• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 37
 • يکشنبه 1395/9/28
 • تاريخ :

دانشکده خبر آماده برگزاری دوره‌های تخصصی برای روابط عمومی

رئیس دانشکده خبر شیراز گفت: دانشکده خبر آماده برگزاری دوره‌های تخصصی روابط عمومی و سایر دوره‌های مرتبط با حوزه رسانه ویژه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی است.

هومن بهلولی- روابط عمومی

محمود شاکر

 

به گزارش روابط عمومی، محمود شاکر در حاشیه اجرای طرح کاربینی دانشجویان رشته‌های کاردانی و کارشناسی روابط عمومی دانشکده خبر شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح کاربینی دانشجویان روابط عمومی با حضور محمدهادی مشفق  از استادان موفق و جوان این دانشکده، در چند روز گذشته برگزار و در آن دانشجویان با بازدیدهای میدانی از واحدهای روابط عمومی دستگاه‌های مختلف اجرایی در شهر شیراز با اصول روابط عمومی آشنا شدند .

شاکر گفت: بازدید دانشجویان دانشکده خبر شیراز از روابط عمومی‌ اداره‌ها و نهادهای اجرایی در قالب درس کاربینی،در ترم‌های مختلف با حضور مدرسان دانشکده برگزار می‌شود  و در آن دانشجویان به صورت عملی با فعالیت روابط عمومی آشنا می‌شوند .

وی بیان کرد: هدف اصلی دانشکده خبر تربیت نیروهای حرفه‌ای و کارشناس در حوزه روابط عمومی است و این مهم نیز در راستای رسالت اصلی دانشگاه جامع علمی کاربری مبنی بر مهارت آموزی اتفاق می‌افتد .

شاکر خاطرنشان کرد: موضوع مهارت آموزی در کنار دروس تئوری یک اصل جدی و اساسی در دانشکده خبر شیراز است و این مهم با جدیت تمام در حال پیگیری و برنامه‌ریزی است .

رئیس دانشکده خبر شیراز با بیان اینکه بازدیدهای میدانی دانشجویان روابط عمومی این دانشکده تاثیر بسزایی در تعامل این دانشکده با سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی دارد تصریح کرد: در این راستا نیز دانشکده خبر نیز آماده برگزاری دوره‌های تخصصی روابط عمومی و سایر دوره‌های مرتبط با حوزه رسانه ویژه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی است .

شاکر گفت: با ظرفیت‌های بسیار مناسبی که در دانشکده خبر شیراز موجود است، فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، مسئولیت‌ خطیر روابط عمومی در برخی دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را بر عهده دارند که این برای دانشکده خبر جای بسی افتخار است .

وی بیان کرد: دانشکده خبر شیراز امروز آماده هرگونه همکاری با نهادهای دولتی و خصوصی در برگزاری جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و همایش‌های تخصصی در حوزه روابط عمومی و رسانه است .

محمد هادی مشفق استاد رشته روابط عمومی و گرافیک دانشکده خبر شیراز  نیز  اظهار داشت: بیش از 30 نفر از دانشجویان رشته کارشناسی روابط عمومی دانشکده خبر شیراز به منظور آشنایی با فعالیت‌های روابط عمومی از سازمان‌های آتش نشانی ، مخابرات استان فارس و اداره کل راه و شهرسازی بازدید کردند .

مشفق  با اشاره به اینکه در دنیای معاصر اطلاع‌رسانی دارای پیچیدگی های فراوانی است، اظهار داشت: در تعریف قدیمی روابط‌عمومی می‌گفتند روابط عمومی چشم و گوش و زبان سازمان باید باشد اما امروزه روابط عمومی قلب تپنده سازمان می‌دانند .

استاد جوان دانشکده خبر شیراز با اشاره به 150 تکنیک و ابزار مورد استفاده در روابط عمومی‌ها بیان کرد: تهیه گزارش‌های تحلیلی از مخاطب، نیازسنجی، مخاطب شناسی، تحلیل محتوای مطبوعات، رادیو، تلویزیون، اینترنت و تحلیل گفتمان بخشی از این تکنیک‌ها هستند .

مشفق با بیان اینکه هنر روابط عمومی، یافتن رمز نفوذ در دلهاست، خاطرنشان کرد: روابط عمومی بر سه محور اصلی آگاه‌سازی، اعتماد و مشارک آفرینی و تبادل اندیشه گام بر می‌دارد .

به گزارش تسنیم،در حال حاضر حدود یک‌هزار دانشجو در رشته‌های فعال در دانشکده خبر شیراز از جمله روابط عمومی، خبرنگاری، مترجمی زبان آثار دیداری و شنیداری، گرافیک، مدیریت تبلیغات فرهنگی، عکاسی حرفه‌ای، عکاسی خبری و عکاسی مد و پوشاک مشغول تحصیل هستند .

 

برگزاری سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی

برگزاری سیزدهمین کنفرانس بین المللی...

برگزاری سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی
برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی روابط عمومی

برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی...

برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی روابط عمومی
برگزاری دومین اجلاس بین المللی روابط عمومی

برگزاری دومین اجلاس بین المللی روابط...

برگزاری دومین اجلاس بین المللی روابط عمومی
مدیران اعتبارات لازم برای برگزاری نشست های خبری را در اختیار روابط عمومی ها قرار دهند

مدیران اعتبارات لازم برای برگزاری نشست...

مدیران اعتبارات لازم برای برگزاری نشست های خبری را در اختیار روابط عمومی ها قرار دهند
UserName