• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/10/17
  • تاريخ :

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در همایش سراسری نهضت قرآن آموزی:

بی سوادی قرآنی شایسته جامعه دینی نیست


منبع : خبرگزاری مهر

دکترخاموشی با تاکید بر اینکه "بی سوادی قرآنی شایسته جامعه دینی نیست" گفت: امیدواریم همانگونه که بی سوادی از جامعه ما رخت بر بسته است، بی سوادی قرآنی هم رخت بربندد.

دکتر سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر ستاد نهضت قرآن آموزی در همایش سراسری نهضت قرآن آموزی که عصر امروز در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما با حضور صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: قرآن محک حرکت انسان ها است و انسان هایی که در مقابل قرآن قرار می گیرند، خطاب قرآن نسبت به آنها تفاوت می کند.

وی با تاکید بر اینکه هدایت بشر صراط مستقیم است و نسخه عملی دارد، افزود: این نسخه منحصرا قرآن است.

دبیر ستاد نهضت قرآن آموزی خاطرنشان کرد: در مقایسه فلسفی و حکمی می بینیم برتری خداوند در یک جمله خلاصه می شود و آن اینکه تمام کلام های انسان ها نیازمند کتاب وحی و قرآن هستند.

وی ادامه داد: شخصی که فرزندش را قرآن بیاموزد مانند کسی است که حج بیت الله الحرام عمره 10 هزار مرتبه و 10 هزار بنده را آزاد کرده و توفیقش شرکت در 10 هزار غزوه را پیدا کرده و 10 هزار مسلمان را اطعام کرده و بسیاری صفات دیگری که عظمت تعلیم قرآن شامل حال وی خواهد شد.

خاموشی با اشاره به ماده 159 برنامه توسعه سوم بند "ز" اظهار داشت: این بند بر تداوم نهضت قرآن آموزی تاکید دارد و این امر بر عهده سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار گرفته است .

وی ضمن تشکر از دولت گذشته و بخصوص دولت نهم، تصریح کرد: این دولت حمایت خاصی از نهضت و مفاد آئین نامه داشته، ولی توقع ما بیش از این است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نهضت قرآن آموزی هدف خاصی را در آموزش روخوانی و روانخوانی دنبال می کند، لذا کلیه دستگاهها باید دست به دست هم دهند و برنامه ریزی سالانه را به سمتی سوق دهند تا به شاخصه های اصلی برنامه دست یابیم.

وی در عین حال تصریح کرد: ما باید به صورت روزآمد دانش قرآنی خود را افزایش دهیم آنگاه به هدف نهضت دست یافته ایم.

خاموشی در خاتمه اظهار داشت: باید به هدف ایجاد انگیزه دست پیدا کنیم و ای کاش همانگونه که بی سوادی از جامعه ما رخت بر بسته است، بی سوادی قرآن هم رخت بربندد.

روابط عمومی موسسه تبیان

UserName