• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 396
 • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:28
 • تاريخ :

پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیة الله العظمی خامنه ای

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی , در پیامی ضمن تسلیت اربعین حسینی , حلول سال نو را به ملت ایران , خدمتگزاران انقلاب و ایثارگران و خانواده های آنها تبریك گفتند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی متن كامل پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب به مناسبت حلول سال نو , به شرح زیر است .

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار , یا مدبر اللیل و النهار , یا محول الحول و الاحوال , حول حالنا الی احسن الحال .

امسال , اول فروردین با ایام اربعین حسینی همراه است . اربعین هم خود یك فروردین دیگر است . اولین شكوفه های عاشورایی در اربعین شكفته شد. اولین جوشش های چشمه جوشان محبت حسینی ـ كه شط همیشه جاری زیارت را در طول این قرنها به راه انداخته است ـ در اربعین پدید آمد.

مغناطیس پرجاذبه حسینی , اولین دل ها را در اربعین به سوی خود جذب كرد , رفتن جابربن عبدالله و عطیه به زیارت امام حسین (ع ) در روز اربعین , سرآغاز حركت پربركتی بود كه در طول قرن ها تا امروز , پیوسته و پی در پی این حركت پرشكوه تر , پرجاذبه تر و پرشور تر شده است و نام و یاد عاشورا را روز به روز در دنیا زنده تر كرده است .

تصادف اول فروردین با اربعین حسینی , در حقیقت تقارن دو فروردین است . تقارن دو بهار است . ضمن تسلیت به همه مومنین و همه شیعیان و مسلمانان به مناسبت اربعین حسینی , عید نوروز و آغاز بهار را به ایرانیان و به دیگر ملتهایی كه عید نوروز را گرامی می دارند تبریك عرض می كنم , بخصوص به ایثارگران كشورمان و به خانواده های مجاهد و ایثارگری كه با همه وجود و توان خود , در راه اعتلای اسلام و ایران تلاش كردند.

خوشبختانه , كشور با قطع نظر از بهار طبیعت , در بهار امید و حركت و نشاط است .

روی كار آمدن یك دولت مردمی و حماسه خدمت رسانی و شور و نشاط جوانان در عرصه های مختلف , كشور را در فروردینی از امید و نشاط قرار داده است و عید واقعی برای هر ملت , چنین وضعیتی است .

اینها همه از بركات مشاركت عمومی و همبستگی ملی است كه ملت ایران در سال 84 آن را سرلوحه كار و تلاش خود قرار داد .

موفقیتهای ملت ـ چه در زمینه حضور مردمی و مشاركت عمومی , چه در نشان دادن شاخص های همبستگی ملی ـ در سال 84 درخشان بود .

انتخابات پرشكوه و حضور مردمی پرشور و تشكیل یافتن یك دولت برخاسته از مردم و متعهد به خدمت رسانی و پیشرفتها و موفقیت هایی در زمینه های گوناگون در كشور , از موفقیتهای بزرگ ملت ما در سال 84 بود .

درست است كه در كنار این موفقیت های بزرگ , تلخی و سوانح و فقدان های دردناك و جفاهایی هم داشته ایم ـ چه به حرمت پیامبر اكرم , چه به قداست حریم عسكرئین , چه به یاد شهیدان گرامی , چه به عزت ملت ایران ـ كه آنها را در سال گذشته ملت ایران آزموده , اما عزم انقلابی بر آن است كه به حول و قوه الهی , از تلخی ها , پلكانی به سوی شیرینی ها بسازیم و سختی ها را به سختكوشی ها تبدیل كنیم , این درس اسلام و درس پیامبر عظیم الشان اسلام است .

در این مقطع زمانی , یاد و نام مبارك پیامبر اعظم از همیشه زنده تر است و این یكی از تدابیر حكمت و الطاف خفیه الهی است .

امروز امت اسلام و ملت ما بیش از همیشه به پیغمبر اعظم خود نیازمند است .

به هدایت او , به بشارت و انذار او , به پیام و معنویت او و به رحمتی كه او به انسانها درس داد و تعلیم داد.

امروز درس پیغمبر اسلام برای امتش و برای همه بشریت , درس عالم شدن , قوی شدن , درس اخلاق و كرامت , درس رحمت , درس جهاد و عزت و درس مقاومت است . پس نام امسال به طور طبیعی , نام مبارك پیامبر اعظم است .

در سایه این نام و این یاد , ملت ما درسهای پیغمبر را باید مرور كند و آنها را به درس های زندگی و برنامه های جاری خود تبدیل كند.

ملت ما به شاگردی مكتب نبوی و درس محمدی (صلی الله علیه و آله ) افتخار می كند. ملت ما پرچم اسلام را در میان امت اسلامی با استقامت و استحكام بر افراشته است , سختی ها را تحمل كرده است و كامیابی های حضور در این میدان شرف و افتخار را دیده است و به فضل الهی , كامیابی های بیشتر در راه است .

ما درس اخلاق پیغمبر , درس عزت پیامبر اعظم , درس علم آموزی و درس رحمت و كرامت و درس وحدتی را كه ایشان به ما داد و درس های زندگی ماست , باید در برنامه زندگی خودمان قرار بدهیم .

امروز دولتی مصمم و خدمتگزار در وسط میدان , با مردمی آماده به كار و سرشار از امید و با جوانانی پرشور و با استعداد , در این سرزمین حضور دارند و این نوید بزرگی برای آینده كشور و ملت ماست .

از خداوند متعال خواهانیم كه روح مطهر پیامبر اعظم را از ما خشنود كند و بركات خود را به آن پیامبر رحمت و عزت و به امت او روز به روز افزون فرماید و قلب مقدس ولی عصر(ارواحنافداه ) را از ما شاد كند و ما را در پیمودن این راه دشوار موفق و موید بدارد و روح شهیدان عزیز و روح مطهر امام بزرگوار ما را در جوار اولیا و بندگان صالحش , سرشار از نعمت خود قرار دهد.

والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته

ملکه استنباط و بافت شخصیت علمی به عنوان هدف آموزشی حوزه

ملکه استنباط و بافت شخصیت علمی به...

ملکه استنباط و بافت شخصیت علمی به عنوان هدف آموزشی حوزه
اخلاق و حوزه (۲)

اخلاق و حوزه (۲)

اخلاق و حوزه (۲)
مدرک برای طلبه؛ کاه یا گندم؟! (۱)

مدرک برای طلبه؛ کاه یا گندم؟! (۱)

مدرک برای طلبه؛ کاه یا گندم؟! (۱)
دار هدنة (1)

دار هدنة (1)

دار هدنة (1)
UserName