• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:30
  • تاريخ :

متن كامل نامه احمدی‌نژاد به جورج بوش

   متن نامه 17 صفحه‌ای رییس جمهور ایران به رییس جمهور آمریكا بدین شرح است:
آقای جورج بوش
رییس جمهور ایالات متحده آمریكا
مدتی در این اندیشه بودم چگونه می توان تناقضات غیر قابل انكار موجود در صحنه بین المللی را كه مدام مورد بحث محافل مردمی بخصوص مجامع سیاسی و دانشجویی است توجیه كرد . سئوالات زیادی در این مورد بی جواب مانده است لذا تصمیم گرفتم شمه ای از این تناقضات و سئوالات را مطرح كنم ، شاید فرصتی برای تصحیح آنها فراهم آید .
آیا می شود ؛ پیرو حضرت مسیح (ع) پیامبر بزرگ الهی بود ، خود را متعهد به حقوق بشر دانست ، لیبرالیسم را الگوی تمدنی معرفی كرد، با گسترش سلاحهای
هسته ای و كشتار جمعی اعلام مخالفت نمود، مبارزه با تروریسم را شعار خود قرار داد ، و در نهایت ؛برای تشكیل جامعه واحــد جهانی تلاش كرد . جـامعه ای كه قرار است حضرت مسیح (ع) و صالحان زمین در آن حكومت كنند .
اما در عین حال ؛ كشورها مورد تعرض قرار گیرند . جان و حیثیت و هستی افراد از ارزش ساقط شود و مثلا فقط با احتمال حضور چند مجرم در یك روستا ، یا شهر و یا كاروان ، تمام آن روستا یا شهر و یا كاروان به آتش كشیده شود . یا بــا احتمال وجود سلاحهای كشتـار جمعی در یك كشور ، آن كشور تصرف شود . حدود صد هزار نفر از جمعیت آن كشته شوند ، منابع آب و كشاورزی و صنعت آن منهدم گردد و نزدیك به 000/180 نفر نیروی نظامی در آن مستقر گردد.

حریم مقدس خانه های شهروندان شكسته گرددو شاید بیش از 50 سال یك كشور به عقب برگردانده شود . با چه هزینه ای ؟ با صرف صدها میلیارد دلار از خزانه یك كشور و بعضی كشورهای دیگر و با اعزام دهها هزار از جوانان به عنوان سربازان نیروی مهاجم ، قرار دادن آنان در معرض كشتار و دور كردن آنان از خانواده های خود ، آلوده كردن دست آنان به خون دیگران و اعمال فشارهای روحی و روانی به آنان به نحوی كه هر روز تعدادی از آنان خودكشی كنند و وقتی به كشور خود برمی گردند رنجور و افسرده باشند و با امراض گوناگون سر و كار داشته باشند . تعدادی نیز كشته شده و جنازه های آنان تحویل خانواده های آنان گردد.
به بهانه وجود سلاحهای كشتار جمعی این تراژدی بزرگ برای مردم كشور اشغال شده و مردم كشور اشغال كننده اتفاق می افتد ، بعد معلوم می شود سلاح كشتار جمعی وجود نداشته است .
البته صدام یك دیكتـاتور جنایتكار بود . اما قصد از جنگ نه سرنگونی او بلكه حذف سلاحهای كشتار جمعی اعلام شده بود . صدام در این مسیر سرنگون شد و مردم منطقه از این سرنگونی ابراز رضایت كردند . صدام در تمام طول جنگ تحمیلی علیه ایران مورد حمایت غرب بود .

آقای رئیس جمهور

شایــد بدانید من یك معلم هستـم . دانشجویان می پرسنــد این اقدامات را چگونه می توان با ارزشهای صدر این كلام من جمله تعهد به آئین حضرت مسیح (ع) پیامبر صلح و رحمت تطبیق داد ؟

متهمانی در گوانتانامو در بند هستنـد كه محاكمه نمی شوند . به وكیل دسترسی ندارند . خانواده های آنان نمی توانند آنان را ببیننـد و در خارج از كشور خـــــود نگهداری می شوند و هیچ نظارت بین المللی بر آنان نیست . معلوم نیست اینها زندانی هستند . اسیر جنگی اند ، متهم اند و یا محكوم ؟
بازرسان اتحادیــه اروپایی تاییـد كرده اند كه زندانهای مخفی در اروپا هم وجود دارد . من نتوانستم ربودن افراد و نگه داشتن آنان را در زندانهای مخفی با هیچیك از نظامهای قضایی دنیا تطبیق دهم و نفهمیدم كه این اقدامات با كدامیك از ارزشهای صدر این مقال تطابق دارد . با تعلیمـات حضرت مسیح (ع) یا حقوق بشر یا ارزشهای لیبرالیسم .
جوانان ، دانشجویان و مردم در مورد پدیده اسرائیل سئوالات زیادی دارند . حتما بعضی از آنها را شنیده اید .
در طول تاریخ كشورهای زیادی اشغال شده اند اما از پدیده های نوظهور عصر ما ، تاسیس یك كشور جدید با مردمانی جدید است .
دانشجویان می گویند 60 سال پیش چنین كشوری وجود نداشت . اسناد و كره جغرافیایی قدیمی را نشان می دهند و می گویند هر چه جستجو می كنیم كشوری به نام اسرائیل نمی بینیم .
مجبورم آنان را راهنمایی كنم تاریخ جنگ جهانی اول و دوم را مطالعه كنند. یكبار یكی از دانشجویان گفت در طول جنگ جهانی دوم كه دهها میلیون نفر در آن كشته شدند ، اخبار جنگ به سرعت از جانب متخاصمین منتشر می شد و هر كدام پیروزی های خود و شكستهای طرف مقابل را اعلام می كردند. بعد از جنگ ادعا شد كه شش میلیون یهودی كشتــه شده اند . شش میلیون نفر كه با حداقل دو میلیون خــانواده نسبت داشتـه اند .
فرض كنیم این خبر صحیح باشد آیا نتیجه منطقی آن می تواند تاسیس كشور اسرائیل در منطقه خاورمیانه و یا حمایت از آن باشد ؟ این پدیده چگونه تحلیل و تفسیر می شود ؟

آقای رئیس جمهور

حتما می دانید اسرائیل با چه هزینه ها و پیامدهایی تاسیس شد :

- با كشته شدن هزاران نفر
- با آواره شدن چند میلیون نفر از بومیان منطقه
- با تخریب صدها هزار هكتار از مزارع و باغات زیتون و با تخریب شهرها و آبادیها
این تراژدی منحصر به زمان تاسیس نیست ، متاسفانه 60 سال است كه ادامه دارد .

رژیمی تاسیس شده است كه حتی به بچه ها رحم نمی كند ، خانه ها را بر سر مردم خراب می كند ، برنامه ترور شخصیتهای فلسطینی را از قبل اعلام می كند و هزاران فلسطینی را در زندانهـا نگهداری می كنـد . چنین پدیـده ای در قرون اخیر كم نظیر یـا بی نظیر است .
سئوال بـزرگ دیگر بسیاری از مردم این است كه چرا چنین رژیمی مورد حمایت است ؟
آیا حمــایت از چنیــن رژیمی حمایت از تعلیمات حضرت مسیح (ع) یا حضرت موسی (ع) و یا منطبق بر ارزشهای لیبرالیستی است .
و آیا واگذار نمودن حق تعیین سرنوشت تمام سرزمین فلسطین به صاحبان اصلی آن كه در داخل و خارج فلسطین هستند ، اعم از مسلمانان و یهودیان و مسیحیان ، با اصول دموكراسی و حقوق بشر و تعلیمات انبیاء منافات دارد ؟
اگر منافات ندارد چرا با همه پرسی مخالفت می شود ؟
دولت فلسطینی اخیراً با انتخاب مردم فلسطین روی كا ر آمد . همه ناظران بیطرف تایید می كنند این دولت منتخب مردم است . با ناباوری دولت منتخب را تحت فشار قرار دادند و به او گفته شد باید رژیم اسرائیل را به رسمیت بشناسد و دست از مقاومت بردارد و برنامه های دولت قبل را تعقیب نماید .
اگر دولت فعلی فلسطینی چنین سیاستهایی را از قبل اعلام كرده بود آیا مردم فلسطین آن را انتخاب می كردند . آیا این نوع موضعگیری در مقابل دولت فلسطینی قابل تطبیق با ارزشهای پیش گفته است ؟ همچنین مردم می پرسند چرا هر قطعنامه ای كه در شورای امنیت علیه رژیم صهیونیستی مطرح می گــردد وتو می شود ؟

آقای رئیس جمهور

می دانید با مردم زندگی می كنم و دائم با آنان در تماس هستم بسیاری از مردم خاورمیانه به نحوی با من تماس می گیرند . آنان اینگونه سیاستهای چندگانه را با هیچ منطقی سازگار نمی دانند.
شواهد نشان می دهد عموم مردم منطقه ، هر روز نسبت به سیاستهای اعمال شده عصبانی تر می شوند .
قصد من طرح سئوالات فراوان نیست امــا می خواهم به چند نكته دیگر هم اشاره كنم .

چرا در منطقه خاورمیانه هر پیشرفتی در علم و فن آوری ، تهدیدی علیه رژیم صهیونیستی تعبیر و تبلیغ می شود ؟ آیا تلاش علمی و تحقیقاتی از حقوق اولیه ملتها نیست ؟
شما احتمالا با تاریخ آشنایی دارید . غیر از قرون وسطی در چه مقطع تاریخی و در كجای عالم پیشرفت علمی و فنی یك جرم تلقی شده است ؟ آیا فرض احتمال استفاده از علوم در مقــاصد نظامی می تواند دلیلی بر مخالفت با علم و فن بــاشد . اگر چنین نتیجه گیری صحیح باشد پس باید با همه علوم مخالفت شود ، حتی با فیزیك ، شیمی ، ریاضیات ، علوم پزشكی ، مهندسی و ...
در قضیه عراق دروغی گفته شد . نتیجه آن چه بود ؟ من تردیدی ندارم كه در تمام جوامع بشری دروغ امر ناپسندی است و جنابعالی هم دوست ندارید كسی به شما دروغ بگوید.

آقای رئیس جمهور

آیا ملتهای مختلف در امریكای لاتین حق دارند بپرسند چرا با حكومتهای منتخب آنان در این قاره مخالفت و در مقابل از كودتاگران حمایت می شود. چرا سایه تهدید دائمی بالای سر آنان است ؟
مردم افریقا مردمی پرتلاش ، خلاق و با استعداد هستند . آنان می توانند نقش مهم و ارزنده ای در تامین نیازها و پیشرفت مادی و معنوی جامعه بشری ایفا كنند . فقر و تنگدستی در بخش بزرگی از افریقا مانع چنین نقشی است . آیا آنان حق دارند بپرسند
چرا ثروت عظیم و معادن آنان به یغما برده می شود در حالیكه خود آنان بیش از دیگران نیازمند آن هستند .

آیا چنین اقداماتی با تعلیمات حضرت مسیح و با حقوق بشر منطبق است ؟

ملت شجاع و مومن ایران هم سئوالات زیادی دارند . از جمله ؛ انجام كودتای 28 مرداد در پنجاه و دو سال پیش و سرنگونی دولت قانونی وقت ، مقابله با انقلاب اسلامی و تبدیل سفارت به ستاد حمایت از مخالفین جمهوری اسلامی مستند به هزاران برگ سند ، حمایت از صدام در جنگ علیه ایران ، سرنگون كردن هواپیمای مسافربری ایران ، توقیف اموال ملت ایران ، تهدیدات روز افزون و ابراز ناراحتی و عصبانیت از پیشرفت علمی و هسته ای ملت ایران ، در حالی كه تمام ایرانیان به خاطر پیشرفت كشورشان شادند و جشن و سرور برپا كردنــد ، و موارد متعددی از ایـن دست كه از شرح آن در این نامه می گذرم .

آقای رئیس جمهور

واقعه 11 سپتامبر واقعه هولناكی بود . كشتن بیگناهان در همه جای دنیا تاسف بار و دردناك است . دولت ما همان موقع با اعلام تنفر از مسببین چنین وقایعی به بازماندگان حادثه تسلیت گفت و اظهار همدردی كرد.

همه دولتها موظفند از جان و مال و آبروی شهروندان خود محافظت كنند . آن طور كه گفته می شود دولت شما برخوردار از سیستم های امنیتی و حفاظتی و اطلاعاتی گسترده ای است . حتـی مخالفین خود را در خارج از مـرزها شكـــار می كند . عملیات 11 سپتامبر عملیات ساده ای نبود . آیا طراحی و اجرای عملیات بدون هماهنگی با سیستمهای اطلاعاتی و امنیتی و یـا نفوذ گستـــرده در آن مـی توانست امكان پذیر باشد ؟ البته این یك احتمال عقلایی است . چرا ابعاد این موضوع تا كنون مخفی مانده

است ؟ چرا توضیح داده نمی شود چه كسانی در این حادثه كوتاهی كرده اند ؟ و چــرا مسببین و مقصرین معرفی و محــاكمه نمـی شوند؟

آقای رئیس جمهور

از وظایف همه دولتها ایجاد امنیت و آرامش برای شهروندان است . مردم كشور شما و كشورهای همجوارِ نقاطِ بحرانی جهان چندین سال است احساس امنیت روانی ندارند.

بعد از حادثه سپتامبر به جای التیام روانی و آلام آسیب دیدگان و شهروندان امریكایی كه به شدت تحت تاثیر حادثه بودند ، برخی رسانه های غربی جو ناامنی را دامن زدند و بطور مداوم از احتمال حملات تروریستی سخن گفتند و مردم را در ترس و وحشت نگه داشتند . آیا این خدمت به مردم امریكاست ؟ آیا خسارت ناشی از ترس و وحشت قابل محاسبه است ؟

تصور كنید ، شهروندان امریكایی در همه جا احتمال حمله را می دادند . در خیابانها ، درمحل كار و د رخانه احساس ناامنی می كردند . این وضعیت را چه كسی می پسندد؟ چرا رسانــه ها به جای القای آرامش و امنیت ، نا امنی را القا می كردند.

برخی معتقدند این تبلیغات برای زمینه سازی و توجیه حمله به افغانستان بوده است . در همینجا باید اشاره ای به رسانه ها بشود.

در منشورهای رسانه ای ، اطلاع رسانی درست و حفظ امانت در انتشار خبر ، یك اصل انسانی و پذیرفته شده است . مایلــم تاسف عمیق خود را از عدم تعهد برخی رسانه های غربی به چنین اصلی اعلام كنم . بهانه اصلی در حمله به عراق وجود سلاحهای كشتار جمعی بود . آن قدر این موضوع تكرار شد تا مردم باور كنند و زمینه حمله به عراق نیز فراهم شود .

آیا در فضای ساختگی و دروغ ، حقیقت گم نمی شود؟

و آیا گم شدن حقیقت با معیارهای پیش گفته سازگار است ؟

و آیا حقیقت ، نزد خدا هم گم می شود ؟

آقای رئیس جمهور

در همه كشورها مردم هستند كه هزینه دولتها را می پردازند تا دولتها به آنان خدمت كنند .

سئوال این است كه صدها میلیارد دلار هزینه های سالیانه لشكر كشی به عراق چه دست آوردی برای مردم داشته است ؟

جنابعالی اطلاع دارید در بعضی از ایـالات كشور شما مردم در فقر و تنگدستی هستند . هزاران نفر بی خانمان زندگی می كنند . بیكاری معضل بزرگی است و این مشكلات كم و بیش در سایر كشورها هم هست . آیا در چنین شرایطی آن حجم عظیم لشكر كشی و آن هزینه های هنگفت از خزانه مردم توجیه پذیر است و با اصول پیش گفته تطابق دارد ؟

آقای رئیس جمهور

آنچه گفتـه شد بخشی از دردهای امروز مردم جهان ، منطقه ما و مردم شماست . اما كلام اصلی من كه شما حداقل بخشی از آن را تصدیق خواهید كرد این است كه :

حاكمان دوران معینی دارند و پایدار نیستند ، اما نام و یاد آنان درتاریخ خواهد ماند و در آینده های نزدیك و دور دائم در معرض قضاوت خواهند بود.

مردم خواهند گفت ، در دوران ما چه گذشته است . آیا برای مردم امنیت ، رفاه و آسایش آورده ایم یا نا امنی و بیكاری .

آیا می خواستیم عدالت بر پا كنیم یا فقط از گروههای خاصی حمایت كردیم و به قیمت فقر و تنگدستی عده زیادی از مردم ، عده اندكی را به ثروت و مقام رساندیم و رضایت آنان را بر رضایت خدا و مردم ترجیح دادیم .

آیا ا زحقوق مردم و محرومین دفاع كردیم یا آنانرا نادیده گرفتیم .

آیا ازحقوق انسانها در سراسر جهان دفاع كردیم یا اینكه با تحمیل جنگ و دخالتهای غیر قانونی در امور كشورها و با ایجاد زندانهای مخوف عده ای را به بند كشیدیم .

آیا امنیت و صلح را برای جهان رقم زدیم یا سایه تهدید و زور را در جهان گسترانیدیم .

آیـا به ملت خود و سایر مردم جهان راست گفتیم یا اینكه حقایق را وارونه جلوه دادیم . آیا طرفـدار مردم بودیم یا طرفدار اشغالگران و ستمگران . آیا درحكومت ما منطق ، عقل ، اخلاق ، صلح ، عمل به تعهدات ، گسترش عدالت ، خدمت به مردم ، رفاه و پیشرفت ، حفظ كـــرامت انسانی مورد توجه بود یا زور اسلحـه ، تهدید ، نــاامنی ، بـی توجهی به مردم ، عقب انداختن پیشرفت و تعالی ملتها و پایمال كردن حقوق انسانها .

و بالاخره خواهند گفت آیا به آنچه سوگند یاد كردیم ، در خدمت به مردم كه وظیفه و تعهد اصلی ماست و به آئین پیامبران پایبند بودیم یا خیر؟

آقای رئیس جمهور

تا كی جهان می تواند چنین وضعیتی را تحمل كند . با این روند ، جهان به چه سمتی خواهد رفت ؟

- تـا كی مردم جهان باید خســارت تصمیمات نادرست برخی حاكمان را بدهند ؟

- تا كی باید سایه نا امنی ناشی از انباشت سلاحهای كشتار جمعی بر مردم جهان سایه افكند ؟

- تا كــی باید خون كودكان و زنـان و مردان بر سنـگ فرش خیابانها و كوچه ها بریزد و خانه های مردم بر سر آنان خراب شود ؟

آیا جنابعالی از وضعیت امروز جهان راضی هستید ؟

و آیا فكر می كنید سیاستهای جاری می تواند ادامه یابد؟

آیا اگر به جای صدها میلیارد دلار مخارج امنیتی ، نظامی و لشگر كشی این ارقام صرف سرمایه گذاری و كمك به كشورهای ضعیف ، توسعه بهداشت و مبارزه با امراض مختلف ، آموزش و بالا بردن توانمندیهای فكری و جسمی ، كمك به آسیب دیدگان ناشی از بلایای طبیعی ، ایجــاد اشتغال و تولید ، آبادانی و رفع فقر و محرومیت ، و صرف ایجاد صلـح ، رفع اختلافات بین كشورها ، خاموش كــردن جنگهای قومی و نژادی و ... می شد ، امروز جهان در چه موقعیتی بود ؟ و آیا دولت و مردم شما نیز احساس غرور و سربلندی نمی كردند؟

آیا موقعیت سیاسی و اقتصادی دولت شما و مردم مستحكمتر نبود؟

با كمال تاسف می گویم آیا نفرت فزاینده امروز مردم جهان نسبت به دولت امریكا وجود داشت ؟

آقای رئیس جمهور قصد آزردن خاطر كسی را ندارم .

آیا اگر امروز حضرت ابراهیم ، اسحق ، یعقوب ، اسماعیل ، یوسف و یا حضرت عیسی (علیهم السلام ) حضور داشتند در مورد این رفتارها چه قضاوتی داشتند؟ آیا در جهان موعود كه عدالت سرتاسر آن را فراخواهد گرفت و حضرت عیسی مسیـح (ع) حضور خواهنـد یافت به ما نقشی خواهنـد داد ؟ و آیا ما را خواهند پذیرفت ؟

سئوال كلیدی من این است ؛ آیا راه بهتری برای تعامل با ملتها و جهان وجود ندارد ؟

امــروز در جهان صدهــا میلیون نفر مسیحی و صدها میلیون نفر مسلمان و میلیون ها نفر پیرو آئین حضرت موسی (ع) هستند . همه ادیان الهی در یك كلام شریك هستند و آن كلمه توحید است ، یعنی اعتقاد به خدای یگانه ای كه جز او خدایی در جهان نیست .

قرآن كــریم بر این كلام مشتـــرك تاكید دارد و همــه پیروان ادیان الهی را دعوت می كند و می فرماید :

" بگو ای اهل كتاب بیائید به سوی كلمه ای كه پذیرفته ما و شماست . آنكه جز خدای را نپرستیم و هیچ چیز را شریك او قرار ندهیم و بعضی از ما بعض دیگر را سوای خدا به پرستش و ربوبیت نگیرد" (قرآن مجید - سوره آل عمران آیه 63)

آقای رئیس جمهور

بر اساس كلام الهی همه ما به پرستش خدای یگانه و تبعیت از رسولان الهی دعوت شده ایم .

(( پرستش خداوندیكه فوق همه قدرتهای عالم است و بر هر كاری تواناست. )) ((خداوندی كه دانای پنهان و آشكار و گذشته و آینده است و میداند در قلب بندگانش چه می گذرد و اعمال آنانرا ثبت می كند.))

((خداوندی كه مالك آسمان ها و زمین است و همه عالم عرصه پادشاهی اوست.))

((تدبیـر همه عالم به دست اوست و به بندگان وعده مغفرت و بخشش گناهــان مـی دهد .)) ، ((او یار مظلومان و دشمن ستمگران است.)) ، ((رحمن و رحیم است. )) ، ((پشتیبان مومنان است و آنانرا از ظلمت به نور هدایت می كند.)) ، ((ناظر اعمال بندگان است. )) ، ((بندگان را به ایمان و عمل صالح دعوت می كند و از آنان می خواهد كه در مسیر حق قدم بردارند و دراین مسیر استوار باشند. )) ، ((بندگان را به اطاعت رسولانش دعوت می كند و بر اعمال آنان شاهد و ناظر است)) و ((پایان بــد را متعلق به كسـانی می داند كه فقط حیات این جهانی را انتخاب كنند و از امر او سرپیچی كنند و به بندگان او ظلم روا دارند .))

((و پایان نیكو و بهشت جاوید را از آن بندگانی می داند كه از عظمت و مقام او بترسند و از هوای نفس خویش پیروی نكنند. ))

ما معتقدیم بازگشت به آئین انبیاء الهی تنها راه سعادت و نجات است . شنیده ام جنابعالی به آئین مسیح (ع) گرایش دارید و به وعده الهی حكومت صالحان در زمین اعتقاد دارید .

ما نیز حضرت عیسی مسیح (ع) را از پیامبران بزرگ الهی می دانیم كه در قرآن بارها از ایشان تجلیــل شده است و این كلام از حضرت مسیح (ع) نقل شده است :

" و ان الله ربی و ربكم فـاعبدوه هـذا صراط مستقیم " پــروردگار من و شما الله است . پس او را بپرستید و صــراط مستقیم الهی همین است . (قرآن مجید - سوره مریم آیه 36 )

بندگی و اطاعت خداوند شعار همه پیامبران الهی است .

خدای همه مردمان در اروپا ، آسیا ، افریقا ، امریكا و اقیانوسیه و همه عالم یكی است او خدایی است كه هدایت و عزت همه بندگان خود را می خواهد و به انسانها كرامت بخشیده است .

و در كلام الهی است كه ((خداوند قادر متعال پیامبران را با معجزات و نشانه های آشكار برای هدایت مردم فرستاده تا آیات الهی را به آنان نشان دهند و آنان را از گناه و آلودگیها پاك كنند. و كتاب و میزان را فرستاد تا مردم عدالت را بر پا كنند و از طغیانگران بپرهیزند . ))

همه این آیات به نحوی در كتاب مقدس نیز آمده است .

پیامبران الهی وعده داده اند كه :

روزی بر پا خواهد شد كه همه انسانها در پیشگاه خداوند متعال حاضر خواهند شد تا به اعمال آنان رسیدگی شود . نیكوكاران به بهشت رهنمون خواهند شد و بدكاران به عذاب الهی دچار می شوند . فكر می كنم هر دوی ما به چنین روزی اعتقاد داریم . امامحاسبه اعمال حاكمان آسان نخواهد بود . زیرا ما باید پاسخگوی ملت خود و همه كسانی باشیم كه اعمال ما به نحوی در زندگی آنان موثر بوده است .

پیامبران ، صلح و آرامش را بر پایه خداپرستی و عدالت و حفظ كرامت انسانی برای همه بشریت خواسته اند .

آیا اگر همه ما به این مبانی ، یعنی توحید و خداپرستی ، عدالت و حفظ كرامت و عزت انسانی و اعتقاد به روز واپسین معتقد و متعهد شویم ، نمی توان بر مشكلات امروز جهان كه نتیجه دوری از اطاعت خداوند و آئین پیامبران است فائق شد و بهتر و زیبا تر نقش آفرینی كرد؟

آیا اعتقاد به این مبـانی ، صلح و دوستی و عدالت را گسترش نمی دهد و تضمین نمی كند ؟

آیا مبانی مزبور آئین نوشته یا نا نوشته اكثریت مردم جهان نیست ؟

آیا جنابعالی این دعوت را اجابت نمی كنید ؟ بازگشت حقیقی به آئین پیامبران ، به توحید و عدالت ، به حفظ كرامت انسانی و به اطاعت از خداوند و رسولان او .

جناب آقای رئیس جمهور

نگــاهی به تاریخ نشان می دهد كه اگر حكومتها در طریق ظلم و ستــم باشند نمـــی توانند پایدار بمانند . خداوند سرنوشت بشریت را به دست آنان نسپرده است . خداوند جهان و انسانها را رها نكرده است ، چه بسیار وقایعی كه بر خلاف خواست و تدبیر حكومتها اتفاق می افتد . وقایع نشان می دهد دست قدرت برتری در كار است كه همه امور با اراده او رقم می خورد.آقای رئیس جمهور

آیا نشانه های تغییر و تحولات در جهان امروز قابل انكار است ؟

آیا اوضاع فعلی جهان با ده سال قبل را می توان مقایسه كرد . تغییرات سریع و بسیار گسترده است .

مردم جهان از وضعیت موجود راضی نیستند و كمتر به وعده ها و اظهارات برخی حاكمان موثر در جهان اعتماد می كنند .

مردم بسیاری از نقاط جهان احساس ناامنی می كنند و با توسعه نا امنی و جنگ مخالفند وسیاستهای چندگانه را نمی پذیرند .

مردم نسبت به شكاف موجود بین ثروتمندان و فقرا و كشورهای مرفه و فقیر معترض هستند .

مردم از فساد رو به تزاید ابراز تنفر می كنند .

مردم بسیاری ازكشورها از اینكه بنیانهای فرهنگی آنان در معرض تهاجم است و بنیان خانواده ها از هم می پــاشد و از اینكه مهر و محبت ها كم شده است ناراحتند .

مردم جهان به سازمانهای بین المللی خوشبین نیستند زیرا حقوق آنان توسط این سازمانها استیفا نمی شود.

لیبرالیسم و دموكراسی غربی نتوانسته اند بشر را به آرمانهای خود نزدیك كنند و امروز دو مفهوم شكست خورده اند . ژرف اندیشان و عقلای عالم صدای فرو ریختن اندیشه و نظامات لیبرال دموكراسی را به وضوح می شوند.

امروز توجه مردم جهان به سوی یك كانون اصلی ، رو به افزایش است و آن كانون ، خداوند یگانه است و صد البته مردم با خداپرستی و تمسك به آئین پیامبران بر مشكلات
خود پیروز خواهند شد . سئوال جدی من این است آیا شما نمی خواهید آنان را همراهی كنید .

آقای رئیس جمهور

ما چه بخواهیم و چه نخواهیم ، جهان به سمت خداپرستی و عدالت به پیش می رود و اراده خدا بر همه چیز غلبه خواهد كرد .

والسلام علی من اتبع الهدی
محمود احمدی نژاد
رئیس جمهوری اسلامی ایران

UserName