• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 897
 • پنج شنبه 1395/10/9
 • تاريخ :

برای روز عروسیتان آماده شوید

روز عروسی هر فرد، شاید مهمترین روز زندگی او باشد، چرا که عمری به انتظار آن بوده و انشالله که دیگر تکرار نخواهد شد.

زینب عشقی_ بخش زیبایی تبیان
برای روز عروسیتان آماده شوید

می توانید با انجام دادن نکاتی ساده، آمادگی خود را برای آن روز افزایش بدهید و استرس و نگرانی را از خود دور کنید و از این روز تکرار نشدنی لذت کافی را ببرید.
کارهایی که باید از چند ماه قبل انجام دهید
اول لباس
اولین و مهمترین کار انتخاب یک لباس عروسی است که به تن شما بیاید و برازندتان باشد، از چند ماه قبل، به اتفاق یک فرد با حوصله، به لباس عروس فروشی ها سر بزنید، مدل هایی که به تازگی مد شده است را بررسی کنید، از هر مدلی یکی دو لباس را بپوشید تا ببینید به هیکل شما می آید یا نه، مثلا کسی که سینه های بزرگی دارد، یقه ی دراپه برای او مناسب نیست و سینه های او را بزرگتر نشان می دهد و یا فردی که بازوان خیلی لاغری دارد، حتما باید لباس آستین دار بپوشد تا لاغری بازوانش را بپوشاند.
خلاصه این که مدل های مختلف را بپوشید و نظر همراهتان را هم جویا شوید تا بتوانید بهترین مدل لباس عروسی که بهتان می آید را انتخاب کنید.

انتخاب تور سر مناسب
قبل ترها تور سر برای این بود که صورت عروس نمایان نشود، اما امروزه جنبه ی تزئینی پیدا کرده و شامل دو لایه شده که یکی را در هنگام عقد روی صورت می اندازند و دیگری را پشت سر رها می کنند.
از انتخاب تورهای شلوغ و پر کار بپرهیزید، چرا که تمام توجهات را جلب می کند و دیگر کسی لباس و جواهرات شما را نمی بیند، نقطه ی اوج شما باید لباستان باشد نه تور روی سرتان!
بهتر است با کمترین هزینه از پارچه فروشی مقداری تور بخرید و خودتان روی آن کار کنید، البته حواستان باشد اگر کار روی لباستان سنگ است، روی تورتان هم سنگ کار کنید و اگر گیپور است، کار تور روی سر هم باید گیپور باشد.
به رنگ لباس و تورتان هم توجه کنید، نکند حواستان نباشد و لباستان شیری باشد و تورتان سفید یا نبانی، که اصلا جالب نیست، پس هماهنگی رنگ و کار تور و لباس، ضروری است.
بدنتان را بسازید
کار با دستگاه های ورزشی، بدنتان را فرم می دهد، پس از چند ماه قبل از مراسم، اسمتان را در یک باشگاه بنویسید و با ورزش و کار با دستگاه، هیکلتان را خوب فرم دهید.

مطمئن باشید هیچکس مدل کفش شما را نمی بیند، مگر این که دامنتان کوتاه باشد، اما همه صورت خسته و آزار دیده ی شما را خوب تشخیص می دهند، پس لطفا راحتی را فدای زیبایی نکنید.

کاری که باید چند هفته قبل انجام شود
کفش

با کفشتان شوخی نکنید، بهترین روز زندگیتان، با کفشی که پایتان را می زند، اصلا جالب نیست، با جناب آقای کفش فروش هم تعارف نکنید، به او بگویید که کفش را برای روز عروسیتان می خواهید و حداقل یک ربع با آن راه بروید.
مطمئن باشید هیچکس مدل کفش شما را نمی بیند، مگر این که دامنتان کوتاه باشد، اما همه صورت خسته و آزار دیده ی شما را خوب تشخیص می دهند، پس لطفا راحتی را فدای زیبایی نکنید.
گیاه خواری
از چند هفته قبل از مراسم، سبزیجات را به نحو زیادی مصرف کنید تا پوستتان شفاف شود و لکه های آن کمرنگ، فست فود و چیپس و پفک و نوشابه و شیرینی، لک می آورد و پوست صورتتان را کدر می کند، سبزیجات و میوه جات و آب فراوان، کمک شایانی به شادابی پوستتان می کند.
خدمات زیبایی
می خواهید برنزه شوید؟ موهایتان را رنگ و مش کنید؟ ناخن بکارید؟ لنز رنگی بگذارید؟ همه ی اینها را چند هفته قبل از مراسم انجام دهید تا اگر خدای نکرده به چیزی حساسیت داشتید با پوست قرمز شده و چشمان باد کرده و کله ی زخم، عروس نشوید.
ریسک نکنید و اولین بلاهای زیبایی را که می خواهید بر سرتان بیاورید، نزدیک مراسمتان نباشد.
یکی دو روز قبل
این زمان هنگام اپیلاسیون و تمیز سازی پوست، ابرو برداشتن، بند انداختن و زیبایی ناخن است، بعد آماده کردن لباس، کفش، جواهرات، تور دیگر وسایل مورد نیاز است.
روز قبل از مراسم
اگر در زندگیتان برنامه ریزی داشته باشید، روز قبل از مراسمتان باید یکی از آرام ترین روزهای زندگیتان باشد، در آن روز ترجیحا از خانه بیرون نروید، استراحت کنید، موسیقی ملایم گوش دهید و ... شاید دیدن یک فیلم سینمایی جالب به کاهش استرس شما کمک کند، و شاید هم یک پیاده روی سبک، آرام باشید و از آخرین روز دوران مجردیتان لذت ببرید.

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
متفاوت ترین مدل های لباس عروس

متفاوت ترین مدل های لباس عروس

متفاوت ترین مدل های لباس عروس
ساده ترین لباس عروس ساتن

ساده ترین لباس عروس ساتن

ساده ترین لباس عروس ساتن
لباس عروس با آستین تور

لباس عروس با آستین تور

لباس عروس با آستین تور
عروس با تور بلند

عروس با تور بلند

عروس با تور بلند
UserName