• تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1382/06/24
  • تاريخ :

سینمای ایران 103 ساله شد

تهران – هفتمین جشن سینمای ایران در سالگرد 103 سالگی آن ، شنبه شب گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سینماگران در تالار وحدت تهران برگزار شد.

به گزارش واحد مركزی خبر، خانه سینما از 5 پیشكسوت سینمای ایران تقدیر كرد، و تندیس این خانه را به سینماگران برگزیده در رشته های مختلف اهدا كرد. حاضران در این جشن در پایان ، فیلمی را درباره سینمای ایران و افق آینده آن تماشا كردند.

دومین جایزه بین المللی برای حنا مخملباف

به گزارش ایسنا، سازمان منتقدین فرهنگی زنان ایتالیا جایزه « نگاه ویژه» خود را به حنا مخملباف به خاطر ساخت فیلم « لذت دیوانگی» اهداء كرد. در بیانیه ی هیأت داوران آمده است: این جایزه به خاطر نگاه متفاوتی است كه فیلمساز به زن معاصر داشته است. پس از جایزه جوانترین فیلمساز جهان از جشنواره " ونیز "  این دومین جایزه حنا مخملباف برای ساخت فیلم " لذت دیوانگی "  است.

مهران مدیری در « توكیو بدون توقف»

فیلم « رؤیای جوانی» ساخته نادر مقدس پس از 20روز نمایش در سینماهای تهران حدود 26 میلیون تومان فروخت و جای خود را به فیلم « توكیو بدون توقف»ساخته علی عالم زاده داد.

در این فیلم كه از روز چهارشنبه در گروه سینمایی قدس به نمایش در آمده است، بازیگرانی چون مهران مدیری، پانته آ بهرام، حسن شكوهی و گوهرخیر اندیش، ایفای نقش می كنند. توكیو بدون توقف ، داستان مدیر شركتی است كه بر اثر یك اتفاق می تواند ذهن بقیه را بخواند.

UserName