• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:27
  • تاريخ :

امام خمینی مبتكر طرح وحدت و نماز مشترك شیعه و سنی در جهان اسلام است

  مفتی اهل سنت فلسطین در لبنان، وحدت بین مسلمانان جهان را برای خنثی كردن ترفندهای دشمنان ضروری دانست و گفت: امام طرح ایجاد و تقویت وحدت میان شیعیان و اهل سنت را از حج آغاز كرد و به شیعیان دستور داد كه نماز جماعت را به همراه اهل‌سنت در مسجد‌الحرام برپادارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیان، شیخ سلیم لبابیدی، مفتی اهل سنت فلسطین در لبنان، روز شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، وحدت مسلمانان جهان را امری ضروری و مهم دانست و گفت: اگر همه مسلمانان با هم متحد باشند، دشمنان كاری از پیش نخواهند برد.
وی در ادامه به ایده‌های امام خمینی (ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران اشاره كرد و گفت: امام طرح ایجاد و تقویت وحدت میان شیعیان و اهل سنت را از حج آغاز كرد و به شیعیان دستور داد كه نماز جماعت را در مسجد‌الحرام برپادارند و به امام جماعت اهل‌سنت آن اقتدا كنند.
مفتی اهل سنت فلسطین در لبنان ابراز عقیده كرد: حادثه سامرا و ویران كردن مرقد امام هادی و امام حسن عسكری (ع) با هدف تفرقه میان شیعیان و اهل سنت عراق صورت گرفت.
لبابیدی گفت: این كه برخی، رژیم‌صهیونیستی را قوی می‌دانند، درست نیست؛ زیرا نیروهای این رژیم همواره از رویارویی با مبارزان فلسطینی هراس دارند.
وی افزود: قدرت رژیم‌صهیونیستی ساختگی است و گاه با همه تجهیزات، تانك‌ها و بمب‌ها، توان رویارویی با مبارزان فلسطینی را ندارد. این رژیم تنها در جنایت، قتل و خیانت پیشتاز است.
لبابیدی با اشاره به ناامنی منطقه خاورمیانه در اثر قانون‌شكنی و توسعه‌طلبی رژیم‌ صهیونیستی گفت: سازمان‌ها و كشورهای طرفدار جنبش صهیونیسم تنها به امنیت این رژیم می‌اندیشند و امنیت ساكنان اصلی منطقه را فراموش كرده‌اند.
مفتی اهل سنت فلسطین در لبنان با بیان این كه رژیم صهیونیستی در انفجارهایی كه در نقاط مختلف جهان رخ می‌دهد، دست دارد، ادامه داد: موشك‌های این رژیم نه تنها مبارزان فلسطینی، بلكه شهروندان فلسطینی را نیز هدف قرار می‌دهد و تفاوتی میان آنها قایل نیست و جامعه جهانی نیز سكوت كرده است.
لبابیدی اظهار داشت: جامعه بین‌المللی در برابر قضیه فلسطین سه گروه هستند. یكی از آنها اتحادیه اروپا است كه اسیر افكار جنبش صهیونیسم شده و سالانه كمك‌های فراوانی برای رژیم صهیونیستی ارسال می‌كند.
وی جامعه آمریكا را دومین گروه دانست و گفت: آمریكا زیر سیطره گروه فشار یهودیان و صهیونیست‌ها در آن كشور قرار دارد و سیاست‌ها و تصمیم‌های دولت امریكا تحت تاثیر این گروه اتخاذ می‌شود.
به عقیدة مفتی اهل سنت فلسطین سومین گروه، بقیه كشورهای جهان هستند كه قدرت هیچ گونه تاثیری در جنگ و صلح در خاورمیانه ندارند و حتی برخی از آنها برای حفظ منافع خود، رژیم صهیونیستی را تایید می‌كنند.
لبابیدی با اشاره به اختلاف داخلی میان گروه‌های فلسطینی گفت: مردم فلسطین هیچ مشكلی با همدیگر در داخل ندارند و با یكدیگر همكاری می‌كنند. مشكلات به وجود آمده در میان فلسطینی‌ها همواره ناشی از دخالت‌های خارجی بوده است.
به گفته لبابیدی، اختلاف نظر میان گروه‌های مختلف نه تنها مشكل‌ساز نیست، بلكه گاه كارگشا نیز هست؛ اما این گروه‌ها در امور جدی و اساسی با یكدیگر همكاری می‌كنند.
وی به توافق اولیه جنبش مقاومت اسلامی حماس و جنبش ملی آزادیبخش فلسطین فتح اشاره كرد و گفت: هدف توافق این دو گروه و سایر گروه‌های فلسطینی همكاری در كابینه آینده و به پیروزی رساندن تجربه موفق انتخابات اخیر مجلس قانون‌گذاری است.
شیخ سلیم لبابیدی، متولد سال ۱۹۵۶‬ میلادی در شهر یافا در فلسطین اشغالی، مفتی اهل سنت فلسطین در لبنان، دارای مدرك دانشگاهی در رشته‌های پژوهش‌های اسلامی، حقوق، روان‌شناسی و علوم اجتماعی است. وی از پایه‌گذاران دارالفتوای فلسطین و بعثه حج فلسطینیان در لبنان است.
 رسا

UserName