• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 314
 • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 10:19
 • تاريخ :

غرب و امریكا ، قرآن را كتاب تروریستى میدانند

آیت الله نوری همدانی شنبه در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی قم و جمعی از نیروهای نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به آیات قرآن درباره خیانت‌های بنی اسرائیل گفتند: اینها یك قوم لجوج، پیمان‌شكن و دروغ‌گو هستند.
ایشان در این دیدار با اشاره به سوره صف‌ تصریح كردند: این سوره مربوط به مجاهدین راه خدا و كسانی كه خود را برای گام برداشتن در راه خدا آماده كرده‌اند.
آیت الله نوری همدانی كتاب قرآن را یك حقیقت ارزیابی كردند و به نقل از آیت الله طباطبایی گفتند: آیت الله طباطبایی سه حقیقت را از آیات قرآن ذكر می‌كند. اول اینكه همه موجودات عالم دارای درك و شعورند و ما نباید فكر كنیم درك و شعور منحصر به انسان، حیوانات و حتی گیاهان است؛ بلكه هر موجودی از موجودات عالم دارای درك و شعور است و بر همین اساس می‌گویند در روز قیامت در و دیوار و زمین به اعمال انسان شهادت می‌دهند. دوم همه موجودات عالم خدا را حمد می‌كنند. یعنی صفات نیك خدا را ذكر می‌گویند و سوم آنكه همه موجودات خدا را تسبیح می‌كنند.
ایشان با بیان آیاتی از سوره صف درباره جهاد خاطر نشان ساختند: خداوند مسلمانان را برای جهاد آماده می‌كند ولی جهاد عظم و اراده نیاز دارد. اول اینكه بعضی‌ها فاقد اراده هستند و حرف می‌زنند ولی عمل نمی‌كنند و یا دوگانه برخورد می‌كنند. خداوند بشدت از این كار نهی می‌كند و می‌گوید خداوند كسانی را دوست دارد كه در صف واحدی مانند سد محكم و آهنین در جهاد ایستادگی و استقامت كنند.
این مرجع تقلید اشاره قرآن به قوم یهود را مد نظر قرار دادند و افزودند: یهود و نصارا چقدر به اسلام از پشت خنجر زدند و در 120 مورد از قرآن اسم حضرت موسی ـ ع ـ به كار رفته و بیشتر قصه‌های قرآن هم مربوط به قوم بنی اسرائیل است. اینها یك قوم پیمان‌شكن و دروغ‌گو هستند و از كارهای آنها لجاجت، عهد‌شكنی و پیغمبر‌كشی است تا جایی كه در یك روز 70 پیغمبر را كشتند و در نهایت چون منحرف شدند خداوند هم نور هدایت را در دل آنها خاموش كرد.
ایشان در خصوص اینكه غرب و بویژه امریكا قرآن را كتاب تروریستی می‌دانند، گفتند: در سال گذشته غرب برنامه‌ای برای جمع‌آوری كتاب‌های تروریستی طرح كرد و قرآن را اولین كتاب تروریستی اعلام كرد. این در حالی است كه قرآن بیش از همه كتاب‌‌ها در غرب و خود امریكا به فروش می‌رسد. بنده هم جوابی برای بوش نوشتم كه در قرآن خدشه نكنید، اگر خدشه كنید اصل یهود و نصارا زیر سؤال می‌رود، زیرا شما از یهود و نصارا هیچ چیز در دست ندارید و این قرآن است كه تاریخچه دین یهود و نصارا را تشریح كرده است.
آیت الله نوری همدانی خاطر نشان كرد: قرآن دو بشارت می‌دهد اول اینكه یهود و نصارا حیله و نیرنگ‌هایی بر ضد اسلام دارند تا نور خدا را خاموش كنند ولی بدانید خداوند نور خود را خواهد رسانید و دوم آنكه خداوند پیامبر ـ ص ـ را فرستاده و تمام ادیان را مغلوب خواهد كرد.
ایشان اضافه كردند: دشمن امروز با تمام قوا به حمله نظامی و فرهنگی بر ضد اسلام آمده‌اند و ما هم به خدا توكل داریم و وظیفه مجاهدین هم بسیار سنگین است. باید دست به دست هم بدهیم و این هدیه الهی یعنی انقلاب را حفظ كنیم و بدانیم كه راه حق همین است و كشته شدن در این راه شهادت است و بر اساس فرمایش امام ـ ره ـ وظیفه ما آن است كه مأمور به وظیفه باشیم نه نتیجه.
منبع : رسا

ملکه استنباط و بافت شخصیت علمی به عنوان هدف آموزشی حوزه

ملکه استنباط و بافت شخصیت علمی به...

ملکه استنباط و بافت شخصیت علمی به عنوان هدف آموزشی حوزه
اخلاق و حوزه (۲)

اخلاق و حوزه (۲)

اخلاق و حوزه (۲)
مدرک برای طلبه؛ کاه یا گندم؟! (۱)

مدرک برای طلبه؛ کاه یا گندم؟! (۱)

مدرک برای طلبه؛ کاه یا گندم؟! (۱)
دار هدنة (1)

دار هدنة (1)

دار هدنة (1)
UserName