• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 308
 • يکشنبه 1395/7/18
 • تاريخ :

کنترل ذهنی اشیاء دستاورد تقدیری دوره اول مینو

کنترل ذهنی اشیاء دستاورد برتر دوره اول مینو

یازدهمین دوره از پروژه های دانش آموزی تبیان نیز با یاری خداوند و حضور پر شور شما دوستان و علاقمندان به پایان رسید.
در این دوره از جشنواره تعداد 185 گروه به عنوان گروه های تقدیری در بخش های سمینارهای علمی، مسابقات و غرفه های نمایشگاهی به عنوان گروه های تقدیری برگزیده و معرفی شدند.
 بر آن شدیم تا با معرفی پروژه های گروه های تقدیری علاوه بر قدردانی از این دوستان نوآور، زمینه ای را برای ایده پروری سایر پژوهشگران علاقمند فراهم آوریم.
  
مقطع: دوره اول
موضوع: کنترل ذهنی اشیاء
نام مدرسه: مینو
نام استاد: خانم آزاده کریمی
دانش آموزان: مبینا سادات بهبهانی، نیلوفر شایسته، زهرا طرهانی، بهارسادات موسوی

چکیده:
اواج ذهنی ایجاد شده توسط مغز انسان می تواند به صورت هوشمند اشیاء مورد نظر را کنترل نماید.
در دوران اخیر، پیشرفت های شگرفی در فهم انسان از مغز به دست آمده است. مطالعه مغز انسان و توانمندی های آن یکی از بزرگ ترین چالش های علمی و فلسفی بشری است. ذهن، از پیچیده ترین ماهیت در جهان هستی برخوردار است. مغز انسان از لحاظ زیست شناسی یك سرزمین فتح نشده بزرگ تلقی می شود. پیشرفت های شگرفی در فهم انسان از مغز، به خصوص در مقوله چگونگی پردازش ها و فرآیند های عصبی رخ داده است. ارتباطات عصبی در ذهن انسان، هم شیمیایی و هم الكتریكی اند. چگونگی عمل ارتباطات عصبی از لحاظ معنا شناسی هنوز چندان مشخص نشده است.

موضوع اصلی این تحقیق کنترل هوشمند حرکات اشیاء گوناگون با قدرت ذهن انسان می باشد. برای حل این مسئله باید جنبه های مختلف مغز و ذهن انسان از رویکردهای متفاوت مورد بررسی قرار گیرند و از نزدیک ترین رویکردها برای بررسی چگونگی دریافت علائم مورد نظر ذهنی و انتقال آن به جسم مد نظر با توجه به مدارهای واسط و باز خوردهای ناشی از عمل کننده ها استفاده نمود. در نتیجه انسان با یک ساز و کار کاملاً منظم قادر به کنترل هوشمند حرکات با استفاده از ذهن خود خواهد شد.

در این تحقیق، با کسب شناخت کاربردی هر یک از مراحل و چگونگی عملکرد هر حوزه دخیل در فرایند کنترل هوشمند، از دیدگاه فنی به ابعاد موضوع پرداخته خواهد شد با توجه به اینکه ذهن و حسگر مهم ترین بخش این فرایند را تشکیل می دهند تعمق ویژه ای بر آن ها صورت می پذیرد.

جهت اثبات اجرایی بودن ساز و کار مطرح شده برای کنترل هوشمند توسط امواج مغزی انسان، مقالات علمی انتشار یافته و پتنت های در ارتباط، مورد استناد قرار خواهند گرفت. تدابیری که کاربردهای مختلف علمی درحوزه های ذهن، حسگر، مدارهای واسط، کنترل ابزار دقیق و عمل کننده ها را مورد پشتیبانی قرار داده اند. 

برای مشاهده مجموعه فایل های ضمیمه اینجا کلیک کنید.
  
بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تهیه و تنظیم: نسرین صادقی

نُه اعجاب انگیز دستاورد تقدیری دبستان دکتر دانشپور

نُه اعجاب انگیز دستاورد تقدیری دبستان...

از ابتدا تا انتهای کارما، فرمول بوده است و اینکه چگونه می توان به دانش آموزان کلاس دوم دبستان کمک کرد که جمع و تفریق دو رقمی که با 9 انجام می شود را بهتر و راحت تر انجام بدهند. چون در سر جلسات امتحان زمان محدود است، به دنبال راه حلی بودیم که راحت تر....
طراحی سطل زباله خلاقانه دستاورد تقدیری دبستان نور علوی

طراحی سطل زباله خلاقانه دستاورد...

بچه ها، می دانید که با وجود برنامه های گوناگون درباره حفظ و نگهداری از محیط زیست مان، بایدها و نبایدها و تعهدهایی در این زمینه، هنوز اتفاقات بدی برای محیط زیست مان می افتد. گویی به نظر می رسد که بزرگسالان فقط حرف می زنند....
بدنه اتومبیل دستاورد تقدیری دبستان فرهنگ سعادت

بدنه اتومبیل دستاورد تقدیری دبستان...

پژوهشگران نوجوان با توجه به جذابیت موجود در طراحی بدنه اتومبیل های مدرن، تصمیم گرفتند تحقیقات خود را روی این مهم دنبال نمیاند، شاید راهی باشد تا بتوانند خودشان نیز از طراحان بنام یکی از برندهای معروف در صنعت خودروسازی جهان گردند. ان شاء الله دستاورد....
UserName