• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 290
 • يکشنبه 1385/12/13 ساعت 10:04
 • تاريخ :

هر نوع تهدید در مذاكرات هسته ای باعث تجدید نظر ایران می

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با كار گزاران نظام اسلامی با اشاره به مذاكرات ایران و طرفهای اروپایی در باره فعالیتهای هسته ای ایران ، تاكید كردند: ‌اگر به هر شكل تهدیدی در مذاكرات پیش آید نشان دهنده بی منطقی طرفهای مذاكره است و در این صورت ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی نسبت به اصل مذاكره و ادامه همكاری تجدیدنظر خواهد كرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای ایستادگی نظام اسلامی در مقابل نظام سلطه و بیداری اسلامی ناشی از این پایداری را علت اصلی عصبانیت مراكز قدرت جهانی برشمردند و با اشاره به جنجال و هیاهو آمریكا و اروپا بر سر فعالیتهای هسته‌ای ایران افزودند: آنها می‌دانند كه ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست بنابراین این قدرها هم نگران این موضوع نیستند بلكه می‌خواهند با بهانه جویی پی در پی و مشغول كردن ذهن مسئولان و مدیران كشور، حركت عمومی سه قوه برای حل مشكلات و پیشرفت كشور را دچار وقفه كنند. ایشان ملت ایران را ملتی با منطق و فهیم خواندند و درباره مذاكرات جاری میان ایران و طرفهای اروپایی افزودند: به كسانی كه با نمایندگان دولت ایران مذاكره می‌كنند تاكید می‌كنیم كه با حرفهای نادرست و غیر منطقی ملت ایران را به این نتیجه نرسانند كه طرف مذاكره اعتقادی به منطق ندارد چرا كه در این صورت، ملت و نظام اسلامی گفت و گو را ترك خواهند كرد. رهبر معظم انقلاب با اشاره به برخوردهای منطقی جمهوری اسلامی ایران با خواسته‌های آژانس و طرفهای مذاكره خاطرنشان كردند: هر جا حرف منطقی بوده است نظیر بازرسی آژانس هسته‌ای پذیرفته‌ایم و هر جا زور بگویند ایستاده‌ایم و می ایستیم.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، تعلیق بلند مدت غنی سازی را حرفی بی منطق برشمردند و افزودند: چه ارتباط منطقی میان شفاف سازی و تعلیق بلند مدت غنی سازی وجود دارد؟ ایشان خاطرنشان كردند: ملت ایران، ملتی زنده و اهل منطق و تعامل و حركت است، اما بی منطقی را نمی‌پذیرد و در هر حال از حقوق خود به شكل مناسب دفاع می‌كند. رهبر معظم انقلاب اسلامی تاكید كردند‌: ‌اگر به هر شكل تهدیدی در مذاكرات پیش آید نشان دهنده بی منطقی طرفهای مذاكره است و در این صورت ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی نسبت به اصل مذاكره و ادامه همكاری تجدیدنظر خواهد كرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به پیشرفتهای كشور در زمینه های مختلف تصریح كردند: اگر مسئولان كارآمدی خود را در جهت تحقق عینی ارزشهای اسلامی افزایش دهند و در مقابل عملكرد خود پاسخگو باشند با توجه به امكانات فراوان كشور و تجربه موفق ملت در پیشرفت و سازندگی، پیروزی جمهوری اسلامی ایران و پیروزی حق بر باطل در همه میدانها قطعی است. ایشان تاكید كردند :حركت هر چه بیشتر مسئولان به سمت عدالت و تقوا و پارسایی، رمز افزایش كارآمدی نظام است و همه مسئولان كشور باید تلاش خود را صرف اجرای عدالت اجتماعی و تحقق عینی ارزشهای اسلامی كنند.
ایشان همچنین ماه مبارك رمضان را فرصتی برای تقویت اراده، تعمیق پیوند دلها و ذخیره كرده نیروی معنوی برای حركت آگاهانه بسوی اهداف الهی برشمردند و با توصیه به مسئولان برای مراقبت معنوی از اعضای خانواده خاطرنشان كردند: پروردگار از ما مسئولان، بسیار شدید مواخذه خواهد كرد بنابراین لازم است با تحكیم ارتباط با پروردگار و یا مستمر روز عظیم قیامت، به شدت مراقب رفتار و گفتار خود باشیم و همه وجودمان را صرف خدمت به مردم و ادای وظایف خویش بنماییم چرا كه امروز ملت عظیم ایران، بیش از همیشه تشنه كار و خدمت مسئولان است.
منبع : رسا
نبوغ علمی و فکری شهید صدر در ده سالگی

نبوغ علمی و فکری شهید صدر در ده...

نبوغ علمی و فکری شهید صدر در ده سالگی
تحلیلی بر دغدغه های مقام معظم رهبری درباره حوزه

تحلیلی بر دغدغه های مقام معظم رهبری...

تحلیلی بر دغدغه های مقام معظم رهبری درباره حوزه
شهرِ علم، جهاد و بصیرت«جایگاه شهر قم به روایت رهبر انقلاب»

شهرِ علم، جهاد و بصیرت«جایگاه شهر قم به...

شهرِ علم، جهاد و بصیرت«جایگاه شهر قم به روایت رهبر انقلاب»
کنگره آیت الله بهجت برگزار می شود

کنگره آیت الله بهجت برگزار می شود

کنگره آیت الله بهجت برگزار می شود
UserName