• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 127
 • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 10:20
 • تاريخ :

سكوت كشورهاى اسلامى و عربى محكوم است

آیت الله محمدحسین فضل الله در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در بیروت با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در فلسطین، سكوت كشورهای اسلامی و عربی را در قبال مسئله فلسطین به شدت محكومت و اعلام كرد: این كشورها كه نظاره‌گر جنایات رژیم صهیونیستی هستند در گناه این رژیم شریكند.
این روحانی شیعی در لبنان پس از توصیه نمازگزاران به عبادت و راز و نیاز در ماه رمضان و غنیمت شمردن لحظه‌های این ماه عزیز، در خطبه اول به اوضاع كنونی فلسطین اشاره كرد و گفت: كشورهای اسلامی و عربی و بسیاری از دولت‌های دیگر دنیا از اقدام عملی مؤثر در برابر جنایات امریكا و رژیم صهیونیستی خودداری می‌كنند و به راحتی نظاره‌گر تجاوزهای این رژیم بر ضد فلسطینیان هستند. فضل الله با شریك جرم دانستن كشورهای نظاره‌گر و ساكت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی تأكید كرد: كشورهای اسلامی از اینكه از طرف امریكا به تروریست و یا حامی تروریست متهم شوند، می‌ترسند و عكس‌العمل جدی در برابر رژیم صهیونیستی نشان نمی‌دهند كه این گناه بزرگی است. خطیب جمعه در بیروت خاطر نشان كرد: در شورای امنیت هم اگر دولتی جرأت كند و رژیم صهیونیستی را محكوم كند با سلاح وتو از طرف امریكا مواجه می‌گردد، همانطور كه چندی پیش شاهد بودیم.
وی در ادامه گفت: شورای امنیت‌، سازمان‌های بین‌المللی و بسیاری از كشورها دو مفهوم ترور و مقاومت را با یكدیگر اشتباه می‌كنند كه این امر نتیجه اقدامات استعماری امریكاست. آیت الله فضل الله افزود:‌ بسیار فرق است بین مفهوم ترور و تروریست و مفهوم مقاومت در برابر اشغالگر و دفاع از نفس و وطن كه آنچه در عراق و فلسطین شاهدیم، مقاومت است نه ترور. وی گفت: امریكای جنایتكار نیروهای مقاومت فلسطینی مانند حماس و دیگر نیروهای مقاومت عراقی را گروه‌های تروریستی معرفی می‌كند كه اقدامی بس استكباری و استعماری است.
این روحانی شیعی در لبنان شورای امنیت سازمان ملل را محلی برای فشار بر كشورهای جهان سوم توصیف كرد و گفت: این شورا كاملاً تحت سیطره امریكاست و همواره مخالف احقاق حقوق ملت‌ها و مردم ضعیف دنیاست.
محمدحسین فضل الله در ادامه به وضعیت بحرانی و آشفته عراق اشاره كرد و گفت: كشور و ملت عراق اشغالگری امریكا در وضعیتی آشفته و بحرانی به سر می‌برد. وی افزود: انفجارها، ترورها و ناامنی‌های متعدد در كشور عرصه را بر مردم این كشور بسیار تنگ كرده است. آیت الله فضل الله آگاهی، بیداری و پایداری مردم در برابر مشكلات و خطرهایی كه متوجه عراق است را عامل اصلی پیروزی این ملت برشمرد و افزود: مبادا ملت عراق گمان كند اشغالگران عامل آزادی، دموكراسی و امنیت در كشورند، خروج آنها از كشور موجب بحرانی شدن اوضاع می‌گردد.
وی در پایان درباره وضعیت لبنان تأكید كرد: مردم لبنان خواستار حكومتی هستند كه به اوضاع نابسامان اقتصادی برسد و در مواجهه با تهدیدهای خارجی رژیم صهیونیستی و امریكا، قدرت عمل داشته باشد. فضل الله تصریح كرد: تاریخ لبنان شاهد حكومت‌هایی بوده كه در زمینه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارای ضعف‌هایی بوده و كشور را دچار مشكلات فراوانی كرده‌اند كه از این پس نباید شاهد آن باشیم.
منبع : رسا
طلبه انقلابی در سیره بزرگان(1)

طلبه انقلابی در سیره بزرگان(1)

طلبه انقلابی در سیره بزرگان(1)
تبریز در سوگ عارفی شهید

تبریز در سوگ عارفی شهید

تبریز در سوگ عارفی شهید
بیانات علامه سید محمد حسین فضل الله(2)

بیانات علامه سید محمد حسین فضل...

بیانات علامه سید محمد حسین فضل الله(2)
انتفاضه شعبانیه

انتفاضه شعبانیه

انتفاضه شعبانیه
UserName