز ولادت این بانوی بزرگوار برای پرستاران یک دلخوشی نیست بلکه باید در سیمای همه آنان ابعاد شخصیتی حضرت زینب (س) تجلی یابد .

امام جمعه مشهد با ترسیم چهره حضرت زینب (س) به عنوان یك پرستار در روز عاشورا به از خودگذشتگی ایشان در این واقعه اشاره کرد و گفت : یک پرستار آنقدر فداکاری می کند و جان خود را در معرض تمامی آسیب ها قرار می دهد تا وظیفه خود را به انجام برساند .

نماینده ولی فقیه در مشهد تصریح کرد : پرستاری یک کسب نیست بلکه یک نقطه گرایش عشق انسانی است و این در سیمای یک پرستار منعکس است .

وی در جای دیگری از سخنان خود گفت : امروزه در مراکز پزشکی ناهنجاری هایی وجود دارد که فضای پاک و مقدس ایثاری پزشک را آلوده می کند که غالبا این ناهنجاری ها از برخی بی مراقبتی ها صورت می گیرد .

آیت الله علم الهدی ادامه داد : برخی از خواهران و برادران ما در روابط کاری این ارزش ها و هنجارها را رعایت نمی کنند و کار به جایی می رسد که این مرکز چهره مقدس سرویس دهی خودش را از دست می دهد در صورتی که این نهاد مقدس یک جریان ارزش مدار و پاک و منزه در همه موارد است .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه سپاه در تداوم ارزش های انقلاب است از پزشکان ، اساتید ، پرستاران ، پرسنل پاسدار خواست که به عنوان یک الگو با مراکزی که در ارتباط هستند این گونه ناهنجاری ها حل و فصل شود .

در ادامه این مراسم دکتر عباس شجاعی رییس بیمارستان امام حسین (ع) ضمن بازگویی رشادت های پرستاران در صحنه های جنگ و هشت سال دفاع مقدس حرفه پرستاری را ضامن داشتن روحیه ای بالا ، آرامش ، متانت و ایمانی قوی دانست و آن را بالاترین عبادت ها خواند .

گفتنی است مراسم تجلیل از پرستاران نمونه صبح امروز با معرفی 60 پرستار نمونه از بسیج جامعه پزشکی قرارگاه انصار ، منطقه مقاومت بسیج ، لشکر 5 نصر ، موسسه تامین درمانی بسیجیان ، مرکز بهداری شمال شرق و بیمارستان امام حسین (ع) برگزار شد .

نکاتی متناسب با ایام سوگواری سالار شهیدان (۴)

نکاتی متناسب با ایام سوگواری سالار...

نکاتی متناسب با ایام سوگواری سالار شهیدان (۴)
 «رستاخیز»؛ بیراهه‌ای تا کربلا

«رستاخیز»؛ بیراهه‌ای تا کربلا

«رستاخیز»؛ بیراهه‌ای تا کربلا
حوزه جبل عامل، شکوه فراموش شده (۳)

حوزه جبل عامل، شکوه فراموش شده (۳)

حوزه جبل عامل، شکوه فراموش شده (۳)
حالات بزرگان در لحظات آخر عمر(3)

حالات بزرگان در لحظات آخر عمر(3)

حالات بزرگان در لحظات آخر عمر(3)
UserName