• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:33
  • تاريخ :

حضرت زینب جریانی است كه بر تمام اصول جامعه ما حاكم است

 نام گذاری ولادت حضرت زینب (س) به عنوان روز پرستار تعارف و تجلیل نیست بلکه شخصیت ایشان باید به عنوان تابلویی از مقاومت و ایثار ترسیم و به یك جریان تبدیل شود.

  امام جمعه مشهد صبح امروز در جمع پزشکان ، پیرا پزشکان ، پرستاران و کارکنان بیمارستان امام حسین (ع) و سایر مراکز درمانی سپاه در مشهد ضمن تاکید بر مطلب فوق اظهار داشت : مسائل جامعه امروز ما باید از پوسته شعار و تشریفات و مراسم خارج شده و بایستی روی این مسائل جدی نگری و جدی اندیشی شود .

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه ارزیابی فرهنگ ما تحت تاثیر و فرهنگ شناسی معمول دنیا قرار گرفته گفت : جوامع امروزی برخورد متعارض و قشری با فرهنگ دارند و با آن به صورت یک میراث برخورد می کنند که منطق اسلام اصول فرهنگی متخذ از شریعت و فرهنگ در متن برنامه است و جریان اصلی و جدی زندگی را تشکیل می دهد .

وی با اشاره به نام گذاری روز ولادت حضرت زینب (س) به نام روز پرستار تصریح کرد : حضرت زینب فقط(س) اسطوره ای نیست که توانسته در زمان خویش از خود نخبگی نشان دهد بلکه ایشان یک جریان است که امروز بر تمام اصول زندگی ما حاکم است .

وی با به حق برشمردن تجلیل از پرستاران اظهار داشت : امروز غیر تجلیل در برابر این قشر باید یک دید و برخورد باورمندانه نیز داشته باشیم و اینکه روز ولادت این بانوی بزرگوار برای پرستاران یک دلخوشی نیست بلکه باید در سیمای همه آنان ابعاد شخصیتی حضرت زینب (س) تجلی یابد .

امام جمعه مشهد با ترسیم چهره حضرت زینب (س) به عنوان یك پرستار در روز عاشورا به از خودگذشتگی ایشان در این واقعه اشاره کرد و گفت : یک پرستار آنقدر فداکاری می کند و جان خود را در معرض تمامی آسیب ها قرار می دهد تا وظیفه خود را به انجام برساند .

نماینده ولی فقیه در مشهد تصریح کرد : پرستاری یک کسب نیست بلکه یک نقطه گرایش عشق انسانی است و این در سیمای یک پرستار منعکس است .

وی در جای دیگری از سخنان خود گفت : امروزه در مراکز پزشکی ناهنجاری هایی وجود دارد که فضای پاک و مقدس ایثاری پزشک را آلوده می کند که غالبا این ناهنجاری ها از برخی بی مراقبتی ها صورت می گیرد .

آیت الله علم الهدی ادامه داد : برخی از خواهران و برادران ما در روابط کاری این ارزش ها و هنجارها را رعایت نمی کنند و کار به جایی می رسد که این مرکز چهره مقدس سرویس دهی خودش را از دست می دهد در صورتی که این نهاد مقدس یک جریان ارزش مدار و پاک و منزه در همه موارد است .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه سپاه در تداوم ارزش های انقلاب است از پزشکان ، اساتید ، پرستاران ، پرسنل پاسدار خواست که به عنوان یک الگو با مراکزی که در ارتباط هستند این گونه ناهنجاری ها حل و فصل شود .

در ادامه این مراسم دکتر عباس شجاعی رییس بیمارستان امام حسین (ع) ضمن بازگویی رشادت های پرستاران در صحنه های جنگ و هشت سال دفاع مقدس حرفه پرستاری را ضامن داشتن روحیه ای بالا ، آرامش ، متانت و ایمانی قوی دانست و آن را بالاترین عبادت ها خواند .

گفتنی است مراسم تجلیل از پرستاران نمونه صبح امروز با معرفی 60 پرستار نمونه از بسیج جامعه پزشکی قرارگاه انصار ، منطقه مقاومت بسیج ، لشکر 5 نصر ، موسسه تامین درمانی بسیجیان ، مرکز بهداری شمال شرق و بیمارستان امام حسین (ع) برگزار شد .

UserName