• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1396/01/24
  • تاريخ :

اسکی و گرمای هیجان در پیست «خوشاکو»

اگر به اسکی کردن علاقه دارید و دوست دارید این ورزش پر از هیجان  را در یک فضای زیبا انجام دهید، به ارومیه سفر کنید و خاطرات ورزشی خوبی را برای خودتان رقم بزنید.پیست اسکی «خوشاکو»ی ارومیه که وسیع‌ترین و برف گیرترین پیست اسکی خاورمیانه است در یک آخر هفته به‌یادماندنی فرصت باهم بودن اعضای خانواده را فراهم می‌کند.

فرآوری: علیرضا عابدینی-بخش گردشگری تبیان

سکی و گرمای هیجان در پیست «خوشاکو»

خوشاکو یکی از بخش های ارومیه است که به خاطر کوه ها و مناظر دیدنی گردشگران زیادی را جذب کرده است. این منطقه کوهستانی زیبا دارای امکانات مناسب برای انواع ورزش های زمستانی مانند اسکی و تیوب سواری است.

موقعیت جغرافیایی پیست

پیست اسکی «خوشاکو» در 40 کیلومتری شهرستان ارومیه در منطقه «راژان» و در روستای «خوشاکو» قرار دارد. «خوشاکو» روستایی از توابع بخش «سیلوانه» شهرستان ارومیه در استان آذربایجان غربی است.

مسیر دسترسی به این پیست از دو محور «بند» و «انهر» امکان پذیر است. این پیست با توجه به قرار گرفتن در یک منطقه گردشگری و نیز هم مرزی استان با چهار کشور، ظرفیت و قابلیت جذب گردشگر و نیز میزبانی مسابقات کشوری و حتی بین المللی را دارد.

سکی و گرمای هیجان در پیست «خوشاکو»

قابلیت تبدیل به پیست اسکی روی چمن

پیست اسکی خوشاکوی ارومیه فارغ از خصوصیت خاص منطقه‌ای به دلیل شرایط آب وهوایی منطقه قابلیت تبدیل شدن به پیست اسکی روی چمن را در فصل تابستان را دارد.این پیست به سبب موقعیت مناسب جغرافیایی علاوه بر اینکه مکانی برای ورزش های زمستانی است، به عنوان یکی از جاذبه های توریستی آذربایجان غربی، علاقه مندان طبیعت را به سوی خود فرا می خواند.

در فصل زمستان به دلیل موقعیت طبیعی و آب و هوایی و بارش مناسب برف، شرایط مطلوبی برای پیست اسکی در این منطقه به وجود می آید.این شرایط در روزهای نخست سال همچنان در خوشاکو باقی می ماند و سالانه گردشگران و ورزشکاران زیادی را از سراسر کشور به خود جذب می‌کند.

سکی و گرمای هیجان در پیست «خوشاکو»

این منطقه به دلیل برخورداری از کوه های با شیب مناسب، چشم انداز زیبا و تجهیزات ورزش های زمستانی، موقعیت ویژه ای جهت فعالیت علاقمندان به ورزش اسکی را دارا است و همچنین  به دلیل وجود پوشش گیاهی مناسب، قابلیت ایجاد پیست اسکی روی چمن را نیز دارا است و هر سال با آغاز فصل سرما و انباشت برف، پذیرای اسکی بازان از کشورهای خارجی و استان های مختلف کشور و علاقه مندان به ورزشهای زمستانی است .

از برف بازی و ساخت آدم برفی تا اسکی و تله سیژ

 برف بازی و ساخت آدم برفی تا اسکی بازی و تله سیژ سواری، همه اینها فرصت هایی است که خانواده ها می توانند برای یک دورهمی جذاب آخر هفته از آنها استفاده کنند، ضمن اینکه خیلی از خانواده ها علاقه مند به شرکت در برنامه های برف پیمایی در این منطقه هستند.

سکی و گرمای هیجان در پیست «خوشاکو»

با توجه به قیمت ابزار ورزش اسکی، در این پیست وسایل اسکی با قیمت مناسبی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. هم اکنون نیز بسیاری از ورزشکاران استانهای کشور و حتی کشورهای مختلف برای استفاده از امکانات پیست اسکی خوشاکو به آذربایجان غربی سفر می کنند.

سکی و گرمای هیجان در پیست «خوشاکو»

پیست اسکی خوشاکوی ارومیه با 50 هزار متر مربع مساحت روزهای جمعه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان به ورزش مفرح اسکی است.

این پیست از مدتی قبل به دلیل مشکلات فنی و سخت افزاری تعطیل شده بود که با پیگیری های مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان مجددا بازگشایی شده است .


منابع : باشگاه خبرنگاران جوان، همگردی، تسنیم، مهرنیوز

 

UserName