• تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1385/11/30
  • تاريخ :

بهترین‌های صنعت موبایل در سال 2006


دوازدهمین مراسم جهانی اهدای جوایز صنعت موبایل روز سیزدهم فوریه (24بهمن) در حاشیه اجلاس جهانی 3GSM برگزار شد تا معرفی بهترین‌های دنیای موبایل به مسابقه‌ای جالب تبدیل شود.

ستاره‌های این مسابقه هم در واقع همان برندگان جوایز این مراسم جهانی بودند كه دستاوردهای مختلفشان در زمینه‌های خدمات، ابزار و دستگاه‌‌ها و نوآوری‌های صنعت موبایل، گام جدیدی در مسیر پیشرفت این صنعت است. برای داوری این آثار و اهدای جوایز هم گروهی از برجسته‌ترین محققان، تحلیلگران و روزنامه‌نگاران آزاد دور هم جمع شدند تا با تمركز بر توسعه صنعت موبایل كه هر روز گسترده‌تر و رقابتی می‌شود، كار ارزیابی و قضاوت درباره این ابداعات را انجام دهند.

«راب كانوی»، مدیر عامل این مراسم در مورد آن می‌گوید: «این رویداد در حقیقت افق جدید و وسوسه‌انگیزی از آینده صنعت موبایل را پیش روی همگان قرار می‌دهد. امسال با 600متقاضی، ما به ركورد جدیدی از تعداد شركت‌كنندگان در این مراسم رسیدیم. در واقع افزایش سریع ارتباطات بی‌سیم و به خصوص موبایل نیاز به ابداع خدمات و كاربری‌های جدید این صنعت مثل تولید محتوای مناسب برای موبایل‌ها را توجیه می‌كند.»

كانوی معتقد است نوآوری شاهرگ اصلی هر صنعت و به خصوص صنعت موبایل است و به همین دلیل روند شناسایی و حمایت از نوآوران این صنعت باید ادامه پیدا كند.

بنابراین با پایان مراسم جهانی اهدای جوایز صنعت موبایل برندگان این جوایز به ترتیب ذیل مشخص شدند:


بخش ابداعات موبایل

شركت POLYMER VISION برنده جایزه ابتكاری‌ترین تكنولوژی به خاطر عرضه اولین نمایشگر موبایل قابل چرخش بزرگ در دنیا كه به رغم وضوح تصویر بالا به برق كمتری هم نیاز دارد.

شركت SHOZU برنده جایزه ابتكاری‌ترین محتوا (یا APPLICATION) برای موبایل به خاطر ارائه دو خدمت متمایز. یكی از این خدمات به نام ZUCASTS امكان انتقال محتوای مولتی مدیای منتشر شده را به گوشی‌های موبایل بدون دخالت كاربر فراهم می‌كند و خدمات SHARE-IT هم امكان آپ لود كردن فایل‌های مولتی مدیا را از گوشی‌های موبایل به وب‌سایت‌های به اشتراك‌گذاری عكس تنها با یك كلیك به كاربران می‌دهد.


بخش سرگرمی‌های موبایل

شركت I-PLAY برنده جایزه بهترین محصول بازی موبایل برای بازیTHE FAST AND THE FUNOUS (سریع و سرسام‌آور) كه تا حالا حدود 6میلیون نفر آن را دانلود كرده‌اند.

شركت VODA FONE برنده جایزه بهترین محصول برای خدمات موسیقی روی موبایل به نام MEINPC كه با نصب نرم‌افزاری روی كامپیوتر خانگی به كاربران اجازه می‌دهد بدون هیچ محدودیت زمانی و مكانی محتوای مولتی مدیای كامپیوتر خود را با استفاده از ارتباط با اینترنت از طریق موبایل مشاهده كرده یا گوش كنند.

شركت MARBLEMEDIA برنده جایزه بهترین محصول خدمات ویدئویی به نام THE ART OF SEDUCOTION كه امكان تماشای بسیاری از فیلم‌های مشهور روز و یا حتی فیلم‌های برگزیده جشنواره‌ها را از طریق ارتباط آنلاین موبایل با اینترنت فراهم می‌كند.

شركت EMPICS برنده جایزه بهترین محصول برای اطلاعات روی موبایل مثل محتوای خبری و ورزشی به نام GAME ON.


بخش خدمات موبایل

شركت TELEPO برنده جایزه بهترین محصول یا خدمات برای تولید یك نرم‌افزار تجاری كه به كاربرانش امكان انجام بعضی ارتباطات و امور تجاری كوچك را از طریق موبایل می‌دهد. شركت 3VK برنده جایزه بهترین خدمات پیام (MESSAGE) موبایل برای ارائه خدمات بهتر در زمینه ارتباط كاربرانش از طریق WINDOWS LIVE MESSENGER كه امكان ارتباط موبایل با موبایل و موبایل با كامپیوتر را به آنها می‌دهد.


بخش گوشی‌های موبایل

شركت SAMSUNG برنده جایزه بهترین گوشی موبایل به خاطر تولید گوشی مدل D900 به عنوان یك گوشی باریك و با امكانات كامل برای سرگرمی و كارهای تجاری.

شركت SONY ERICSSON برنده جایزه بهترین گوشی موبایل به خاطر تولید گوشی مدل K800 كه مجهز به دوربین 2/3مگا پیكسلی و امكان زوم دیجیتال 16 برابر است.

شركت SAMSUNG برنده جایزه بهترین گوشی موبایل به خاطر تولید گوشی موبایل Z560 كه مجهز به تكنولوژی ارتباط HSPDA است كه امكان دسترسی كاربران موبایل به اینترنت پرسرعت را برای اولین بار فراهم می‌آورد.


بخش بازاریابی و تبلیغات

شركت TURKCELL برنده جایزه بهترین تبلیغات رسانه‌ای به خاطر نمایش تبلیغات این شركت در یك وب‌سایت تبلیغاتی كه تنها در طول یك ماه تعداد كاربران این وب سایت را به دو برابر رساند.

شركت ANCEL برنده جایزه پرفروش‌ترین محصولات به خاطر فروش قابل توجه محصولات این شركت در روز مادر.

شركت QWIKKER برنده جایزه بهترین تبلیغات روی موبایل به خاطر ارائه پربیننده‌ترین تبلیغات روی گوشی‌های موبایل.


بخش دیجیتال

شركت GRAMEEN PHONE برنده جایزه بهترین استفاده از موبایل برای توسعه اجتماعی و اقتصادی به خاطر عرضه پروژه‌ای به نام «HEALTH LINE» كه امكان ارتباط به شیوه تله كنفرانس را با مراكز پزشكی برای كاربرانش در تمام ساعات شبانه‌روز فراهم می‌كند.

شركت MOTOROLA برنده جایزه بهترین گوشی ارزان‌قیمت به خاطر عرضه گوشی‌های سری MOTOFONE كه با وجود طراحی جدید و هوشمند با قیمت ارزان به فروش می‌‌رسند.


بخش تكنولوژی

شركت IP.ACCESS برنده جایزه بهترین محصول یا خدمات رادیویی به خاطر طراحی سیستم FEMTO3G كه برای آرایش و آمادگی بهتر اپراتورها برای ارتباط كاربران خانگی در خانه‌ها و دفاتر كاری آنها طراحی و عرضه شده است.

شركت COMMPROVE برنده جایزه بهترین ابتكار در زمینه شبكه به خاطر سیستم كنترل شبكه گسترده برای شبكه‌های رادیویی 3G كه اولین بار به وسیله اپراتورهای اروپایی به مرحله استفاده رسید.

شركت MFORMATION برنده جایزه بهترین خدمات انتقال به خاطر ارائه طرحی كه به اپراتورها امكان نظم دادن به خدمات اطلاعاتی مانند WAP و MMS و انتقال راحت آنها و جایگزینی‌شان را با اطلاعات جدیدتر، می‌دهد.

شركت IDEA برنده جایزه بهترین طرح برای صورت حساب‌های مالی و حمایت از كاربران به خاطر عرضه خدماتی به نام «CARE» كه اطلاعات كامل تماس‌های كاربران را به طور رایگان در اختیار آنها قرار می‌دهد.

شركت TECORE WIRELESS SYSTEM برنده جایزه بهترین محصول یا خدمات رومینگ به خاطر عرضه خدمات رومینگ منطقه‌ای.

زمان زیادی برای انتظار لازم نیست، حدود 360روز دیگر نوآورانی دیگر ستاره این مراسم می‌شوند.

منبع : ITIRAN.COM

مطالب مرتبط :

1. بهترین های موبایل در سال 2006

2. عكاسی بهتر با تلفن همراه‌

3. جنگ موبایل بین غول‌های اینترنتی

4. توزیع سیم‌كارت رایگان تا 3سال دیگر

5. وبلاگ نویسی، این بار در تلفن همراه

UserName