• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/11/21
  • تاريخ :

پرسپولیس 2 - سپاهان 1

قرمزها به آبی ها نزدیک شدند


جمعه 20/11/1385

ورزشگاه: آزادى تهران

پرسپولیس : 2

گل ها: ابوالفضل حاجى زاده (8)و مهرزاد معدنچى (89)

سپاهان: یك

گل: محرم نویدكیا

داور: محسن قهرمانى

كمك ها: حسن نوشه ور و حسین كامرانى

اخطار: مسعود زارعى و شیث رضایى (پرسپولیس)، سعید بیات و مسعود همامى (سپاهان)

اخراج: -

تماشاگر: 50 هزار نفر

پرسپولیس: فرشید كریمى، ابوالفضل حاجى زاده، رابرت ساها، الونگ الونگ، شیث رضایى، محمد پروین (مسعود زارعى 46 )، پژمان نورى، ابراهیم اسدى (صلاح حسن 87)، حسین بادامكى، مهرزاد معدنچى و فراز فاطمى (محمدرضا مامانى 46 )

سرمربى: مصطفى دنیزلى

سپاهان: مسعود همامى، هادى عقیلى، جابا موجیرى، محسن بنگر، محمد منصورى (جلال اكبرى 62 )، محرم نویدكیا، محمد نورى، سیدمهدى سیدصالحى (محمود كریمى 46)، جواد ماهرى (سعید بیات 71 )، ابراهیم لوینیان و هادى جعفرى

سرمربى: لوكا بوناچیچ

پرسپولیس براى دومین هفته متوالی طعم یك پیروزى شیرین و 3 امتیازى را چشید تا مربى تركیه اى بعد از سوت پایان براى 50 هزار هوادار تیم اش دست بزند و آنها نیز در واكنش به این حركت نام او را فریاد بزنند.

سرخپوشان پایتخت كه مطابق هفته هاى گذشته با یك لشكر غایب به مصاف حریف قدرتمند خود رفته بودند این بار از ابتدا مى توانستند از ابوالفضل حاجى زاده در خط دفاع استفاده كرده و محمدرضا مامانى را پس از چند هفته در اختیار داشته باشند. در سوى مقابل با وجود آنكه شنیده مى شد حمید شفیعى به این بازى مى رسد اما این طور نشد و لوكا با تصمیمى عجیب در غیاب 2 بازیکن عراقى خود، بهادرانى و اکبری 2 مهره اصلى اش را روى نیمكت نشاند تا تركیبى متفاوت به زمین بفرستد.

هنوز 8 دقیقه از بازى نگذشته بود كه حاجى زاده بازگشت خود را با یك گل جشن گرفت تا پرسپولیسى ها به فكر انتقام از رقیب خود در فینال جام حذفى بیفتند و در اندیشه جبران مافات پس  از 3 سال ناكامى مقابل حریف اصفهانى خود باشند.

سپاهانی ها بعد از خوردن گل در صدد زدن گل تساوی برآمدند اما نتوانستند از موقعیتهای خود استفاده کنند .

شروع 45 دقیقه دوم براى پرسپولیس همراه شد با 2 تغییر  كه اتفاقاً كارساز افتاد. مامانى و زارعى جاى فاطمى و پروین را گرفتند تا كمربند میانى سرخ ها محكم تر بسته شود

اما حریف قلدر پرسپولیس هم در نیمه دوم بیكار نبود و با اتكا به نبوغ نورى و میداندارى نویدكیا حملات گسترده اى روى دروازه حریف تهرانى اش تدارك دید تا در فاصله11 دقیقه به پایان بازى، كار را به تساوى كشیده و بار دیگر تصور یک 2 امتیاز از دست رفته دیگر را براى هواداران پرسپولیس به وجود بیاورد.

در صورتی که تمامی هواداران پرسپولیس شانس قهرمانی تیم شان را کمرنگ تر از قبل می دیدند این بار نوبت معدنچی بود تا در دقیقه 89 با  یک ضربه کاشته آب پاکی را روی دست اصفهانی ها بریزد .دنیزلی و پرسپولیس ها حالا با این تساوی خود را پشت سر استقلال می ببیند .

در حاشیه دیدار پرسپولیس – سپاهان

دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و سپاهان اصفهان در حالی با پیروزی 2 بر یک سرخپوشان به پایان رسید که بعد از مدتها بیش از 50 هزار تماشاگر برای تماشای این مسابقه به ورزشگاه آزادی آمده بودند.

در حالیکه برای دیدار تیم ملی ایران برابر بلاروس که 2 روز پیش در ورزشگاه آزادی برگزار شد حدود 20 هزار تماشاگر به ورزشگاه رفته بود، برای دیدار حساس پرسپولیس و سپاهان که جنبه انتقامی داشت بیش از 50 هزار تماشاگر به ورزشگاه رفته بودند.

آنها در روزی که پرسپولیس بسیاری از بازیکنان خود را به علت محرومیت و مصدومیت در اختیار نداشت با حضور در ورزشگاه آزادی بار دیگر با این ورزشگاه آشتی کردند تا شاهد انتقام از تیمی باشند که در فینال جام حذفی با غلبه بر سرخپوشان فاتح این رقابتها نام گرفته بود.

* قبل از آغاز مسابقه از اسکوبورد ورزشگاه بازی فجرسپاسی - استقلال پخش می شد که وقتی تیم فجر موفق شد گل تساوی را وارد دروازه استقلال کند، تماشاگران پرسپولیس این تیم را به شدت تشویق کردند.

* تشویق بازیکنان پرسپولیس که نیم ساعت پیش از شروع بازی برای گرم کردن خود به زمین آمده بودند توسط تماشاگران بسیار جلب توجه کرد. ضمن اینکه دنیزلی، اسدی و معدنچی بیش از سایرین تشویق شدند.

* وینکو بگوویچ سرمربی تیم ملی امید و افشین پیروانی مربی تیم ملی از جایگاه این مسابقه را تماشا کردند. در این جایگاه به غیر از این دو، مدیران عامل دو باشگاه، فرشاد پیوس سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی، کریم باقری مهرداد میناوند و احسان خرسندی هم حضور داشتند.

* سعید راد، امیرسلیمانی و حمیدرضا پگاه از هنرمندان سینما و تئاتر هم با حضور در جایگاه این دیدار را از نزدیک تماشا می کردند.

* در ابتدای مسابقه هواداران پرسپولیس برای دقایقی متوالی شعار« پرسپولیس قهرمان - انتقام انتقام» را سردادند، همچنین تشویق فرشاد پیوس در بدو ورود به ورزشگاه با عنوان « فرشاد آقای گل» هم از دیگر شعارهای جالب این دیدار بود.

* تماشاگران پرسپولیس که تنها به پیروزی فکر می کردند در دقایق پایانی هم ورزشگاه را ترک نکردند و منتظر رقم خوردن نتیجه نهایی بازی بودند.

*با پایان این دیدار تماشاگران پرسپولیس برای دقایقی به تشویق بازیکنان این تیم پرداختند.

*اتحاد و همدلی هواداران پرسپولیس دیروز دیدنی بود .حتی وقتی سپاهانی ها به گل تساوی رسیدند باز هم هواداران این تیم دست از حمایت بازیکنان پرسپولیس برنداشتند تا در دقایق پایانی مزد حمایت های خود را با گل معدنچی دریافت کنند .

دنیزلی : در سخت ترین بازی پیروزی شدیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش در دیدار برابر سپاهان گفت: با توجه به شرایط حساس جدول رده بندی باید به پیروزی می رسیدیم که خوشبختانه با تلاش قابل تقدیر بازیکنان به این مهم دست پیدا کردیم.

به گزارش مهر، مصطفی دنیزلی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت : بازی با سپاهان سخت ترین بازی ما بود. این بازی از آن جهت برای ما دشوار بود که درفصل جاری سه بار مقابل سپاهان قرار گرفته بودیم که در هیچ کدام از بازی ها برتری از آن پرسپولس نشده بود. علاوه بر این اهمیت رقابت در صدر جدول ، ایجاب می کرد با میل و توان تهاجمی بیشتر برای پیروزی وارد زمین شویم.

وی با تشکر از تلاش بازیکنانش اذعان داشت: در کنار بازی خوبی که امروز ارائه کردیم ، اشتباهاتی نیز در خط دفاعی داشتیم که منجر به دریافت یک گل شد متاسفانه مدافعان ما در ارسال پاسهای آخر ضعف دارند و همین مسئله کار خوب آنها را تحت تاثیر قرار داده است با این حال از عملکرد شاگردانم رضایت دارم و آنچه که حائز اهمیت است ، پیشرفت روزافزون تیم ماست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به اهمیت دیدارهای هفته آتی این تیم، تاکید کرد: سه شنبه هفته آینده دیدار دشواری در جام حذفی خواهیم داشت و پس از آن در یک بازی مهم در لیگ برتر به میدان خواهیم رفت. برای رسیدن به موفقیت در این دوجام ، باید پیروزی را از آن خود کنیم .

مصطفی دنیزلی در خصوص بازی تدافعی تیمش در نیمه دوم گفت : متاسفانه مقابل دروازه حریف ، مهاجمان ما حفظ توپ نمی کنند و این مسئله باعث شد سپاهان ، به دروازه ما فشار آورد . در این بازی گرچه شانس های گل کمتری داشتیم اما آنچه مهم است ، تعداد پاسهایی بود که بازیکنان ما دادند. معتقدم اگر پاسهای کم اشتباه بازیکنان پرسپولیس با گلزنی مهاجمانمان همراه شود به روزهای خوب ابتدای فصل باز می گردیم . با بازگشت بازیکنان مصدوم و محروم و جذب بازیکنان خارجی رسیدن به این مهم دور از دسترس نیست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز اطمینان از بازیکنان سوریه ای تیمش ، ادامه داد : برای قهرمانی باید با هم زندگی کنیم. تا هفته بیست و سوم صبر می کنیم تا آن زمان قهرمان لیگ مشخص می شود.

وی در خصوص عملکرد تیم فوتبال سپاهان گفت : سپاهان یکی از تیم های خوب لیگ برتراست که در خط حمله عملکرد خوبی داشته است. جایگاه این تیم در جدول رده بندی مشخص می کند که این تیم چه شرایطی دارد.

دنیزلی در پاسخ به این سئوال که چرا محمدرضا مامانی را وارد زمین کردید؟ گفت : خواستیم تیم را در شرایطی که یک بازیکن کم دارد، حفظ کنیم به همین خاطر مامانی را وارد زمین کردیم .

لوکا بوناچیچ : پرسپولیس از موقعیت ها بهتر استفاده کرد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: هر چند بازیکنان ما در این دیدار عملکرد خوبی داشتند اما پرسپولیس از موقعیت هایش بهتر استفاده کرد و پیروز شد.

لوکابوناچیچ که درجمع خبرنگاران سخن می گفت ضمن بیان این مطلب افزود: فوتبال میدانی برای زدن گل های بیشتر است. پرسپولیس در دیدار برابرتیم ما توانست گلزنی کند و بازی را به سود خود به اتمام رساند. به همین خاطر من به این تیم تبریک می گویم. وی ادامه داد: به غیر از 15 دقیقه ابتدای بازی، باقی زمان را در اختیارداشتیم اما نتوانستیم از شانس های خود بهره ببریم. در مقابل پرسپولس از موقعیت های خود بهتر استفاده کرد و پیروز از زمین خارج شد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش گفت: بی شک غیبت عماد رضا و عبدالوهاب ابوالهیل درتیم ما تاثیر بیشتری نسبت به غیبت بازیکنان تیم پرسپولیس داشت .

وی با دفاع ازعملکرد دروازه بان تیمش گفت : همامی با توجه به جوانی اش عملکرد خوبی داشت وگمان نمی کنم روی گل های پرسپولیس مقصر باشد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در خصوص عملکرد تیم داوری گفت : داور خوب قضاوت کرد و اعتراضی به کار او نداریم و به قضاوت او احترام می گذاریم.

بوناچیج تاکید کرد: در فوتبال زمانی که شرایط بر وفق مراد نیست بازیکنان کنترل اعصاب خود را از دست می دهند . به همین خاطر بازیکنان ما در بازی امروز در ارسال پاس های آخرتمرکز نداشتند. دربازی با استقلال نیز به همین نحو بازی کردیم و درواپسین دقایق بازی گل خوردیم. درآن بازی نیز خودمان مقصر بودیم. باید این مشکل را در بازیهای لیگ قهرمانان آسیا برطرف کنیم تا نتیجه بهتری داشته باشیم .

وی با تبریک به تیم پرسپولیس و هوادارانش گفت: بازی برای ما تمام شد و نتیجه را واگذار کردیم. به پرسپولیس و هوادارانش که به خوبی از این تیم حمایت کردند ، تبریک می گوییم .

بوناچیچ امیدوارانه از حضور در لیگ قهرمانان یاد کرد و گفت : فقط خدا می داند در این مسابقات چه نتیجه ای کسب خواهیم کرد. من مربی نیستم که پیش گویی کنم ، یا ناراحت باشم و با ترس به این مسابقات نگاه کنم. آنچه بعد از بازی امروز دریافتم ، خودمان در شکست برابر پرسپولیس مقصر بودیم و آنچه مرا بیشتر ناراحت می کند اینکه می توانستیم به نحوی غیر از این بازنده باشیم .

برد ناپلئونی پرسپولیس در شیراز

UserName