• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1396/01/30
  • تاريخ :

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان:

حضور تبلیغی روحانیون در فضای مجازی از ضرورت های امروز حوزه است

مدیرسازمان تبلیغات اصفهان بر ضرورت نقش آفرینی شبکه تبلیغ دین در فضای مجازی تاکید کرد.

حضور تبلیغی روحانیون در فضای مجازی از ضرورت های امروز حوزه است

 

وی افزود: هر چند ضرورت تبلیغ چهره به چهره و منبر همچنان به جای خود باقی است، ولی شکل برقراری ارتباطات در دنیای جدید متفاوت شده و بیشترین ارتباط در فضای مجازی صورت می گیرد.

حجت الاسلام رحمت الله اروجی، عصر امروز در نشست شورای فضای مجازی حوزه علمیه اصفهان که به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت فضای مجازی و تبلیغ دین در عرصه بین الملل، تصریح کرد: با گسترش و شکل گیری ارتباطات جدید، هر چند ضرورت تبلیغ چهره به چهره و بهره گیری از ظرفیت منبر و تاثیر آن همچنان به جای خود باقی است، ولی شکل برقراری ارتباطات در دنیای جدید متفاوت شده و بیشترین ارتباط در فضای مجازی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه ارتباط گیری در فضای مجازی آسان است و از طرفی این سهولت، مخاطراتی در پی دارد، افزود: با برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه می‌توان از فضای مجازی در راستای تبلیغ و ترویج ارزش های الهی استفاده نموده و شاهد تبلیغ دین در گستره‌ی جهانی باشیم.

حجت الاسلام اروجی در در ادامه به فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: بیش از 15 سال است که سایت «تبیان» با هدف تولید محتوای فرهنگی و دینی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی راه اندازی شده و تاکنون در این زمینه بسیار موفق بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ادامه به معرفی سایت «تلاوت» وابسته به سازمان دارالقرآن الکریم پرداخت و افزود: اطلاعات و اخبار مربوط به فعالیت های قرآنی در سطح کشور، آگاهی از اطلاعیه ها و ابلاغیه ها و همچنین مراحل ثبت و صدور مجوز فعالیت موسسات و خانه‌های قرآنی از این طریق انجام می گیرد.

وی، سامانه جامع اعزام مبلّغ (سجام) را یکی از بسترهای مناسب برای مدیریت امور تبلیغ دین بیان کرد و گفت: کلیه روحانیانی که به نوعی در کسوت تبلیغ دین هستند، می توانند در این سامانه ثبت نام کنند و از این طریق زمینه های تعامل و همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی برای آنان فراهم می شود.

حجت الاسلام، اروجی، بانک اطلاعات تشکل های دینی(طوبی) را از دیگر ظرفیت های مهم سازمان تبلیغات اسلامی برای ارائه خدمات به جامعه و گروه های هدف برشمرد و افزود: دسترسی به بانک جامع اطلاعات تشکل های دینی اعم از هیئات مذهبی، کانونهای فرهنگی تبلیغی، انجمنهای اسلامی و مداحان و همچنین صدور مجوز فعالیت آنان، از طریق این سامانه صورت می پذیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اصفهان همچنین مدیریت، ساماندهی و نظارت بر اعتکاف را یکی از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و گفت: امسال سامانه جامع ثبت نام الکترونیکی اعتکاف استان اصفهان راه اندازی شد و به منظور برقراری ارتباط مستمر با معتکفین کانال ارتباطی و تعاملی عاکفین در پیام رسان کاملا ایرانی گپ با شناسه @akefin در دسترس قرار گرفت.

حجت الاسلام اروجی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: از دو سال پیش با تعریف پست کارشناس برنامه‌ریزی فعالیتهای رسانه‌ای در ساختار جدید سازمان تبلیغات و ابلاغ به ادارات کل تبلیغات اسلامی استانها، زمینه های آموزش و تولید محتوای فرهنگی و دینی رونق بیشتری گرفته است.

شورای فضای مجازی حوزه علمیه اصفهان در پی تاکیدات حضرت آیت الله طباطبایی نژاد نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، در سال 1395 تشکیل شد و جلسات آن به صورت دوّار به میزبانی یکی از اعضا برگزار می شود, دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه شعبه اصفهان، مرکز مدیریت حوزه های علمیه، اداره کل تبلیغات اسلامی، مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه و بنیاد مهدویت و آینده پژوهی از جمله اعضای شورای فضای مجازی حوزه علمیه هستند

منبع: حوزه نیوز

UserName