• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:27
  • تاريخ :

نظاره گر پیروزی اسلام و شكست صهیونیسم خواهیم بود

  استاد تاریخ حوزه علمیه قم،   در سالن اجتماعات مدرسه عالی امام خمینی (ره)، حوادث به وجود آمده در ماه‌های اخیر را نشانه درماندگی غرب و استكبار جهانی و پیروزی جهان اسلام عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار تبیان به نقل از رسا، حجت‌الاسلام و المسلمین   طائب، در این مراسم كه از سوی مركز جهانی علوم اسلامی قم برگزار شده بود، اظهار داشت: انتشار كاریكاتور اهانت به رسول اكرم (ص)، نشانگر درماندگی استكبار جهانی و غرب بود. مشخص است چه بلایی به سر آنها آمده كه این گونه به خود اجازه می‌دهند خط قرمزی را كه برای خود قایل بودند، را از بین ببرند.
وی با بیان این‌كه جهان اسلام انتشار این كاریكاتور را منتصب به غرب می‌داند، گفت: اقدام سلمان رشدی علی‌رغم اهانت به ساحت رسول خدا (ص)، جهان اسلام آن را منتصب به دنیای غرب ندانست، ولی مسلمانان چاپ و انتشار كاریكاتور اهانت به رسول اكرم (ص) را منتصب به غرب می‌دانند؛ زیرا دولت دانمارك از آن حمایت و كشورهای دیگر نیز آن را به چاپ رساندند و حتی اسراییل و امریكا هم از آن حمایت كردند.
استاد تاریخ حوزه علمیه قم، این اقدام غرب بر ضد اسلام را ثابت كننده شعار تاریخی ایران مبنی بر دشمنی غرب با اسلام عنوان كرد و افزود: در این ماجرا جهان اسلام به این نتیجه رسید كه اینقدر ایران بر توطئه چینی و دشمنی امریكا و غرب تأكید می‌كند، یك توهم نیست، بلكه واقعیتی است انكار ناپذیر و بحمد الله قبل از این‌كه همانند حوادث گذشته تاریخ كار از كار تمام شود، امروز جهان اسلام از خواب بیدار شده است. این حادثه بیدار باشی برای مسلمانان بود و خیزشی را بر ضد استكبار جهانی به وجود آورد.
وی تجربه انقلاب اسلامی و وحدت ملی آن را برای غرب نگران كننده ارزیابی كرد و ادامه داد: مسلمانان جهان در شرایط كنونی با حفظ وحدت خود اگر به این نتیجه برسند كه غرب دشمن آنهاست و بدون اعلام جنگ تنها به تحریم كالاهای غرب مبادرت كنند، دنیای استكبار سقوط خواهد كرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین طائب، اقدام تروریستی غرب در تخریب بارگاه حرم امامین عسكریین (ع) را بیانگر وحشت غرب از وحدت به وجود آمده در جهان اسلام به واسطه توهین به پیامبر اسلام (ص) دانست و خاطر نشان كرد: غرب زمانی متوجه شد كه در انتشار كاریكاتور اشتباه كرده است كه دیگر كار تمام شده بود. بر همین اساس به دنبال توطئه‌ای بودند تا اعتراضات عمومی در این خصوص را شیعی كنند و به مسلمانان بقبولانند كه شما بازی ایران را خورده‌اید.
وی تخریب بارگاه ملكوتی ائمه (ع) را با هدف ایجاد جنگ روانی و تحریك شیعیان برای مقابله با سنی‌ها برشمرد و بیان داشت: بالاترین هدف استكبار از این جنایت ایجاد جنگ روانی بود تا در سایه آن ابتدا خیزش جهان اسلام در مقابل غرب فروكش كند و در مرحله بعد وحدت ایجاد شده در بین شیعه و سنی را از بین ببرند.
استاد حوزه علمیه قم، نحوه ‌به‌كارگیری مواد منفجره زمان عملیات و شیوه عملكرد را تنها در تخصص نیروهای اشغال‌گر دانست و آمادگی رسانه‌های غربی در انتشار گسترده خبر این حادثه و همچنین حوادث بعدی آن مبنی بر حمله به شیعیان و سنی‌ها را بیانگر یك عملیات از پیش طراحی شده عنوان كرد.
وی اسراییل را مادر همه تفرقه‌ها و دشمنی‌های موجود در جهان اسلام معرفی كرد و با بیان این‌كه نتیجه عملكرد آنها بر عكس خواست خودشان، موجب وحدت شیعه و سنی شده؛ گفت: اسراییل در شمال با حزب الله لبنان كه شیعیان هستند و از جنوب با حماس كه سنی‌ هستند درگیر شده است. آن روزی كه صهیونیسم از زمین حذف شود، چراغ نفاق هم در دنیا خاموش می‌شود و در شرایط كنونی ما پیروزی خودمان و صهیونیسم شكست خورده را می‌بیند.

UserName