• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1382/07/02
  • تاريخ :

در بازدید قاریان خارجی از موزه امام علی (ع) مطرح شد:

هنر، همیشه نزد ایرانیان بوده است

قاریان و حافظان خارجی شركت كننده در بیستمین دوره ی مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن كریم از نمایشگاه گره های آسمانی دیدن كردند.

در مراسم بازدید 106 تن از قاریان و حافظان بین المللی قرآن كریم كه 8 داور ممتاز بین المللی نیز در بین آنها حضور داشتند، از بخش های مختلف نمایشگاه كه شامل 110 تابلو فرش آیات قرآنی، آثار هنری ، مذهبی از اساتید و هنرمندانی چون استاد محمود فرشچیان، محمد یغمایی، حمید عجمی، یدالله كابلی خوانساری و ... كه به دست هنرمندان قالیباف به فرش مبدل شده است، مورد توجه بازدید كنندگان قرار گرفت.

محمد علی عطفای یكی از داوران بیستمین دوره مسابقات بین المللی قرآن كریم كه سومین بار به ایران سفر كرده است، با اشاره به این كه هنر همواره نزد ایرانیان بوده و در شاخه های مختلف خط، نقاشی و طلا كاری نمود پیدا كرده است، اظهار كرد: تا به حال نمایشگاه های مختلفی را دیده ام، اما نمایشگاه گره های آسمانی كه آثار قرآنی با هنرهای مختلف به نمایش در آمده است، جالب توجه بوده و دوست دارم كشورهای دیگر هم هنرهایشان را در این موزه به نمایش بگذارند.

دكتر عبدالحق القاضی از داوران یمنی حفظ و قرائت قرآن كریم از تواضع ایرانیان اظهار خشنودی كرد و افزود: اهتمام ایرانیان به مساجد و امور دینی قابل تحسین است.

UserName