• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 216
 • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 10:36
 • تاريخ :

رهبر انقلاب در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی : تحقق عدالت ,

جمع زیادی از دانشجویان و تشكلهای دانشجویی و همچنین برگزیدگان المپیادهای دانشجویی , عصر دیروز در فضایی صمیمی با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو كردند.
در این دیدار آقایان ابوالقاسم اوجاقلو رتبه اول المپیاد دانشجویی الهیات و معارف اسلامی , ودود حیدری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی تهران , محمد دهقانی برگزیده جشنواره خوارزمی و دانشجوی مهندسی كامپیوتر , پرویز امینی دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل , ابراهیم شمشیری دبیركل جامعه اسلامی دانشجویان , هامون طهماسبی دارنده مدال نقره المپیاد جهانی شیمی , امیرعباس اسماعیلی دبیركل اتحادیه تشكل های سیاسی اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی , امیررضا نیكان نماینده نخبگان و چهاردولی نماینده دانشجویان شاهد به بیان دیدگاههای خود درباره مسائل مختلف پرداختند كه مهمترین نكات بیان شده عبارتند از :
استفاده بیش از پیش از ظرفیت استعدادهای علمی و نخبگان كشور و سیاستگذاری و برنامه ریزی صحیح و اقدام همه جانبه و هماهنگ جهت تحقق جنبش نرم افزاری
توجه و اهتمام بیش از پیش به گفتمان عدالت و عدالت محوری در برنامه های توسعه كشور و ارتقا كارآمدی نظام اسلامی در این جهت
تحقق عملی پاسخگویی مسئوولان
لزوم ایستادگی مسئوولان در مقابل فشارها و باج خواهی غرب در خصوص دانش هسته ای ایران بعنوان حق مشروع ملت ایران
ایجاد زمینه برای گسترش فرهنگ نقد در دانشگاهها
اهتمام جدی مسئوولان برای تعمیق معنویت و ارزشهای دینی در دانشگاهها
پیگیری مبارزه بی امان با مفاسد اقتصادی
لزوم ارتباط نزدیكتر مسئوولان با نسل جوان و دانشگاهی و حضور آنان در مجامع دانشجویی
جلوگیری از تبعیض موجود میان فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی با فارغ التحصیلان سایر دانشگاهها
و فرهنگ سازی برای الگو قرار گرفتن نخبگان در جامعه .
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار در سخنانی هدف از برگزاری جلسات هرساله با دانشجویان در ماه مبارك رمضان را شنیدن سخنان و دیدگاههای آنان و تكریم دانشگاه و دانشجو بمنظور تكریم علم و دانش دانستند.
ایشان پیشرفت همه جانبه كشور را در گرو سرمایه گذاری و تلاش در عرصه علم و دانشن دانستند و افزودند : محترم بودن علم در جامعه موجب جوشش استعدادهای درونی جامعه و بومی شدن علم و در نهایت استقلال و پیشرفت كشور و عدم تبعیت از بیگانه خواهد شد.
مقام معظم رهبری , ترویج علم در كشور را یكی از ثمرات مهم انقلاب اسلامی برشمردند و با اشاره به موفقیت های بدست آمده در فعالیتهای علمی و دانشگاهی تصریح كردند : رمز اصلی حل مشكلات و پیشرفت كشور , اهمیت دادن به علم است .
حضرت آیت الله خامنه ای با گلایه از برخی كوتاهی ها برای گسترش فرهنگ دینی و معنوی در دانشگاهها بر لزوم همراهی علم با تقوا , تزكیه و اخلاق تاكید كردند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین با تاكید بر لزوم فراگیر شدن گفتمان عدالت در جامعه خاطرنشان كردند : خواست عدالت و رفع فساد بعنوان درخواست همیشگی دانشجویان و جامعه مورد اهتمام باشد ضمن آنكه نباید در كنار این خواست , فعالیتها و كارهای مثبت انجام گرفته زیر سئوال رود.
ایشان مهمترین چالش كنونی نظام اسلامی با مراكز قدرت جهان را هراس آنها از اثبات كارآمدی نظام اسلامی دانستند و افزودند : در مواجهه با مسائل , مشكلات و كاستی ها باید برخورد بصورتی باشد كه زمینه حل مشكلات و كمك به مسئوولان بوجود آید.
ایشان همچنین با تاكید بر لرزوم حمایت عملی از نخبگان و زمینه سازی برای پیشرفت علمی آنان تاكید كردند : البته نخبگان نیز باید بدانند كه همه ما بدهكار ملت , تاریخ و نسلهای آینده هستیم و كسی نباید خود را طلبكار مردم بداند.
در پایان این دیدار نماز مغرب و عشا به امامت حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد و سپس حاضران روزه خود را بهمراه مقام معظم رهبری افطار كردند.
نبوغ علمی و فکری شهید صدر در ده سالگی

نبوغ علمی و فکری شهید صدر در ده...

نبوغ علمی و فکری شهید صدر در ده سالگی
تحلیلی بر دغدغه های مقام معظم رهبری درباره حوزه

تحلیلی بر دغدغه های مقام معظم رهبری...

تحلیلی بر دغدغه های مقام معظم رهبری درباره حوزه
شهرِ علم، جهاد و بصیرت«جایگاه شهر قم به روایت رهبر انقلاب»

شهرِ علم، جهاد و بصیرت«جایگاه شهر قم به...

شهرِ علم، جهاد و بصیرت«جایگاه شهر قم به روایت رهبر انقلاب»
کنگره آیت الله بهجت برگزار می شود

کنگره آیت الله بهجت برگزار می شود

کنگره آیت الله بهجت برگزار می شود
UserName