• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 213
 • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:28
 • تاريخ :

بمب‌گذاری در حرمیت عسكریین (ع)، مهدویت را نشانه گرفته است

 حضرت آیت الله العظمی فاضل لنكرانی خواستار استفاده روحانیت از ابزار اطلاع رسانی روز برای ترویج مكتب اهل بیت (ع) شد و گفت: اكنون جهان اسلام با دشمنان سیاسی بسیاری روبرو شده كه بیشترین فعالیت آنها مسأله مهدویت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیان ، حضرت آیت الله   فاضل لنكرانی صبح امروز در دیدار رییس و معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و مسوؤل و مدیران مؤسسه فرهنگی انتظار نور با تأكید بر این‌كه وجود چنین مؤسساتی كه با رویكرد مهدویت در جامعه فعالیت می‌كنند در شرایط كنونی ضروری است، گفت: اكنون جهان اسلام با دشمنان سیاسی بسیاری روبرو شده كه بیشترین فعالیت آنها مسأله مهدویت است.
وی افزود: آنها تلاش می‌كنند كه باورهای جوانان ما را متزلزل كنند؛ به گونه‌ای كه می‌توان گفت جریان بمب‌گذاری در حرم مطهر امامین عسكریین (ع) كه مسلماً كار آمریكا و اسراییل بوده با همین هدف صورت گرفته است.
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم ادامه داد: آنها می‌خواهند بگویند حضرت امام زمان (عج) كه شما به او باور دارید و در قید حیات است، باید از این حرم‌ها دفاع می‌كرد؛ پس اگر در مقام دفاع بر نیاید، مسلماً در قید حیات نیست.
حضرت آیت الله فاضل لنكرانی بیان داشت: باید در برابر دشمنان خود بی‌تفاوت نباشیم و با دلیل و برهان ذهن جوانان خود را نسبت به شبهاتی كه آنها مطرح می‌كنند، روشن كنیم.
وی بر ضرورت ایجاد رشته شیعه‌شناسی در حوزه علمیه قم تأكید كرد و گفت: طلاب حوزه‌های علمیه باید امروز با تمام پرسش‌ها و مسایلی كه درباره شیعه در جهان مطرح می‌شود، آشنا باشند. نیاز است با ایجاد رشته‌ای درباره شیعه، آنها را با كتب و مطالبی كه در مورد شیعه نوشته شده آشنا كنیم.
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم ادامه داد: روحانیت شیعه در این زمان روحانیت گذشته نیست. امروز با وجود اینترنت، ماهواره و دیگر ابزار و فناوری‌های روز، روحانیت باید آگاه‌تر از گذشته عمل كند.
وی تصریح كرد: روحانیت كنونی باید شرایط زمانه را به خوبی درك كند. روحانیت امروز، روحانیت مسؤول است و در برابر مسؤولیت خود باید فعال باشد و در تبلیغ و ترویج دین و پاسخ‌گویی به شبهات تلاش جدی داشته باشد.
این مرجع تقلید اعلام كرد: مهدویت از مسایل اصلی جامعه ما است كه روحانیت باید روز به روز بر تلاش خود رد این زمینه بیفزاید.
وی گفت: امروز عده‌ای به دروغ ادعا می‌كنند كه با امام زمان (عج) در ارتباط هستند و از این طریق برای خود دكانی درست كرده‌اند، در حالی كه هیچ‌گاه ما از زبان بزرگان و مراجع نشنیده‌ایم كه ادعای ملاقات با امام زمان (عج) را داشته باشند.
حضرت آیت الله فاضل لنكرانی افزود: این گروه با حركت خود كه توهین به ساحت امام زمان (عج) می‌باشد، قصد تزلزل در عقیده جوانان را دارند. باید نسبت به امور توجه جدی داشت؛ زیرا مصیبت آن روزی خواهد بود كه جوانان ما نسبت به مسایل دینی خود سست شده باشند.
وی در پایان با تأكید بر الگو‌گیری از حركت حضرت امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی اظهار داشت: باید با شناخت و الگو‌گیری از حركت حضرت امام (ره) به تهاجم‌های فكری‌ای كه امروزه از سوی دشمنان مطرح می‌شود با دلیل و برهان پاسخ بدهیم.
در آغاز این دیدار حجت‌الاسلام سید حسن ربانی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با ارایه گزارشی از فعالیت‌های مؤسسه فرهنگی انتظار نور گفت: این مؤسسه با توجه به نیازهای كنونی درباره مسأله مهدویت با اهداف علمی، پژوهشی و فرهنگی و با حضور عالمان فرهیخته حوزه تشكیل شده است.
حجت‌الاسلام سید مسعود معصومی، رییس مؤسسه فرهنگی انتظار نور نیز با اشاره به فعالیت‌های این مؤسسه اظهار داشت: تاكنون 140 تفسیر شیعه و سنی درباره مهدویت بررسی شده است. برگزاری هشتمین گفتمان مهدویت، گفتمان بین مذاهب در بندر عباس و گفتمان بین ادیان اسلام، مسیحیت و یهودیت در لبنان از مهم‌ترین فعالیت‌های سال آینده این مؤسسه است.
 رسا

UserName