• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/10/23
  • تاريخ :

پیروزی ایران پشت درهای بسته


ایران 2 – امارات : صفر

ورزشگاه: آل مكتوم

گل ها: رسول خطیبى پنالتى 45 ، ابراهیم صادقى 92

داور: محمد عمر

اخطار: خطیبى، صادقى، نصرتى، عنایتى، عقیلى، كاظمى از ایران

اخراج : اسماعیل مطر 90 از امارات

ستاره میدان: حسین بادامكى

اتفاق ویژه: عدم حضور دوربین هاى تلویزیونى براى مخفى نگه داشتن روند تیم امارات

تماشاچى: 7 هزار نفر

ترکیب تیم ایران: حسین رودباریان، محمد نصرتى، هادى عقیلى (رسول خطیبى 26 ) پیروز قربانى، هادى شكورى، علیرضا واحدى نیكبخت، حسین كاظمى (كیانوش رحمتى 76 )، حسین بادامكى (پژمان نورى 73 )، ایمان مبعلى (ابراهیم صادقی 74 )، رضا عنایتى، مهدى رجب زاده

سرمربى: امیر قلعه نویى

ترکیب تیم امارات: عبدالرحیم جمعه، راشد عبدالرحمن، محمد عمر (سالم سعد 46 )، اسماعیل مطر، بشیر سعید (محمد قاسم 82 )، عادل عبدالعزیز، فهد مسعود، خالد درویش، بلال سعید، سالم خمیس، مجید ناصر (حسن على ابراهیم 46)

سرمربى: برونو متسو

اماراتى ها براى تضمین موفقیت تیم شان در جام خلیج فارس، اجازه پخش مسابقه را به هیچ شبكه تلویزیونى ندادند تا نوشتن گزارش این مسابقه، بر مبناى اطلاعات از راه دور و امواج مخابراتى باشد. بازى با تركیبى نزدیك به بازى مقابل اشتوتگارت براى تیم ما آغاز شد. ایران كار را توفانى آغاز كرد و روى حركات بادامكى و عنایتى در عمق حملات خطرناكى را روى دروازه امارات طرح ریزى كردند.

نتیجه این بازى رو به جلو، توقف رضا عنایتى در محوطه جریمه توسط مدافع میزبان در دقیقه 8 بود كه این خطا یك ضربه پنالتى براى ما به همراه داشت كه این ضربه توسط خود او به هدر رفت تا قفل درواز ها بسته باقى بماند. بازى به شكل پایاپاى تا انتهاى نیمه نخست پیش رفت كه در این دقایق بادامكى هافبك نفوذى ایران از حریف دومین پنالتى را گرفت و این بار رسول خطیبى، دیگر لژیونر ایرانى حاضر در امارات ضربه پنالتى را نواخت و نخستین گل بازى را به ثمر رساند تا قلعه نویى از تعویض اجبارى رسول به جاى عقیلى مصدوم راضى باشد.

اماراتى ها حملاتشان را بر مبناى نفوذهاى سرعتى محمد عمر از جناح چپ خط دفاعى تیم ملى، جایى كه پیروز قربانى وظیفه پوشش را بر عهده داشت طرح ریزى مى كردند اما نیمه اول با تك گل رسول پایان یافت. با شروع نیمه دوم، متسو على ابراهیم را به جاى مجید ناصر به بازى فرستاد تا اندكى به دروازه تیم ما نزدیك تر شود و این تعویض روند تهاجمى میزبان را تقویت كرد. فعالیت هافبك هاى تهاجمى ایران در نیمه مربیان بیشتر به دفع حملات حریف و كمك به خط دفاع اختصاص پیدا كرد تا یورش هاى نه چندان زهردار امارات مهار شود.

بازیكنان جوان میزبان كه از بى ثمر بودن حركاتشان راضى نبودند در دقایق پایانى رو به بازى خشن آوردند و دو ، سه بازیکن ایران از جمله نصرتى را مصدوم كردند. این نوع بازى هم به كمك آنها نیامد و روى سانتر از جناح راست و ضربه عنایتى توپى سرگردان به صادقى تازه وارد رسید و او توپ را به تور نشاند. در دقیقه 90 بازى، مطر یكى از بازیكنان امارات از زمین مسابقه اخراج شد تا تیم میزبان شكست را با ده نفر به راحتى بپذیرد.

خلیج تا ابد فارس، شعار ایرانیان

حدود هزار تا هزار و پانصد نفر از هموطنان مقیم امارات با حضور در ورزشگاه آل مكتوم، تیم ملى را تشویق كردند. آنها در كلیه دقایق بازى دیشب با شعار خلیج همیشه فارس و شعارهاى ملى از این نوع، تأكید فراوانى بر نام همیشگى و ابدى خلیج فارس داشتند. این موضوع وحدت آنها را براى تشویق تیم ملى افزایش چشمگیرى داده بود.

قلعه نویى: از حمایت هموطنان مقیم ممنونم

امیر قلعه نویى، سرمربى تیم ملى در پایان بازى دیشب در جمع خبرنگاران گفت: این تورنمنت و بازى آخر با امارات براى ما بسیار مفید بود و برخى بازیكنان جوان ما به خوبى محك خوردند. امیدوارم در آینده باز هم بتوانیم از این دیدارهاى تداركاتى برگزار كنیم. این باعث افزایش تجربه جوانان مستعد ما مى شود.

از هموطنان عزیز مقیم امارات هم كه به خوبى در این بازى تیم ما را مورد حمایت قرار دادند ممنونم.

UserName