• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1395/07/15
  • تاريخ :

برگزاری سومین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ستاد توسعه زیست فناوری با همکاری وزارت آموزش و پرورش سومین دوره جشنواره دانش آموزی زیست فناوری را در بین دانش آموزان سراسر کشور برگزار می نمایند.

آغاز ثبت نام سومین جشنواره دانش آموزی زیست فناروی

ایجاد انگیزه بین دانش آموزان و معلمان برای شناخت زیست فناوری، معرفی مدل های موفق ترویجی دانش آموزی آزمون شده و زمینه سازی توسعه آن در سطح کشور ، معرفی پژوهش سراها به عنوان مراکز مورد حمایت ستاد برای شکل گیری فعالیت های پژوهشی دانش‌آموزی با توجه به تاکید بر رویکرد پژوهش محوری در ترویج زیست فناوری و ایجاد ارتباط بین نهادهای دانش آموزی و نهادهای پژوهشی و صنعتی در حوزه زیست فناوری از اهداف برگزاری این جشنواره است.


این جشنواره دارای بخش های متنوع و جالبی همچون مسابقات در دو بخش ترویج و فرهنگ سازی و نوآوری و خلاقیت، نشست ها و سخنرانی های علمی، نمایشگاه، کارگاه های علمی و هنری ویژه دانش آموزان و دبیران، فن بازار، بازدید از مراکز علمی و صنعتی بیوتکنولوژی ایران و بازی های مهیج علمی است.

در بخش مسابقات سومین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری، کلیه دانش آموزان دختر و پسر دوره اول و دوم متوسطه سراسر کشور می توانند در دو بخش ترویج و فرهنگ سازی و نوآوری و خلاقیت از طریق آدرس اینترنتی www.irbsf.com حداکثر تا 30 مهر 95  ثبت نام کرده و آثار خود را ارسال نمایند، پس از داوری برگزیدگان برای حضور در جشنواره دعوت خواهند شد.

آغاز ثبت نام سومین جشنواره دانش آموزی زیست فناروی

مسابقات بخش ترویج و فرهنگ سازی در 9 رشته عکس میکروسکوپی، نقاشی، کاریکاتور، عکاسی، فیلم کوتاه، داستان کوتاه، پوستر، بازی و نرم افزار و ماکت سازی و مسابقات بخش نوآوری و خلاقیت در 2 رشته" ابداعات و اختراعات " و "طرح و مقاله پژوهشی " برگزار خواهدشد.

 آثار و دستاوردهای دانش آموزان توسط اساتید ستاد توسعه زیست فناوری داوری شده و برگزیدگان علاوه بر دریافت جوایز نفیس و لوح برتر، تندیس ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را دریافت خواهند کرد.
همچنین از مراکز آموزشی و پژوهش سراهای فعال و برتر در جشنواره تقدیر به عمل خواهد آمد.

انشالله سومین جشنواره دانش آموزی زیست فناروی در روز های چهارشنیه، پنج شنبه و جمعه مورخ 3 و 4 و 5 آذرماه در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار خواهد شد.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق سایت به نشانی ww.irbsf.com و یا با دبیرخانه تماس حاصل نمایند.

دبیرخانه: تهران، بلوار کشاورز، خیابان نادری، نبش کوچه حجت دوست، طبقه اول - تلفن: 81202203


بخش مرکز یادگیری سایت تبیان، تنظیم: نیلوفر یاقوتی

UserName