• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1385/10/07
  • تاريخ :

مصطفوی: سیموئز مسلمان نبود اما اسلام داشت


دبیر فدراسیون فوتبال گفت:رنه سیموئز مسلمان نبود اما تمام رفتار یک مسلمان واقعی در اعمال او دیده می شد.

وی افزود بیماری دختر سرمربی برزیلی تیم امید همراه برخی دیگر از مسائل، باعث افت روحیه و در نتیجه، ناكامی نسبی در دوحه بود.

به گزارش خبرنگار فارس، داریوش مصطفوی در همایش بررسی عملكرد ورزش ایران در دوحه اظهار داشت: با مشكلات فراوانی راهی دوحه شدیم و حتی تا20 دقیقه پیش از اعزام، از حضور خود مطمئن نبودیم. در آخرین دقایق اعلام شد می توانیم شركت كنیم و یك داور نیز از ایران اجازه قضاوت دارد.

وی افزود: پس از كسب سه عنوان قهرمانی این بار به مقام سوم دست یافتیم؛ اما به طور كامل ناكام هم نبودیم. توانستیم تیمی چون كره را مغلوب كنیم. شكست برابر قطر نیز دور از دسترس نبود چراكه آنها برای شكست ایران مدت‌ها برنامه‌ریزی كرده بودند.

دبیر فدراسیون ادامه داد: هرگز منكر ناآماده بودن تیم نمی شوم. روحیه كافی نداشتند. از سوی دیگر، دختر سیموئز نیز بیمار شد و این مسائل دست به دست هم داد تا نتوانیم قهرمان شویم. قصد ندارم نتیجه به دست آمده را توجیه كنم؛ اما كسب عنوان سومی هم خیلی نگران كننده نیست.

وی تاكید كرد: فوتبال تنها یك مدال طلا دارد؛ اما همان نیز برای مردم بسیار ارزشمند است. قبول دارم با كسب برنز به نوعی شرمنده مردم شدیم؛ اما باید تمام شرایط را در نظر گرفت. در شرایطی به این مقام رسیدیم كه در فدراسیونمان هیچ چیز سر جای خود نیست. هنوز رئیس فدراسیون منصوب نشده است. این امر در نوع خود بی نظیر است.

مصطفوی تصریح كرد: باید قبول كنیم كه در رشته های تیمی هماهنگ نیستیم. باید كارشناسی شود كه چرا یك تاكتیك ساده را باید بارها مرور كنیم. هنوز نمی دانم كه چرا در فوتبال ایران بازیكنان از ارسال دو پاس ساده هم معذورند. در تمرینات عالی هستند اما به هنگام مسابقه یك پنجم توانایی خود را نیز بروز نمی دهند.

وی با اشاره به حمایت های كمیته ملی المپیك از رشته فوتبال گفت: در شرایطی كه فدراسیون فوتبال اوضاع مشخصی ندارد، مسئولان كمیته ملی المپیك به خوبی از تیم فوتبال حمایت كردند و شاید مقام سومی را نیز مدیون آنها باشیم.

دبیرفدارسیون فوتبال خاطرنشان ساخت: در دوحه اوضاع فوتبال به هم ریخته بود و به نوعی مدیریت بحران داشتیم. متاسفانه در ایران مدیریت برمبنای نتیجه گیری است. برای پیشرفت فوتبال باید به مدیریت برنامه گرا روی آوریم. تغییر هرساله رئیس فدراسیون دردی دوا نمی كند.

وی در مورد سرمربی تیم امید اظهار داشت: سیموئز مربی بزرگی است. او مسلمان نبود اما اعمال و رفتار یك مسلمان واقعی را شد در چهره وی دید. او هرگز از كار خود نمی زد و تمام افكارش معطوف به موفقیت فوتبال ایران بود. به مسئولان كمیته ملی المپیك اعلام كرده ایم در صورت تمایل سیموئز آماده ادامه همكاری با وی هستیم.

مصطفوی در پایان با اشاره به نقش رسانه ها در ورزش تاكید كرد: رسانه ها همواره حضوری مستمر در عرصه ورزش دارند. البته به همان اندازه كه حضوری پویا دارند، می توانند به ورزش ضربه بزنند. خبرنگاران در ایران لطف زیادی به فوتبال نداشته و با كوچكترین بی اعتنایی به آنها شاهد بوجود آمدن مشكلی بزرگ هستیم. امیدوارم در آینده ای نزدیك لطف آنها به فوتبال نیز بیشتر شود.

سیموئز استعفا کرد

سرمربی تیم ملی فوتبال امید به مرخصی رفت

گزارش تصویری از دیدار ایران - قطر

UserName