• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 11:23
  • تاريخ :

غنی سازی در داخل كشور، خط قرمز ایران است

  فرمانده تیپ مستقل 83 امام جعفر صادق (ع) جمعه شب در مراسم تودیع و معارفه فرمانده بسیج مدرسه معصومیه قم، غنی سازی اورانیوم در خاك ایران را خط قرمز كشورمان اعلام كرد.

به گزارش خبرنگار تبیان به نقل از  رسا، حجت الاسلام ذوالنور در این مراسم، با اشاره به برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران بحث غنی سازی اورانیوم در داخل كشور را خط قرمز ایران عنوان كرد و توضیح داد: اصرار غرب به ویژه امریكا بر پیشرفت نكردن ایران در غنی‌سازی اورانیوم است، ولی غنی سازی در ایران خط قرمز ما به شمار می‌آید. زیرا نخستین گام دست‌یابی به سوخت هسته‌ای غنی سازی اورانیوم می‌باشد.
وی با بیان اینكه در برنامه توسعه بیست ساله نظام، بیست هزار مگاوات انرژی هسته‌ای می‌بایست در كشور تولید شود گفت: اگر بخواهیم به این دست آورد برسیم باید بیست نیروگاه مانند نیروگاه بوشهر ایجاد كنیم و در صورتی كه طرح روسیه برای غنی سازی در آن كشور را بپذیریم، هنگامی كه در تمام عرصه‌های اقتصادی، آموزشی، پزشكی و مانند آن كشور وابسته به این انرژی شد آن‌ها از ما امتیاز خواهند گرفت. همان كاری كه امروز با اوكراین در مسأله گاز كردند.
فرمانده تیپ مستقل 83 امام جعفر صادق (ع) روسیه را نیازمند و محتاج همكاری با ایران عنوان و تصریح كرد: در حال حاضر برای ساخت نیروگاه اتمی بوشهر یا هزار شغل مستقیم و 46 هزار شغل غیر مستقیم برای پنجاه شركت روسی ایجاد شده است. از این رو اگر روزی به كشور روسیه وابسته شویم آن‌ها نه تنها امتیاز مادی بلكه امتیاز‌های معنوی هم از ما خواهند گرفت. بر همین اساس سیاست ایران بر تولید صفر تا صد سوخت هسته‌ای در داخل كشور است.
وی با اشاره به موفقیت‌های چند ماه اخیر در مسأله هسته‌ای كشورمان یاد آور شد: امروز مركز فن‌آوری اصفهان فعال است و تحقیقات هسته‌ای آغاز شده است و فشارهای بین المللی در مذاكرات از این پس بر روی غنی سازی است كه خط قرمز ما به شمار می‌رود. مسئولان كنونی، مانند مسئولان پیشین نیستند كه با یك مشكل، میدان را خالی كنند و فریب بخورند. امروز در مذاكرات، برتری با ماست.
وی هدف و نقشه غرب در مذاكره با ایران را ذوب كردن تمام وسایل موجود در ایران عنوان كرد و اظهار داشت: طرح جدید رییس جمهوری ایران مبنی بر مشاركت كشور‌های غربی در فن آوری هسته‌ای كشور ایران واقعی‌ترین اعتماد سازی به شمار می‌رود.
حجت الاسلام ذوالنور در ادامه سخنان رییس جمهوری ایران را در سازمان كنفرانس اسلامی شكننده طرحی شوم برای به رسمیت شناخته شدن اسراییل در آن كنفرانس ارزیابی كرد و با انتقاد از فشارهای داخلی به رییس جمهور در این ماجرا توضیح داد: برخی از كشورهای عربی بر اساس فشاری كه بر روی آن‌ها آمده است به دنبال به رسمیت شناختن اسراییل برای خوش خدمتی به امریكا بودند كه احمدی‌نژاد با آن سخنرانی نتیجه كنفرانس را یكصد و هشتاد درجه تغییر داد و بسیاری از سران كشورهای اسلامی از او تشكر كردند. این در حالی بود كه بعضی افراد در لباس خودی‌ها در داخل كشور او را مورد انتقاد قرار دادند.
وی با زیر سئوال بردن مسأله هولوكاست، آن را دروغی تاریخی و بدون سند دانست و چنین گفت: تنها سند این دروغ بزرگ تاریخی گزارش یكی از نیروهای جاسوسی انگلستان در منطقه است و سند دیگری ندارد. ولی تاكنون كسی جرأت تحقیق در این مسأله را ندارد و تنها كشوری كه آن را به چالش كشید ایران است.
وی ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت را در شرایط كنونی بعید برشمرد و نتیجه آن را افزایش قیمت نفت به بالای صد دلار و به وجود آمدن بحران اقتصادی در جهان پیش‌بینی كرد.
فرمانده تیپ مستقل 83 امام صادق (ع) در بخش دیگری از سخنان خود مخالفان اعلام اسامی متخلفان اقتصادی در كشور را گردن كلفت خواند و خاطر نشان كرد: اگر بنده به اسامی مفسدان اقتصادی دست پیدا كنم بی‌گمان آن‌ها را اعلام می‌كنم. علت تأخیر در افشای نام آن‌ها برای ما یك معماست.
وی با اشاره به انتخابات آینده مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: انتخابات خبرگان در وقت مقرر برگزار خواهد شد و بحث تجمیع شامل این انتخابات نمی‌شود. زیرا تأخیر در این انتخابات برای كشور عوارضی دارد.

UserName