• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1382/06/12
  • تاريخ :

اخبار ادبی و هنری 12 شهریور 1382

كیمیاگر « پائولو كوئلیو» بر پرده نقره ای

«پائولو كوئلیو» نویسنده ی مشهور برزیلی كه آثارش بسیار پرفروش بوده اند، دیروز گفت: پس از 10 سال جست و جو سرانجام فرمول لازم را برای ساختن یك فیلم سینمایی موفق از روی رمان مشهور«كیمیاگر» خود پیدا كرده است.

كوئلیو كه آثارش تاكنون به 56 زبان مختلف برگردانده شده و بیش از 40 میلیون نسخه فروخته است، به گفته خود مدت هاست كه فیلم های مختلف را می بیند و سناریوهای آنان را می شكافد و می كاود تا سرانجام چیزی را بیابد كه بتوان كیمیاگر را بر اساس آن به یك فیلم بسیار پرفروش بدل كرد. او دیروز گفت: سرانجام چیزی را یافته ام كه به آن چه می خواهم نزدیك است. من كاری را كه «لارنس فیش برن» (هنرپیشه سیاه پوست آمریكایی و بازیگر ماتریكس) در این زمینه پیشنهاد و ارائه كرده است، خوانده و پسندیده ام.

به این ترتیب فیش برن نه فقط در هیأت بازیگر ، بلكه نویسنده و كارگردان«كیمیاگر» ظاهر شده و انجام وظیفه خواهد كرد.

داستان كیمیاگر درباره ی یك پسر چوپان نوجوان اسپانیایی است كه در عصر تفتیش عقاید در كشورش، به معابد مصر سفر می كند تا گنجی را در آنجا بیابد. شاید هم بتوان گفت كه این سفر (كشف حقیقت) و لمس ماهیت وجودی انسان ها است و هر چه بوده، توانسته است نظرهای بسیاری را در سطح جهان متوجه خود كند، به طوری كه تا به حال بیش از 27 میلیون نسخه  از آن فروخته شده است. كیمیاگر اولین بار در سال 1988 به بازار عرضه شد.

UserName