• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1385/10/04
  • تاريخ :

آبراموویچ : دیگر ولخرجی نمی کنیم

استعدادها در راه آكادمی چلسی


بالاخره رومان آبراموویچ، مالك میلیاردر روس باشگاه چلسی اعلام كرد كه زمان خریدهای نجومی كه دود را از سر هر انسانی بر می‌آورد، به سر آمده و وی دیگر پوندهای انگلیسی را صرف خرید ستاره نمی‌كند اما این نكته را نیز یادآور شد كه علاقه و احساسش به فوتبال جزیره بسیار پررنگ‌تر از گذشته شده است.

همچنین رومان در اولین مصاحبه تفصیلی‌اش طی 3 سال حضور در استمفوردبریج در گفت و گویی با روزنامه هفتگی آبزرور اعلام كرد كه رفاقت او با خوزه مورینیو، سرمربی باشگاه در حد و اندازه‌ای نیست كه این مرد روس در گزینش ستارگان تیم به مورینیو كمك كند، با این حال وی به مرد پرتغالی و موفق استمفوردبریج كمال ارادت و احترام را دارد.

پیش از این آبراموویچ مورد هجوم انتقادات شدید اهالی فوتبال خصوصا رومنیگه بود كه چرا آبراموویچ با خریدهای گران قیمتش تعادل بازار نقل و انتقالات را بر هم می‌زند و جالب اینجاست كه باشگاه پس از خرید ستاره‌ای كه ارج و بهای زیادی به وی داده شده، او را نیمكت‌نشین می‌كند.

رومن در ادامه صحبت‌هایش این چنین می‌گوید: استراتژی ما این است كه استعدادها را جذب آكادمی چلسی نماییم و از همین چهره‌ها تیم بزرگسالان را ترتیب دهیم كه احتمال گرفتن نتیجه به این ترتیب بالاتر است، به همین منظور در ماه ژانویه نسبتا حضور كمرنگ‌تری در بازار خرید و فروش بازیكن خواهیم داشت.

در همان سال‌های اولیه ورود آبراموویچ شایعات مذاكرات غیر علنی و در واقع غیرقانونی مقامات چلسی با اشلی‌كول، مدافع اسبق آرسنال قوت گرفت و باعث شد تمام انگشتان اتهام به سوی سران استمفوردبریج نشانه برود چرا كه ملی‌پوش انگلیسی ‌هایبری بدون اطلاع سران باشگاه آرسنال به مذاكره با مورینیو پرداخته بود.

آبراموویچ در پاسخ به این سوال كه آیا چلسی در این راه زیاده روی نموده، گفت: ما حد و حدود خود را می‌دانستیم، فكر نمی‌كنم زیاده‌روی در كار ما بوده باشد.

مالك چلسی همچنین در تكذیب شایعات گمنام بودن باشگاه و اینكه شهرت خاصی بر هم نزده، پاسخ داد: البته همگان دوست دارند كه صدرنشین جدول سقوط كند. ما مشكل مالی نداریم و همین امر باعث حسادت رقباست. منتقدین فراموش نكنند كه آمار هواداران چلسی روز به روز بیشتر می‌شود. در كل دو دسته در میان هواداران فوتبال باشگاه یافت می‌شوند؛ آنان‌كه عاشق چلسی هستند و آنهایی كه از ما نفرت دارند.

مورینیو اخیرا اذعان داشته بود در صورتی كه از سوی آبراموویچ مجبور به خرید برخی ستارگان می‌شد، قطعا استمفوردبریج را ترك می‌كرد. رومن هم در تكمیل سخنان مورینیو ابراز داشت كه عقایدش را برای خودش نگه دارد. وی در ادامه افزود: من در گزینش بازیكنان نقش كمرنگی دارم و به طور غیر مستقیم نظاره‌گر امور هستم. محال است كه بتوانم عقایدم را به سرمربی تحمیل كنم و آنهایی را كه خودم مایل به جذبشان هستم، بالاجبار بخرم.

آیا این قضیه ارتباطی به آندری شوچنكو كه دوست خوبی برای آبراموویچ محسوب می‌شد، پیدا می‌كند؟

شوا به باشگاه آمد آن هم با مبلغ 30 میلیون پوند اما بیشتر اوقات نیمكت‌نشین و كم فروغ بود. آیا این امر به سخنان آبراموویچ در خصوص خرید ستارگان خدشه‌ای وارد می‌كند؟

آبراموویچ كه دارنده چاه‌های نفت در روسیه بوده و دومین مرد ثروتمند انگلیس محسوب می‌شود و با سرمایه‌ای بالغ بر 8/10 میلیون پوند جزو متمول‌ترین‌هاست، در ادامه افزود: پول فاكتور تعیین كننده‌ای در دنیای فوتبال است اما لزوما عنصر تمام كننده و غالب محسوب نمی‌شود.

از تمام میادین فوتبال لذت می‌برم؛ لیگ برتر، لیگ قهرمانان، جام حذفی و جام خیریه. در خصوص حضور چلسی در سوپر لیگ نظری ندارم چرا كه سوپر لیگ عرصه‌ای‌ است برای بزرگان فوتبال. وقتی چلسی دیدار كارلینگ كاپ را در شهری كوچك و با نتیجه تساوی به پایان می‌برد، این جو ایجاد شده و روحیه شادی هواداران است كه به فوتبال رنگ می‌دهد، نه اینكه آبی‌ها لزوما در میان بهترین‌های لیگ قهرمانان باشند.

آبراموویچ 40 ساله خود را در میان هواداران پروپا قرص باشگاه می‌داند و می‌گوید: تنها چیزی كه قطعا مرا ناامید می‌كند، باخت چلسی است. نمی‌توانم چنین قضیه‌ای را به راحتی بپذیرم.

قهرمانی در نخستین فصل حضورم در لیگ برتر واقعا خوشحال كننده بود و تا سالیان سال می‌توانم خاطرات آن روزها را توصیف كنم چرا كه موفق شده بودیم شادی مرده‌ای كه 50 سال پیش در قلب‌های هواداران شعله‌ور بود را بار دیگر زنده كنیم. قهرمانی‌های چلسی تنها عامل خوشحالی من نیست؛ مهم‌تر از همه كسب شادی هواداران امیدوار است."

رومان بار دیگر به هواداران اطمینان داد كه آمده تا بماند.

آبراموویچ در پایان گفت: "در بدو ورودم می شنیدم كه برخی ها می‌گفتند آبراموویچ آمده تا یكی، دو قهرمانی را به چنگ آورد و پس از آن برود. واقعیت این است كه دو قهرمانی را تجربه كرده ام و منتظر سومی هستم و حالا بیش از روز اول نسبت به فوتبال انگلیسی علاقه دارم. پیش از هر دیدار شور و اشتیاق وصف ناپذیری وجود مرا فرا می‌گیرد. قهرمانی در روز فینال به مراتب كم ارزش تر از فرآیند طی شده توسط آبی ها برای پیروزی است."

UserName