• تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1396/03/29 ساعت 12:50
  • تاريخ :

ناگفته هایی از حمله موشکی سپاه به داعش +فیلم

شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله 700 کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست.

فرآوری: آزاده مرنی -بخش سیاست تبیان
ناگفته هایی از حمله موشکی سپاه به داعش

در آخرین ساعات روز یکشنبه 28 خرداد ماه، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با چند فروند موشک بالستیک میان‌برد مواضع تروریستهای تکفیری (مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی) در منطقه دیرالزور سوریه (فاصله حدود 650 کیلومتر) را مورد اصابت قرار داد.

تعداد این موشک‌ها 6 فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین بوده که از پایگاههای موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شده و پس از عبور از اسمان عراق، به صورت دقیق به اهداف اصابت کرده است.

به گفته‌ی فرمانده نیروی هوافضای سپاه، این موشک‌ها از ایران شلیک شد و بر فراز عراق عبور کرد و در سوریه فرود آمد و توسط هواپیماهای بدون سرنشینی که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بود بر فراز دیرالزور اصابت‌ها را به صورت همزمان برای ما در ایران مخابره می‌کرد. خوشبختانه تمام موشک‌ها دقیقا به محل مورد نظر اصابت کرد.

از کدام موشک‌های ایرانی در حمله به مواضع داعش استفاده شد؟

باید توجه داشت که شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله 700 کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست. 

ناگفته هایی از حمله موشکی سپاه به داعش

موشک "قیام "سپاه پاسداران

بنا بر اخبار رسیده به خبرنگار فارس، مشخص شد که در این عملیات که به نام عملیات "لیله‌القدر" نام گرفت از موشک‌های بالستیک "ذوالفقار" و "قیام" استفاده شده است. (موشک بالستیک میان بُرد "قیام" در 29 مرداد ماه سال 89 برای اولین با موفقیت تست و شلیک شد.)

تلفات داعش در حمله‌ی موشکی سپاه

طبق آخرین گزارش‌‌ها، حمله موشکی شب گذشته‌ی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع تروریست‌های داعش ضربات سنگینی را به آن‌ها وارد کرده است. 

آخرین اطلاعات رسیده حاکی از آن است که تمام موشک‌های شلیک‌شده توسط سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران؛ به صورت دقیق به مواضع تروریست‌ها در دیرالزور اصابت کرده و عملیات انتقام از تروریست‌ها کاملاً موفقیت‌آمیز برگزار شده است.

 

فیلم لحظه اصابت موشک‌های نقطه‌زن سپاه به اهداف از پیش تعیین شده

در این راستا برآوردهای  اولیه حاکی از وارد آمدن خسارات بسیار فراوان جانی و تجهیزاتی به ترویست‌ها در این منطقه حکایت دارد و پیش بینی می شود حداقل 360 داعشی در این حملات به هلاکت رسیده اند. ضمن این که منابع محلی از سوریه اعلام کرده اند که در اثر حمله‌‎ی موشکی شب گذشته سپاه به منطقه "دیرالزور " سوریه، یکی از فرماندهان عالی ‌رتبه گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیده است.

گفته شده، نام این فرمانده عالی ‌رتبه‌ی داعش "سعد‌ الحسینی" معروف به "ابوسعد" است که تابعیت عربستانی داشته است.


منابع: خبرگزاری فارس / خبرگزاری برنا

 

UserName