• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/10/05
  • تاريخ :

پرسپولیس ، استقلال را به دربی دعوت کرد


دیداری که تصور می شد یک طرفه از آب در بیاید با شگفتی و حواشی زیادی برگزار شد .

پرسپولیس که در غیاب انبوه مصدومان فقط 15 بازکن را در اختیار داشت و در شرایطی که دست دنیزلی برای فرستادن 11 بازیکن به داخل زمین بسیار بسته تر از قبل بود بازی را آغاز کرد .

پرسپولیس که مدتها بود گل زدن را فراموش کرده بود بالاخره حریفی گیر آورد تا 6 گل بزند و البته تیم داوری 2 گل سالم آنها را قبول نکرد.در نقطه مقابل چند صباحی بود که پرسپولیس گل خوردن را فراموش کرده بود و خیلی از تیم های لیگ حسرت گل زدن به این تیم را داشتند اما به یکباره تیم دسته دومی شهر صنعتی کاوه 2 گل به این تیم زد تا دروازه این تیم پس از مدتها باز شود .

در نیمه اول جوانان و ذخیره های پرسپولیس بهتر از سایرین ظاهر شدند و محمد پروین که برای اولین بار به طور 90 دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد بارها با نفوذ از سمت راست تیم خود را صاحب موقعیت گلزنی کرد ولی بی دقتی مهاجمان و اشتباهات داوری باعث شد تا قرمزها نتوانند با اندوخته بیشتر از یک گل به رختکن بروند .

اما نیمه دوم که شروعش اصلا شباهتی به نیمه اول خود نداشت حکایت دیگری داشت .بازیکنان سرخپوش این بار جناح چپ را هدف گرفته بودند و با استفاده از نفوذ های معدنچی سعی داشتند تا از این طریق به گل برسند و بالاخره 2 بار موفق به انجام این کار شدند تا دنیزلی با خیال راحت تری به ادامه بازی بپردارند .

اما بازیکنان کاوه که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند توانستند روی اشتباه مسلم شیث یکی از گلهای خورده جواب دهند . مثل اینکه دو تیم از دقیقه 65 به بعد به یاد آوردند که در فوتبال چیزی به نام گلزنی هم وجود دارد و در 25 دقیقه پایانی 5 گل زده شد و تقریبا به همین تعداد گل هم زده نشد.

به هر حال در پایان پرسپولیس موفق شد با نتیجه 4 بر 2 حریف دسته دومی خود را شکست دهد تا به انتظار مشخص شدن حریف یک هشتم نهایی خود بنشیند .

حریفی که احتمالا همان حریف سنتی شان خواهد بود .

در حاشیه دیدار

< برگزارى بازى پرسپولیس- شهرك صنعتى كاوه در وسط هفته باعث شد تا ورزشگاه آزادى تهران خیلى خلوت و بى سروصدا باشد. به جز اینكه تماشاگران بسیار كمى به ورزشگاه آمده بودند حتى جایگاه خبرنگاران هم مثل همیشه نبود چرا كه دیروز فقط 3 خبرنگار به آزادى رفته بودند.

< استقبال كم تماشاگران پرسپولیسى باعث شد تا مهمترین و عجیب ترین اتفاق در بازى مقابل شهرك صنعتى كاوه رخ دهد. دیروز تماشاگران كاوه تعدادشان بیشتر از قرمزها بود و این اتفاق براى اولین بار در تاریخ فوتبال پرسپولیس رخ داد.

< در جایگاه ویژه (VIP) ورزشگاه آزادى تنها یك چهره شناخته شده به چشم آمد آن هم محمدحسن انصارى فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تهران بود كه البته بعد از اتمام بازى بدون اینكه به رختكن برود خیلى زود ورزشگاه آزادى را ترك كرد.

< تیم شهرك صنعتى كاوه هم یك میهمان داشت. سرژیك تیموریان بازیكن قدیمى این تیم با لباس شخصى نظاره گر بازى تیم سابقش مقابل پرسپولیس بود.

< گفته مى شد مهرزاد معدنچى در جریان بازى به ادموند اختر آب دهان انداخت اما داور وسط این حركت را نادیده گرفت، این درحالى بود كه داور چهارم بازى حركت غیرورزشى معدنچى را همان لحظه به داور وسط گزارش كرده بود.

< ادموند اختر پس از بازى در مورد حركت معدنچى تنها یك جمله گفت: معدنچى در حدى نیست كه بخواهم در مورد او صحبت كنم.

< مهرزاد معدنچى هم كه از خبرنگاران و دوربین هاى خبرى فرار مى كرد این مسأله را رد كرد و گفت كه نمى دانم اختر چرا این حرف را زد اما اگر فكر مى كند اشتباهى كردم مى روم و او را مى بوسم. ضمن اینكه نباید یادمان برود او به هواداران ما توهین كرد.

< پس از بازى یكى از لیدرهاى پرسپولیس به سمت سرمربى تیم شهرك صنعتى كاوه رفت و گفت كه لطفاً بروید و به بازیكن تان ادب یاد بدهید كه وقتى گل مى زنند به سمت هواداران حریف نروند و حركت ناشایست انجام دهند چرا كه به این صورت تماشاگران تحریك مى شوند و به تیم تان توهین مى كنند.

< یكى از نكات جالب این بازى هم نیمكت ذخیره هاى پرسپولیس بود. در این دیدار تمام ذخیره هاى قرمزها به زمین رفتند به جز علیرضا حقیقى چون فقط 4 بازیکن ذخیره روى نیمكت پرسپولیسى ها حضور داشت.

UserName