• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2239
 • سه شنبه 1385/11/17
 • تاريخ :

«بسیجیان مایه كابوس رژیم عراق هستند»


این عبارت از مجله آمریكایی «نیوزویك» است. این مجله با انتشار مقاله ای درباره جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به نقش بسیجیان در این جنگ پرداخته و می نویسد: حضور بسیجی ها در جبهه ها مایه كابوس رژیم عراق است و این طور به نظر می رسد كه تعداد آنها تمامی نداشته و حضورشان در جبهه ها، هیچ گاه توقف نمی یابد.

این مقاله كه بخش هایی از آن در روزنامه اطلاعات5/1/1365 به چاپ رسید به نقش نیروهای مردمی در جبهه ها اشاره دارد كه علی رغم میل ابرقدرت های شرق و غرب چگونه معادلات جنگ به نفع قوای ایرانی تغییر عمده ای كرده است.

«نیوزویك» كه یكی از پر تیراژترین مجلات آمریكایی است با اعزام خبرنگار اختصاصی به جمهوری اسلامی ایران از اعزام نیروهای بسیجی به جبهه های جنگ در سال 1365 چنین گزارش می دهد: «خبرنگار ما در تهران به جریان بدون وقفه اعزام به جبهه ها اشاره كرده و می نویسد: واحدهای بسیج متشكل از نوجوانان تا پیرمردان از قوی ترین تهدیدها علیه صدام به شمار می روند. آنان اكنون به ویژه پس از عملیات والفجر 8 و والفجر 9 ،ثابت كرده اند كه نیروهایی هستند كه می توانند در سخت ترین شرایط وارد میدان نبرد شوند.»

نشریه مذكور در بخش پایانی گزارش خود ضمن بیان حالات یك جانباز شیمیایی می نویسد: «یك بسیجی مجروح شیمیایی در پاسخ به سوال خبرنگار اعزامی ما، از میان لب های ترك برداشته خود می گوید: به جهان اعلام كنید كه ما از جنگ نمی ترسیم زیرا برای خدا نبرد می كنیم.»

خبرگزاری رویتر نیز با انتشار مطلبی از ضعف و ناتوانی ارتش عراقی در جنگ تحمیلی و برتری ارتش ایران چنین گزارش می دهد: «اكنون جوانان 18ساله تا مردان 48 ساله عراقی به خدمت اجباری فراخوانده شده اند. بعضی از این افراد، حتی طول خدمتشان به ده سال هم می رسد و هر كسی كه توانایی جسمی دارد باید به نوعی اجبارا خدمت كند.

رویتر می افزاید: ارتش عراق با سیستم های دفاعی پیچیده و تلویزیون های مستقر در سنگر با قوای ایران كه پراكنده عمل می كند و در پی حملات غافلگیر كننده هست، تفاوت دارد. قوای ایران متكی به داوطلبان و شبه نظامیان انقلابی است كه مدت ماموریت در جبهه شان سه ماه است اما برخی هرگز جبهه را ترك نمی كنند. رویتر در پایان گزارش خود ضمن اذعان به حضور گسترده بسیجیان در دفاع از انقلاب اسلامی می نویسد: «حدود سه میلیون داوطلب بسیجی در ایران وجود دارد كه آموزش دیده اند و تجربه جنگی دارند، برخی از آنها قبلا مجروح شده اند و حتی مورد حمله سلاح شیمیایی قرار گرفته اند. بسیج محدودیت سنی ندارد و رسما جوانان پانزده سال به پایین را نمی پذیرد اما دیده شده كه برخی شناسنامه های خود را دست كاری كرده و بدین ترتیب موفق به رفتن به جبهه شده اند.»

دشمنان انقلاب اسلامی از اذعان این قدرت معنوی و مادی در آن مقطع زمانی پرهیز داشتند لكن به واسطه عملیات های گسترده رزمندگان اسلام به خصوص عملیات بزرگ والفجر 8 كه در 20 بهمن 1364 انجام گرفت و شهر بندری و صنعتی فاو در دهانه خلیج فارس به تصرف قوای ایرانی درآمد، آنان را در انفعال قرار داد و ناچار شدند به توانایی ایرانیان اعتراف نمایند.

چفیه انداختن بی اجازه ممنوع !

چفیه انداختن بی اجازه ممنوع !

چفیه انداختن بی اجازه ممنوع !
بسیج ، فرزند ابراهیم

بسیج ، فرزند ابراهیم

بسیج ، فرزند ابراهیم
ویژگی های تفکر بسیجی

ویژگی های تفکر بسیجی

ویژگی های تفکر بسیجی
مؤثرترین اسلحه در جنگ

مؤثرترین اسلحه در جنگ

مؤثرترین اسلحه در جنگ
UserName