• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/10/19
  • تاريخ :

نگاه میلانی ها به ستارگان بارسا

مسی و رونالدینیو در سن‌سیرو؟


بسیاری از آنها عقیده دارند علت اصلی تحول این تیم حضور فرانك رایكارد است كه توانسته با تاكتیك‌های خاص خود این تیم را به عناوین متوالی قهرمانی برساند.

به گزارش سایت فوتبال ایران ، در فصل جاری نیز بارسا مثل سابق در هر دو رقابت معتبر مدعی قهرمانی است با این تفاوت كه هم‌اكنون زمزمه‌هایی پیرامون این تیم شكل گرفته است كه می‌تواند در فصل تابستان باعث نگرانی شود.

ظاهرا تیم‌های بزرگ ایتالیایی و در راس آنها میلان و اینتر برنامه‌های زیادی برای جذب عناصر كلیدی این تیم رویایی دارند و هر كدام برای تحقق اهداف خود نقشه‌های زیادی كشیده‌اند تا این سوال شكل بگیرد كه آیا بارسلونا می‌تواند در فصل نقل و انتقالات تابستان بهترین نفرات خود را حفظ كند یا خیر. البته تا پایان فصل راه درازی باقی مانده است اما گزارشی كه روزنامه كوریره دلواسپورت در این خصوص منتشر كرد نشان می‌دهد كه میلان و اینتر در این راه بسیار مصمم هستند. گفته می‌شود فرانك رایكارد، رونالدینیو و لیونل مسی ژوئن آینده شایعات بسیار زیادی را در بازار نقل و انتقالات به وجود خواهند آورد كه البته قراردادهای طولانی مدت آنها با بارسلونا هیچ كدام تضمینی برای جدا نشدن آنها نیست. به خصوص اینكه دو تیم میلانی برای تقویت هر چه بهتر خود در فصل آینده سری A و لیگ قهرمانان اروپا برنامه‌های خاصی دارند.

داستان موراتی ومسی

كوریره دلواسپورت در گزارش خود به نقل از ال مونو دپورتیوو نوشت كه ماسیمو موراتی به شدت خواهان لیونل مسی مهاجم تكنیكی بارسا است و حتی حاضر است مبلغ پیشنهادی خو درا برای جذب این بازیكن تا 71 میلیون پوند افزایش دهد. موراتی قبلا هم در این خصوص صحبت كرده بود اما اكنون بیش از هر زمان دیگری برای خرید مسی مصمم است.

او به خوبی می‌داند حتی در صورت قهرمانی سری A در این فصل اینتر برای باقی ماندن در اوج و رقابت با یوونتوس و میلان در فصل آینده نیاز به چنین بازیكنانی دارد. قرارداد مسی با بارسلونا تا سال 2014 اعتبار دارد و مبلغ فسخ آن 107 میلیون پوند است اما موراتی امیدوار است با پافشاری خود مسؤولان بارسلونا را برای انجام این انتقال متقاعد كند. گفته می‌شود دستمزدی كه برای هر فصل او در نظر گرفته شده است چهار میلیون پوند است كه به این ترتیب مسی را به یكی از گران‌ترین ستارگان فوتبال جهان تبدیل خواهد كرد.

ارنستو برنزتی وكیل سرشناس ایتالیایی كه سرشناس‌ترین چهره در بازار نقل و انتقالات بین اسپانیا و ایتالیا است در این خصوص گفت: فعلا جز این كه موراتی عاشق خرید مسی است حرف دیگری نمی‌توانم بزنم. تا قبل از این اكثر این اظهارات در حد شایعات بود اما اكنون شرایط فرق می‌كند. موراتی تابستان آینده نهایت تلاشش را برای خرید مسی به كار خواهد بست.

میلان مترصدرونالدینیو

سیلویو برلوسكونی نخست وزیر سابق ایتالیا و رئیس میلان هم یك چهره ویژه را در بارسا زیر نظر گرفته است. رونالدینیو مدت‌ها است كه مد نظر سران روسونری‌ قرار گرفته است اما جذب او بسیار سخت و دشوار به نظر می‌رسد. قرارداد او با بارسلونا تا سال 2010 است و به نظر نمی‌رسد خوان لاپورتا در شرایط عادی به جدایی ستاره بی‌نظیر خود تن دهد.

در این گزارش آمده است میلان آماده است برای این انتقال مبلغ نجومی 78 میلیون پوند را اختصاص دهد. از آنجایی كه پول فروش شوچنكو در فصل نقل و انتقالات گذشته آنچنان خرج نشد نباید اینچنین بودجه‌ای را تنها یك بلوف تبلیغاتی به حساب آورد به خصوص اینكه اگر سران تیم اسپانیایی در نهایت به این انتقال رضایت دهند در آن صورت با فروش كاكا به میلان پول مناسب دیگری در اختیار میلان قرار خواهد گرفت. گفته می‌شود كه رونالدینیو دیرتر از سایر بازیكنان بارسلونا به اسپانیا بازگشت و دو جلسه تمرین این تیم را از دست داد ضمن اینكه پنجشنبه گذشته هم به دلیل دیر رسیدن بر سر تمرینات به دستور رایكارد و به همراه دكو ناچار شد در جلو چشم 12 هزار هوادار حاضر در تمرینات به صورت انفرادی تمرین كند تا به این ترتیب شایعه اختلافات او با رایكارد قوت بگیرد و بسیاری این تئوری را مطرح كنند كه ممكن است رونالدینیو در انتهای فصل بارسلونا را به مقصد میلان ترك كند.

نفر سوم خود فرانك رایكارد است. اگر كارلو آنچلوتی در این فصل نتواند میلان را در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا به موفقیت برساند و در سری A نیز تیم را در موقعیت مناسبی قرار دهد به احتمال فراوان از فصل آینده روی نیمكت روسونری نخواهد نشست و در این شرایط بهترین گزینه ممكن فرانك رایكارد است.

او كه در اوایل دهه نود به همراه ماركوفان باستن و رودگولیت یك مثلث قدرتمند را در میلان تشكیل داده بود برای هواداران میلان یك چهره آشنا و بسیار محبوب است. قطعا تیفوسی‌ها از حضور او در سن سیرو استقبال خواهند كرد، ضمن اینكه اگر رایكارد در انتهای فصل به همراه بارسلونا یكی از دو عنوان قهرمانی معتبر را به دست آورد ترجیح خواهد داد چالش جدیدی را تجربه كند و قطعا بهترین گزینه ممكن میلان خواهد بود. هر چند این اخبار به احتمال فراوان از سوی سران بارسلونا تكذیب خواهد شد اما همه شواهد از عزم جزم مقامات میلان و اینتر برای جذب بهترین‌های بارسا حكایت دارد. گذشت زمان و نزدیك شدن به انتهای فصل صحت این شایعات را نشان خواهد داد اما در هر صورت فرضیه تقویت تیم‌های شهر میلان با ستارگان بارسا برای هواداران این دو تیم بسیار جالب توجه است.

رونالدینیو با بارسلونا تا 2014

راز لبخند رونالدینیو از نگاه دندان پزشکان

UserName