• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/10/30
  • تاريخ :

گزارش کامل از اعطا؛

نشان خادمی بر سینه ی حاج حسین


با اعطای حكمی از سوی آیت الله واعظ طبسی قهرمان بی رقیب وزنه برداری جهان لباس مقدس خادمی آستان مقدس حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) را بر تن كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومی آستان قدس رضوی در مراسمی معنوی و پرشور كه با حضور جمعی از مسئولین و خادمان حرم مطهر رضوی برگزار شد  آیت الله واعظ طبسی نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی حكم خادمی حسین رضا زاده را اعطا و وی به افتخار خادمی بارگاه ملك پاسبان رضوی نائل شد.

آیت الله واعظ طبسی در این مراسم گفت: آقای رضا زاده دارای خصوصیات اخلاقی، فكری و اعتقادی بسیار قوی بوده و این خصوصیات را در همة مسابقاتی كه شركت كرده اند‘ نشان داده است.

وی افزود: ایشان در حقیقت نوعی الگوبرداری از اسلام در ورزش را به جامعة جهانی معرفی و القا كرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: یك ورزشكار  جسم را برای تقویت فكر و پایه های اعتقادی و ترویج فرهنگ ، تمدن و آئینی كه به آن معتقد است، قوی می كند تا در جهت كمال اعتقادی و معنوی گام بردارد.

آیت الله واعظ طبسی اظهار داشت: با وجود چنین خصوصیاتی‘ آقای رضازاده‘ توفیق یافت تا خادم بارگاه منور رضوی شود.

وی خطاب به قوی ترین مرد جهان گفت: از حالا به بعد مسئولیت شما سنگین تر می شود‘ چون انسان هرچه به مراكز معنوی و الگوهای دنیای اسلام نزدیك تر می شود‘ پایبندی او و تعهدش نسبت به رعایت اصول اخلاقی و مبانی فرهنگی هم بیشتر می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریك به رضا زاده افزود: امیدوارم با یاری خداوند متعال و عنایات حضرت رضا(ع) در عرصه های جهانی بیش از پیش موفق بوده و پیام اسلام و ملت مسلمان ایران را به گوش جهانیان برسانید.

آیت الله واعظ طبسی با تمجید از مردم مؤمن و دوستدار اهل بیت(ع) استان اردبیل‘ از این قهرمان ارزنده خواست تا سلام و احترام ایشان را به مردم خونگرم و به خصوص جوانان و نوجوانان با صفای استان اردبیل برساند.

آیت الله واعظ طبسی در پایان‘ حكم خادمی حضرت رضا(ع) را به پهلوان حسین رضازاده اعطا كرد و گفت: لباس خادمی بسیار برازندة حسین رضازاده است و از این كه این قهرمان بزرگ را با نشاط و شاداب می بینم‘ بسیار خوشحال و مسرورم.

در این مراسم‘ حسین رضازاده نیز با تشكر از تولیت آستان قدس رضوی و مردم مشهد‘ این روز را بزرگ ترین روز و پوشیدن لباس خادمی حضرت رضا(ع) را بزرگ ترین افتخار زندگی و تاریخ ورزشی خود دانست و گفت: از خداوند

متعال یاری می خواهم تا بتوانم لیاقت این افتخار بزرگ را داشته باشم.

وی در حالی كه با لباس و نشان خادمی با خبرنگاران سخن می گفت‘ افزود: آرزو دارم روزی این افتخار نصیبم شود تا در معیت رهبر معظم انقلاب به شهر مقدس مشهد و پابوسی حضرت رضا(ع) مشرف شوم.

مدالهایم را به امام رضا (ع) تقدیم می کنم

وزنه بردار شایستة كشور جمهوری اسلامی ایران و قوی ترین مرد جهان همچنین از موزة حرم مطهر رضوی‘ بازدید كرد و پس از بازدید از گنجینه های تاریخ مشهد سكه و مدال صدف و هنرهای تجسمی موزة حرم مطهر رضوی با ابراز خوشحالی فراوان گفت : خادمی حضرت رضا(ع) بزرگترین افتخاری است كه تا كنون نصیب من شده است.

وی كه از مدالهای قهرمانی جهان پهلوان تختی در موزة سكه و مدال دیدن می كرد گفت: تصمیم دارم پس از پایان دوران قهرمانی خود‘ تمامی مدالهایم را به بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تقدیم كنم.

رضا زاده در بازدید از مدالهای تعدادی از قهرمانان پار المپیك كشورمان و مدالهای اهدایی سایر ورزشكاران ایرانی موجود در این موزه تصریح كرد: دیدن این مدالها از نزدیك برایم بسیار جالب است.

وی در پایان به جوانان توصیه كرد با توجه به الگوهای اسلامی و حفظ ارزشها به ورز ش روی آورده و پیام نظام مقدس اسلامی را به جهانیان ابلاغ كنند.

این قهرمان ارزنده در این بازدید همچنین از سكه های ولایت عهدی و سنگ مقام شریف حضرت رضا(ع) و ضریح فولادی آن حضرت دیدن كرد. حسین رضا زاده در ادامه به زیارت مضجع منور حضرت ثامن الائمه(ع) مشرف شد.

این گزارش حاكی است در طول زمان حضور حسین رضازاده در حرم مطهر رضوی‘ جمع زیادی از زائران به طور خودجوش اطراف این قهرمان ملی ارزنده و مردم دار حلقه زده و با ذكر صلوات و فریاد یا اباالفضل»‘ وی را همراهی و برای موفقیتش دعا می كردند كه این امر نشان دهندة محبوبیت كم نظیر قهرمان فوق سنگین وزنه برداری جهان در بین اقشار مختلف مردم است.

رضازاده خادم مرقد مطهر امام رضا (ع) شد

UserName